ביטוח לעסקים

אחד הדברים החשובים והקריטיים ביותר מבחינה בירוקראטית עבור כל בית עסק, וספציפית עבור עסקים קטנים וחדשים אשר בעליהם עדיין אינם מנוסים ובקיאים בניהול עסקים, הוא ביטוח לעסק.

18.02.2018 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ביטוח לעסקים

ביטוח לעסק.

בדיוק כמו בסיטואציות רבות אחרות בחיים (טיול בחו"ל, נסיעה ברכב, גיל הפרישה וכד'), גם במקרה של ניהול עסק פעיל קיים צורך מהותי ברכישת ביטוח מתאים. בניגוד לדוגמאות של נהיגה ברכב או נסיעה לחו"ל, במקרה של ביטוח לעסקים סוגי הפוליסות השונות הוא רב, וסוג הביטוח המתאים ביותר עבור כל עסק ועסק אינו דבר טריוויאלי ומובן מאליו. מדוע ביטוח לעסקים חשוב כל כך ומהן הנקודות שחשוב להקפיד עליהן בבואנו לרכוש פוליסת ביטוח עבור העסק שלנו?

מחויבות משפטית לגורמים רבים ומקור הפרנסה של המשפחה שלנו

אחת הסיבות העיקריות לצורך המהותי לביטוח לעסקים הוא כי בית עסק הוא למעשה ישות בעלת מעמד משפטי, המחזיקה במחויבות משפטית כלפי גורמים רבים ושונים, דוגמת הלקוחות של העסק, העובדים, הספקים ושאר הגורמים העובדים עימו ומושפעים ממנו מדי יום. במקרים רבים, תאונות שונות אשר עלולות להיגרם כתוצאה ממקריות מצערת ולא משום כוונת זדון או רשלנות עלולות להכניס את העסק לצרות צרורות, שכן הגורמים הנפגעים בסיטואציות אלו עלולים לתבוע את בית העסק, והוא כאמור מחויב להם משפטית. מספיק שעובד או לקוח מחליק בטעות בשטח העסק ונפצע, וכבר העסק עצמו נחשף לתביעה משפטית שעלולה לעלות לו ביוקר. ביטוח לעסקים אמור להגן עליהם בדיוק מפני מקרים מסוג זה, ופוטנציאלית לפחות, מקרים אלו הם כאמור רבים ונפוצים.

סיבה עיקרית שנייה לחשיבותו של ביטוח לעסקים הוא כי בית העסק הוא מקור הפרנסה של בעליו ומשפחתו. העסק מספק לבעליו פרנסה שוטפת והוא (ושאר האנשים שהוא מפרנס) למעשה תלויים בעסק, בדיוק כפי ששכיר תלוי במשרה ובמשכורת שלו. במקרה של נזק כבד לעסק (למשל, נזק לשטח העסק או לרכושו כתוצאה משריפה או גניבה...), נותרים בעליו ללא מקור הכנסה זמין. במקרה זה, חשוב שיהיה ביטוח שיכסה את הנזק ויאפשר לבעל העסק ומשפחתו להמשיך ולהתפרנס בכבוד, לפחות עד שיצליחו לשקם את העסק או להשיג מקור פרנסה אחר.

גודל העסק, סוגו ומי מטפל עבורנו בפוליסת הביטוח – דגשים לביטוח לעסקים

מהן, אם כן, הנקודות שחשוב לשים עליהן דגש בבואנו לרכוש פוליסת ביטוח לעסקים עבור העסק שלנו?

הנקודה הראשונה והחשובה מכולן היא למצוא את סוכן/סוכנות הביטוח המתאימים, אלו אשר יעניקו לנו יחס אישי ויסייעו לנו לנווט במים העמוקים והסוערים של עולם הביטוח, ולהתאים את הפוליסה הטובה ביותר עבור העסק שלנו. מעבר לכך, חשוב להבין כי סוגו של העסק, גודלו, המחזור שהוא מגלגל, מספר העובדים שהוא מעסיק ושאר נתונים מסוג זה – רובם ככולם משפיעים על סוג הביטוח הרצוי. על פי נתונים אלו, כך חשיפתו של העסק לסכנת תביעה או לנזקים כבדים, ולכן על פוליסת הביטוח לעסקים להיות מותאמת ספציפית עבור העסק המסוים עבורו היא מיועדת.

מידע נוסף אודות ביטוח עסקים מתוך אתר כלל ביטוח בכתובת:

https://www.clalbit.co.il/businessins/

תגובות

מומלצים