באילו מקרים נדרש תיקון אינטרקום

המאה ה-21 מאופיינת בהמצאות שונות, משונות ונפלאות, כל אחת מהן מטרתה לענות על צורך אנושי בסיסי. האינטרקום לדוגמא עונה על הצורך שלנו לביטחון; בעבודה, במשרד, ובמקום הפרטי והאישי ביותר שלנו – הבית.

09.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
באילו מקרים נדרש תיקון אינטרקום

 

אין כל סיבה שאנשים שאינם שייכים למקום יוכלו פשוט להיכנס ולצאת ממנו ללא רשות, וזוהי בדיוק מטרתו של האינטרקום. כמו כל מכשיר אחר, גם הוא עלול להתקלקל מידי פעם; תיקון אינטרקום יתאפשר רק בסיוע של איש מקצוע בעל וותק וניסיון, שמבין את הדחיפות שבפתירת הבעיה והצורך לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

תיקון אינטרקום – תקלות נפוצות

ישנן כמה תקלות אופייניות שעלולות לפגוע בתפקוד האינטרקום, אך את רובן אפשר לפתור בקלות. תיקון אינטרקום יתבצע בסיוע של איש מקצוע מהתחום, שידע לזהות את מקור התקלה ולטפל בה:

         •            תקלה במערכת השמע באינטרקום – במקרה זה, התקלה לרוב תהיה נקודתית לנקודות הקצה של האינטרקום, למשל או בפאנל שנמצא בשער או בדלת, או באיזור השולט באינטרקום שנמצא בדרך כלל בתוך הנכס. במקרים אלו, על אף שמערכת השמע נפגעה, מערכת הנעילה ממשיכה לתפקד כרגיל.

         •            תקלה במערכת הנעילה – גם זו תקלה נקודתית שכדאי לטפל בה במהירות שכן אנו מאבדים את הביטחון והשליטה עבורם הותקן האינטרקום מלכתחילה. כאמור ישנם מקרים בהם מערכת השמע נפגעת ומערכת הנעילה ממשיכה לפעול, אך מצד שני עלולים להיווצר מצבים הפוכים או מצבים בהם 2 המערכות הפסיקו לתפקד.

         •            תקלה במערכת החשמל – תקלה מסוג זה עלולה להשבית את האינטרקום כולו באופן מלא או חלקי, בשל חדירת מים למערכת, קצרים חשמליים, מכרסמים שמתעסקים עם חוטי החשמל ועוד. אם מדובר בתקלה מסובכת, לעתים יהיה צורך לחווט מחדש את המערכת כולה או להחליף את כרטיס השליטה.

יש מי ששומר עליכם

אז עשיתם את הצעד המתבקש והחלטתם להתקין אינטרקום בבית, או לעבור לבניין חדש ובו אינטרקום המשרת את כל הדיירים. במקרה של תקלה, יוזמן טכנאי אזעקות שיבדוק את מקור הבעיה ויפתור אותה במהירות בכדי להחזיר לכם את השגרה הבטוחה שאתם כה זקוקים לה. בדרך כלל, הטכנאי שיבצע תיקון אינטרקום יהיה שייך לחברה שהתקינה אותו במקום מלכתחילה, שכן יחד עם המוצר מגיעה גם אחריות לזמן ארוך. המשמעות היא, שאתם יכולים להיות רגועים ולדעת שלא משנה מה הבעיה – תמיד יהיה מי שישמור עליכם ועל בטחונכם.

 

תגובות

מומלצים