באילו מקרים נדרש ייעוץ כלכלי?

כסף הוא משאב יקר ערף. לאו דווקא הכי חשוב, אבל בהחלט אחד המשפיעים ביותר על איכות החיים של כולנו. על-מנת למצות את המשאב הזה באופן אופטימלי, ישנם מצבים שונים בחיים שבהם כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ כלכלי מיומן.

23.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
באילו מקרים נדרש ייעוץ כלכלי?

 

לקיחת הלוואה

לכאורה קל מאוד בימינו לקבל הלוואה. הבנקים, במקרים רבים, ממש רודפים אחרי הלקוחות כדי שייקחו הלוואה (שהרי הם מרוויחים בזכותה לא מעט כסף), גם חברות האשראי מציעות הלוואות בן רגע וישנם עוד גופים חוץ בנקאיים שעושים זאת.

למרות שקל יחסית לקבל הלוואה לכל מטרה, מומלץ קודם כל להתייעץ עם יועץ כלכלי בעל ניסיון. הסיבה לכך פשוטה: בלי ידע מקצועי קשה לנו להבין באמת מהי עלות הכסף שאנחנו "מקבלים" מהבנק או מהחברה החוץ בנקאית שעוסקת במתן אשראי. גם אם המטרה שלשמה אנחנו רוצים הלוואה חשובה לנו מאוד, כדאי כמובן שנדע כמה נשלם עליה בפועל – ואת האינפורמציה הזו רק איש מקצוע מנוסה ואובייקטיבי יספק לנו.

בדיקה מקצועית של התיק הפנסיוני

עוד מצב שבו ייעוץ כלכלי הוא הכרח המציאות הוא בדיקה של התיק הפנסיוני. החוק בישראל מחייב גם את השכירים וגם את העצמאים להפריש מדי חודש סכום כסף מסוים, בהתאם להכנסות, לטובת מוצר חיסכון פנסיוני.

האפשרויות הן קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים, וכמובן שבכל קטגוריה ישנן שלל אפשרויות. על-מנת להבטיח מיצוי מרבי של הכסף שממילא אתם חייבים להקדיש לטובת העתיד שלכם, כדאי לפנות ליועצים כלכליים עם ניסיון ספציפי בתחום החיסכון הפנסיוני.

עוד כדאי לקחת בחשבון שבתוך החיסכון הפנסיוני יש לפעמים גם רכיב של כיסוי ביטוחי – למקרי מוות ולמקרי אובדן כושר עבודה – וגם זו כמובן סיבה טובה להיעזר בשירות של ייעוץ כלכלי.

ייעוץ כלכלי לטובת הבטחת תזרים מזומנים תקין

מערכת החינוך מלמדת אותנו דברים רבים, אבל לא מכינה אותנו לאחד האתגרים החשובים ביותר: ניהול תקציב משק בית.

כל משק בית הוא עסק קטן, ובאופן טבעי ניהול התקציב שלו מחייב בקיאות וגם מיומנות – וכאמור לרובנו אין את הכלים לכך. יועצים כלכליים מנוסים יכולים לעזור לכם גם לפתור בעיות שצצו וקשיים נקודתיים, וגם להקנות לכם את כל הכלים הדרושים להמשך הדרך, כך שתוכלו לבנות תקציב משפחתי באופן מושכל.

ייעוץ כלכלי כללי גם עוזר למשפחות לצאת ממינוס בלי לשלם על כך מחיר יקר מדי ותוך כדי הבטחת עצמאות כלכלית להמשך.

ייעוץ לעסקים

השירות של ייעוץ כלכלי רלוונטי כמובן לא "רק" למשפחות ולאנשים פרטיים אלא גם לעסקים.

בפרט מומלץ להיעזר בשירות זה כשפותחים עסק חדש, בשלבים הראשונים של פעילותו (כשעוד אין הכנסות, ובמיוחד כשמדובר על יזמים חסרי ניסיון) וגם כשרוצים להתרחב כדאי לעשות זאת באופן זהיר ועל סמך ידע רחב היקף, כך שגיוס ההון הדרוש להתרחבות ייעשה בדרך יעילה.

 

תגובות

מומלצים