גישור גירושין

זוגות רבים הנמצאים בסכסוך ועומדים להתגרש, מוצאים את עצמם בגישור גירושין. זהו תהליך שהתוצאות שלו יהיו בסופו של דבר חיוביות לשני הצדדים. המאמר ינסה לענות על שאלות הקשורות לנושא זה.

12.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
גישור גירושין

 

גשר לזוגיות

יישוב סכסוכים הוא תהליך שניתן לעשות בדרכים שונות, אך ישנם מצבים בהם נשבר הקש על גב הגמל וחייבים להזיז את העניינים ולהגיע לפתרון. לפיכך, נוצר תהליך הנקרא גישור גירושין. הליך הגישור מנוהל באמצעות עורך דין משפחה מנוסה ומקצועי שיש לו תוצאות בשטח שהביאו להסכמות ולשלום בית. אם כן נשאלת השאלה: איך מתנהל גישור גירושין?

התחלת הגישור נעשית באמצעות פנייה לבית המשפט כאשר המטרה היא לחתום על הסכם גירושין אצל עורך דין. בית המשפט אינו ממהר ומציע גישור לזוגות בהליך גירושין בתשלום המדינה. כלומר, המדינה מממנת את הגישור במיוחד כשיש משפחה בה מעורבים ילדים קטנים. בגלל העומס על בתי המשפט השופטים מפנים את תיקי הגירושין המתאימים לגישור ורובם מצליחים לגשר על הפערים ולהגיע להסכמות.

מתחילים מחדש

איך מתחיל הליך גישור גירושין?

זוג שהחל בהליך גירושין או מחליט להיפרד פונה למשרד עורכי דין לענייני משפחה על מנת לקבל עזרה. עורך הדין למעשה הוא דמות אובייקטיבית שלא לוקחת צד בסכסוך ובאמצעות הקשבה הוא יכול להציע פתרון שיתאים להם. מנגד, גישור לזוגות בהליך גירושין יכול גם להסתיים בהסכם גירושין אך עדיין נחסכים הכאב, ההאשמות והריבים.

למה חשוב להגיע לגישור גירושין?

הגישור נעשה באווירה נינוחה ורגועה ומונע מאבקי כוחות ותסכול אצל בני הזוג. גם כך השיתוף אינו קל, אך על מנת שהיחסים יישארו תקינים, בעיקר כשיש ילדים, חשוב מאוד להגיע לגישור ולמצות אותו.

התהליך בפועל

מה צריך להביא לפגישת גישור?

אין צורך להביא דבר. חשוב להגיע לבד וללא הילדים.

איך מנהלים הליך גישור גירושין?

מגיעים לפגישת היכרות עם עורך הדין המגשר בה הוא מסביר על התהליך, כיצד ינהל אותו ועושים תיאום ציפיות. בפגישה חותמים על הסכם פתיחת גישור שהוא למעשה חוזה בין בני הזוג המסוכסכים לבין המגשר. לאחר מכן קובעים לוח זמנים לפגישות משותפות ופרטניות. עורך הדין חתום על דיסקרטיות כך שאין מה לדאוג לגבי חיסיון. במהלך הפגישות מתגבשת אצל המגשר עמדה שתעזור לו להמליץ על הפתרון הטוב ביותר לשני הצדדים. מגיעים להסכמות ומגבשים הסכם גירושין. ב- 75% מהמקרים הגישור הסתיים בהסכמות וישנן משפחות שהגישור הסתיים גם בשלום בית.

האם הגישור מתאים לכולם?

הליך הגישור אינו מתאים לכל הזוגות. ישנם זוגות שהסכסוך ביניהם כל כך גדול ויחסי הכוחות בולטים לעין. מגשר עם אופי חזק יוכל לנסות ולהתמודד איתם. אך במקרים בהם יש גם אלימות כלפי אחד מהצדדים, יהיה קשה מאוד לגשר על כך. בנוסף, בתהליך בני הזוג חשופים, מה שיכול לא להתאים כאשר אחד מהם מגבש אסטרטגיה לגבי הגירושין. ולבסוף, לא כל האנשים מטבעם בשלים לתהליך כזה. לפיכך, בני הזוג חייבים להיות מוכנים בכל רמ"ח אבריהם לתהליך.

בקרו באתר: http://www.cnk-law.co.il/

 

תגובות

מומלצים