בחירת מכון לאבחון פסיכודידקטי

​​​​​​​כאשר קיים צורך לבצע אבחון פסיכודידקטי מחפשים בדרך כלל ההורים מכון לאבחון פסיכודידקטי איכותי שיבצע את האבחון באופן נאור ומקצועי וגם יגיע הן למסקנות הנכונות וגם יוכל להמליץ על דרכי הטיפול שיועילו לילד כדי ליצור שינויים ותמורות בהתפתחות.

31.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
בחירת מכון לאבחון פסיכודידקטי

 

עתידו של הילד תלוי במידה רבה בעבודה המקצועית שיבצעו מומחי המכון.

מה בודקים באבחון פסיכודידקטי

מכון לאבחון פסיכודידקטי מבצע בדיקה מקיפה של הכישורים השכליים של הילד. המטרה היא לבצע פילוח של הנושאים שקל לו להתמודד איתם מול נושאים שבהם יש קושי בתפיסה ובהבנה. בדרך זו קל יחסית לאבחן ליקויי למידה שונים, הפרעות קשב ובעיות ריכוז. הבדיקות מתבצעות בהיבטים רבים וכך צפות גם בעיות פסיכולוגיות שעלולות ליצור השלכות שונות אם הן קיימות בנוסף לבעיות הדידקטיות.

אבחון פסיכודידקטי

אבחון פסיכודידקטי הוא אבחון התפתחותי המותאם לילדים בעלי קשיים שונים בבתי הספר. בעיה בקליטת החומר, חוסר ריכוז, בעיית קשב או בעיה אחרת שרק אבחון מקצועי במכון לאבחון פסיכודידקטי יוכל להציף את הבעיה ולתהות על קנקנה. לאחר ההבנה של הבעיה, אפשר למצוא דרכים המתאימות לפתרונות שיובילו שינוי מהותי בדרך ההתנהלות של הילדים הללו.

השיטה הבין לאומית מאבחנת את רמת הידע הכללי של כל ילד ואת אופן ההבנה שלו בנישות שונות כמו הבנת הקריאה ומכאן הדרך למציאת הפתרון הנכון היא קצרה ויעילה.

נושאים בעייתיים

אצל ילדים רבים ניכרת בעיה בחשיבה עמוקה המצריכה שילוב של כמה אלמנטים יחד כמו הסקת מסקנות. המאבחנים הדידקטיים במכון לאבחון פסיכודידקטי יוצרים תשקיף של אופן התפקוד ורמתו הקלינית כדי לבחון נישות ספציפיות כמו כתיבה, הבנת הנקרא מתמטיקה, לשון ועוד.

אבחון פסיכודידקטי

לוח הזמנים מול ילד המגיע לאבחון כולל סדרה של כמה מפגשים שבהם מדברים על תקופת הילדות, המצב המשפחתי בבית, קשיים ייחודיים, מצבים שחווה, בעיות רפואיות ועוד. חלקם של המפגשים כולל שיחות ענייניות שאלות מהותיות וסלילת דרך ומפגשים אחרים הכוללים מבחנים שונים בתתי תחומים שונים.

המאבחן עוקב אחר דרך הפעולה של הנבחן, אופן קריאת הנתונים, ההבנה, שפת הגוף, הריכוז ונקודות נוספות המעניקות את התשובות לבעייתיות הספציפית.

המבחנים כוללים את רמת האינטליגנציה של הילד, אורתוגרפיה, כתיבה, זיכרון שמיעתי, קוגניטיביות בקריאה, זיכרון חזותי ואופן התפיסה של נושאים מסוימים.

יישום של המסקנות

התוצאות שאובחנו במכון לאבחון פסיכודידקטי מיושמות בבתי הספר השונים על ידי המורים והמחנכים. המטרה של כולם היא לקדם את הילדים ולכן ההמלצות הן אקוטיות. הצוות החינוכי קורא את ההנחיות בכובד ראש ומקבל החלטות על דרכי הפעולה המתאימות ביותר לכל ילד על פי אופיו והסתגלותו למצבים חדשים. מי שזכאי לקבל הקלות במבחנים מקבל את ההקלה באופן מידי כדי לשפר את ציוניו.  פעולות אלו מובילות לעידוד התחום הלימודי ולתחושת סיפוק עצומה של הילד שמצליח סוף סוף להוציא ציונים הרבה יותר גבוהים במבחנים.

 

תגובות

מומלצים