בישול מודרני עם כיריים קרמיות

כידוע, כל מאכל שנבשל במטבח שלנו יושפע מאיכות הלהבות של הכיריים שלנו, גם הזמן שנשקיע מול הכיריים יהיה תלוי בסוג הכיריים.

29.10.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
בישול מודרני עם כיריים קרמיות

 

הביטו לרגע בכיריים שלכם במטבח, במידה ואתם מרגישים שכדאי להחליף אותם ולהשקיע בכיריים חדשניות שמעניקות חווית בישול מודרנית, חסכונית ויעילה -  כיריים קרמיות הן המענה האידאלי לכך, כיריים עשויות מחומר קרמי שפועלות על חשמל!

הטרנד החדשני שכבש את ישראל כבר יותר מעשור, ממשיך לעשות גלים ולהיטמע במטבחים רבים. מלבד איכות המזון ומהירות הבישול והרתיחה שמעניקות כיריים חשמליות מודרניות, הן גם ישוו למטבח שלכם חזות מודרנית וייחודית ובטיחות מרבית בזמן שימוש. היתרון הבולט בכיריים קרמיות הוא שכמעט ואין חשש מפני הידלקות כתוצאה מלהבת אש דולקת במטבח, משום שמדובר במוצר שפועל על חשמל.

איך הכל התחיל?

יש כמה סוגי כיריים חשמליות שההבדל ביניהם יבוא לידי ביטוי באלמנט החימום ובסוג המשטח. כמו כן, גם אופן החיבור לחשמל, יש חיבור שהוא חד, או תלת, מופעי (פאזי). בתחילת דרכן של הכיריים החשמליות הראשונות, לא היה בכלל משטח וכל שהיה זה גוף שחומם והונח על גבי גוף חימום שהיה לו צורת ספירלה שטוחה. רק כמה שנים אחר כך, הופרדו גופי החימום מהמשטח כשהיום כבר ניתן למצוא שילובים של כמה אלמנטים של גופי חימום ומשטחים כמו:

רדיאן - גוף חימום שבנוי מסליל מתכתי עמיד לטמפ' גבוהה.

הלוגן - נורת הלוגן בהספק גבוה.

אינדוקציה - החימום מתבצע ישרות לסיר באמצעות חימום השראתי. שיטה זו תותיר את המשטח עליו מונח הסיר בטמפרטורת החדר, אולם יש צורך בסיר ייעודי לבישול.

המשטחים העיקריים שקיימים היום הם הזכוכית קרמית, זכוכית מחוסמת ועוד חומרים קרמיים.

ההבדלים בין כיריים קרמיות לכיריים גז  

עד לא מזמן, ההבדל הבולט ביותר בין השניים היה שהמשטח הקרמי מתחמם ומתקרר לאט לעומת כיריים שפועלות באמצעות גז. אולם היום, עם מגוון שיטות החימום החשמליות והשיפורים הטכנולוגיים שלא עוצרים לרגע, יש הבדלים בולטים אחרים שנובעים משיטת החימום החשמלית.

הקמה של כל המערכת - שימוש בכיריים קרמיות מבטל התקנה של מערכת גז.

צורת שימוש - לכיריים קרמיות מודרניות יש אפשרויות בקרה שונות כמו - שליטה על הטמפרטורה, קוצב זמן, תכנות של זמני בישול וכולי.

בטיחות - השימוש בכיריים קרמיות הרבה יותר בטוח משימוש בכיריים מגז.

קלות תחזוקה – כיריים קרמיות מאוד קלות לתחזוקה, כל מה שצריך לעשות במידה והן מתלכלכות זה לנגב עם מטלית לחה. החומר הקרמי מתנקה בקלות מרבית ונשאר בוהק.

מעוצבות למשעי – המראה של כיריים קרמיות ניחן בנראות מודרנית ויוקרתית במיוחד.

יעילות בישול – רתיחה של מים ובישול של תבשיל יתבצעו בצורה הרבה יותר מהירה על ידי שימוש בכיריים חשמליות, להבדיל מכיריים שפועלות על גז. 

 

תגובות

מומלצים