בחזרה אל המקורות הכל על קוסמטיקה טבעית

מה אומר המושג קוסמטיקה טבעית? ולמה היא הופכת למבוקשת כל כך? כאן נסביר לכם במדויק!

26.02.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בחזרה אל המקורות הכל על קוסמטיקה טבעית

 

לפני הכל – קוסמטיקה

לפני שנתחיל לעסוק בטבעיות שלה, חשוב להבין מהי קוסמטיקה ולמה אנו שמים עליה דגש. ראשית אם כן, המושג קוסמטיקה כולל את כל מה שנוגע לטיפוח הגוף ויצירה או שמירה על מראה טוב וצעיר. ישנן דרכים רבות לעשות זאת, כאשר חלקן קלות ופשוטות ונעשות באופן עצמאי ויום יומי וחלקן דורשות התערבות של אנשי מקצוע כדוגמת קוסמטיקאיות מורשות ואף באמצעים רפואיים וכירורגיים.

אז מהי קוסמטיקה טבעית?

כפי שניתן להבין, דרכים רבות מתוך אלו האפשריות הן דרכים דורשות פינוי של זמן רב וגם השקעה של כספים רבים. כמו כן, חלק נכבד מדרכים אלו הן התערבותיות ואף פולשניות. האפשרות הנוספת היא פשוט לתת לגוף את מה שהוא זקוק לו באופן טבעי ובכך לעזור לו לשמר את המראה הצעיר שלו ואת התפקוד שלו. קוסמטיקה טבעית עוסקת בדיוק בכך והיא מציעה מגוון רחב של תכשירים לשימוש ביתי והרעיון המרכזי שלהם הוא, שהם עשויים מחומרים טבעיים בלבד ובכך הם נותנים מענה טבעי לצרכים של הגוף.

המרכיבים

כאמור, הייחודיות של הקוסמטיקה הטבעית אל מול הקוסמטיקה הרגילה היא, שהתכשירים הקוסמטיים של הקוסמטיקה הטבעית מורכבים מרכיבים טבעיים בלבד. בדרך כלל מדובר בעיקר על צמחי מרפא שונים, הידועים כבעלי סגולות ריפוי שונות למצבים שונים. לדוגמה, צמח הגרניום ידוע כבר שנים רבות מאוד כבעל סגולות רבות כשביניהן היכולת להרגיע ולפל בדלקות, פצעים ועוד ולכן נעשה בו שימוש רב בכל הנוגע לקוסמטיקה ובעיקר, גם אם לא רק, של עור הפנים.

היתרונות של קוסמטיקה טבעית

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בעולם מבינים, שלטבע יש דרכים רבות לעזור במצבים שונים ולכן חוזרים ופונים לפתרונות טבעיים ככל שניתן ולכל צורך שעולה. אחד היתרונות הבולטים ביותר של קוסמטיקה טבעית הוא, שהיות שהתכשירים עשויים רק מחומרים טבעיים, הרי שהם לא יכולים להזיק וזאת, בניגוד לחומרים כימיים או טיפולים פולשניים שונים. כמו כן, הקוסמטיקה הטבעית מאפשרת שימוש קל ונוח ואינה דורשת השקעה של זמן רב כמו בטיפולים המתבצעים רק אצל קוסמטיקאיות מורשות.

לסיכום

לכולנו חשוב להיראות טוב יותר וזה גם גורם לנו להרגיש טוב יותר. היות שכך, כולנו מחפשים את הפתרונות המתאימים לנו ביותר בשביל להשיג את המטרה הזו מתוך מגוון רחב של פתרונות אפשריים. ככל שהשנים חולפות, רבים יותר מאתנו מעדיפים דווקא לוות רעל הקידמה ולהיעזר במה שהיה שם מאז ומעולם – הטבע. ואכן, קוסמטיקה טבעית יכולה לתת מענה כמעט לכל צורך והמענה שהיא נותנת מביא לתוצאות נפלאות, שגם נשמרות לאורך זמן וגם לא דורש הכנות מיוחדות. ואלו הן הסיבות לביקוש ההולך ועולה של הקוסמטיקה הטבעית!

 

תגובות

מומלצים