גילוי נזילות תרמי למניעת נזקי מים

הטכנולוגיה המתקדמת סיפקה כלי שמשמש לתהליך גילוי נזילות תרמי וסיוע בסילוק נגעי עובש. הכלי הטכנולוגי נקרא תרמוגרפיה ממוחשבת אינפרא אדום. זוהי טכניקה שמייצרת דימוי של אור אינפרא אדום בלתי נראה לעין האנושית, שנפלט על ידי אובייקטים עקב החום.

02.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גילוי נזילות תרמי למניעת נזקי מים

 

סוג המצלמה התרמוגרפית האופיינית דומה למצלמת וידיאו טיפוסית, ומייצרת תמונות של קרינת חום. מצלמות מתוחכמות מודדות את הטמפרטורות של כל אובייקט או משטח בתמונה ומייצרות תמונות צבע שהופכות את הפרשנות לדפוסים תרמיים לקלה יותר.

 

כדי להבין טכנולוגיית גילוי נזילות תרמי, יש להבין איך היא פועלת

מצלמות ממוחשבות מפיקות תמונות קרינת אינפרא אדום בלתי נראית או "חום". המצלמות מספקות אפשרויות מדידת טמפרטורה מדויקת ללא מגע. גילוי נזילות תרמי משמש לאיתור תנאים שמקדמים צמיחת עובש, וניתן לזהות בעיות שקשורות לעובש לפני שהתבנית נראית לעין.

המצלמות משמשות ככלי אבחון חיוני וחסכוני במיוחד לזיהוי בעיות שקשורות לחדירת מים וצמיחת עובש למבנים. מצלמת אינפרא אדום היא מכשיר שמזהה אנרגיה אינפרא אדומה, שהיא חום, וממיר אותה לאות אלקטרוני, אשר לאחר מכן מעובד ליצירת תמונה תרמית על צג וידיאו וביצוע חישובי טמפרטורה.

 

תוצאות מדויקות

ניתן לכמת או למדוד את החום המצוי במצלמת אינפרא אדום באופן מדויק ביותר, שמאפשר לאנשי מקצוע מומחים בתהליכי גילוי נזילות תרמי, לא רק לעקוב אחר הביצועים התרמיים, אלא גם לזהות ולהעריך את החומרה היחסית של בעיות שקשורות לחום.

החידושים האחרונים בטכנולוגיית גילוי נזילות משלבים הדמיה חזותית מובנית, תפקוד אוטומטי ופיתוח תוכנת אינפרא אדום, שמספקים פתרונות חסכוניים יותר מאי פעם לתהליכים מתקדמים של גילוי נזילות תרמי.

 

מניעת נזקים חמורים

איתור בעיות במצלמת אינפרא אדום מאפשר תחילת חקירה שתסייע למומחי גילוי נזילות תרמי לעצור בעיה לפני שהיא הופכת לרצינית. תמונת מצלמת אינפרא אדום מעידה על מצב המבנה או על הרגישות שלו לצמיחת עובש, ומציגה בעיות אפשריות.

מצלמות אינפרא אדום שמשלבות מדידות טמפרטורה מאפשרות לאנשי מקצוע לקבל החלטות מושכלות לגבי מצב המבנה. ניתן להשוות מדידות טמפרטורה עם טמפרטורות הפעלה היסטוריות, או עם קריאות אינפרא אדום של מבנים דומים בו זמנית, על מנת לקבוע אם עליית טמפרטורה משמעותית תפגע בשלמות המבנית או תעודד צמיחת עובש.

 

התוויית תוכנית פעולה

גילוי נזילות תרמי, בשימוש נכון, מספק מידע חיוני להערכת לחות, פיקוח תיקון, בדיקות אנרגיה, בדיקות גגות ומערכות חשמל ובדיקות נזקי מים. יש להעריך היטב את הפרשי הטמפרטורה שנגרמים על ידי אידוי, קרינה, גישור תרמי, וחדירה או הסתננות מים ממקורות אחרים.

אנשי מקצוע מיומנים בשימוש נכון במצלמת אינפרא אדום קוראים את המידע לאיתור אזורים חשודים שאינם גלויים, ובהמשך ניתן לאמת את הממצאים באמצעות ציוד גילוי נזילות תרמי לרישום נתונים ובמקרים מסוימים לאיסוף דגימות ליבה מהגגות או מהקירות.

 

 

תגובות

מומלצים