דירה להשקעה אפיק השקעה משתלם

אם אתם מחפשים אפיק השקעה, אתם אולי מתעניינים בהשקעה במניות בבורסה, אך בוודאי גם עלתה במוחכם השאלה האם קניית דירה להשקעה, הוא מהלך מניב ונבון? ואכן כדאי וחשוב לבדוק באופן יסודי כל אפיק השקעה שתבחרו

23.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דירה להשקעה אפיק השקעה משתלם

 

אבל בוודאי לא תופתעו לדעת כי דירה להשקעה היא אחת הדרכים הפופולאריות והמקובלות ביותר בקרב ישראלים רבים, לכן כדאי להוסיף אופציה זו ולבדוק אותה במכלול השיקולים שלכם.

מהי יציבותו של  שוק הנדל"ן?

שוק הנדל"ן הינו שוק שהוכיח עצמו לאורך ההיסטוריה כאחד היציבים ביותר, שוק הנדל"ן הוא אחד השווקים היחידים העולים לאורך הזמן, ואשר נמנה על אחד מאפיקי ההשקעה היחידים שיש לו גיבוי של היצע וביקוש לעומת שוק ההון ועוד אלטרנטיבות אחרות. 

ניתן לשמוע על חברים, מכרים ואנשים רבים שצברו הון מהשקעות בנדל"ן ונשאלת השאלה כיצד בוחרים דירות להשקעה, כיצד מזהים השקעה טובה בנדל"ן ואיך לא להיכנס להשקעות שאינן בטוחות ?

כיצד בוחרים דירה להשקעה?

על מנת להשקיע באופן נבון בנדלן, על מנת לבחור את הדירה המתאימה, את האזור הנכון בעל הצפי הגדול ביותר לעליית מחירים ולתנופת בנייה מה שלעתים קורה בשכונה אחת ולא בזו הצמודה לה. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע כמו חברת נדלן או יועץ נדלן.

חברה העוסקת בנדל"ן ומשווקת נדל"ן, תעמיד לרשותכם מומחה נדל"ן, איש בעל נסיון ובעל וותק בתחום הנדל"ן, אמין ומקצועי אשר ידע להתאים עבורכם את העסקה המתאימה לכם ביותר מבחינת תקציב ועוד. כמובן שניתן גם לבחור דירה להשקעה באופן עצמאי, ניתן לאסוף מידע באתרי האינטרנט השונים המפרסמים עסקאות נדלן ,ובאתרי העיריות השונות, במוסדות תכנון ובאתרים ממשלתיים כמו רשות המיסים ועוד.

שוק הנדלן, הינו שוק גדול, לכן כדאי להבין קודם כל, מהן ההשקעות שיתאימו ליכולות ולצרכים שלכם, בכדי שתוכלו לבצע סינון ראשוני מתוך המגוון העצום של השקעות, ולהתמקד בבדיקה יסודית של ההשקעות הרלוונטיות עבורכם.

מהם השלבים ברכישת דירה להשקעה?

  1. איפיון המשקיע ואיפיון סוג ההשקעה. בכדי להבין זאת, עליכם לשאול עצמכם מספר שאלות פשוטות:  מי אתם כמשקיעים ? מהי מטרתה של ההשקעה שאתם מעוניינים בה? מהו ההון העומד לרשותכם ? מתי תרצו לממש את הרווחים מהדירה להשקעה? ומהו הסיכון שאתם מוכנים לקחת לעומת הרווח הסופי שתקבלו מהדירה להשקעה?
  2. בשלב השני, תבחרו את סוג ההשקעה,את מצב הנכס, וכדאיות כלכלית, וגם את המתווה של העסקה המתאימה לכם ביותר, הן לצרכים והן להון העצמי ואף את טווח הזמנים שקבעתם .כדאי להעריך מראש את היכולות הכספיות ואת ההון הפנוי לביצוע העיסקה בהווה ובעתיד. מהם החסכונות המיועדים לכך ? מהו היקף קופות החסכון לעומת כמות הנכסים שלכם ? כדאי להעריך גם את ההוצאות העתידיות הצפויות לכם בחיים ואז לבחון מהי מידת הכדאיות ואף לשקול איך לפזר את כספי ההשקעה על מספר נכסים .
  3. בשלב שלישי נערכת התמקדות בעסקאות הנבחרות, בחינת מצב הנכס, בחינת תמחור העסקה והערכת סיכונים. בשלב זה מומלץ לבחור כשתי עסקאות לבחינה מעמיקה של מצבו הפיזי של הנכס, צילום ורישום כל הליקויים בנכס והערכות בהתאם. בנוסף נדרשת בחינת ההוצאות הנדרשות עבור כל עיסקה בכדי שניתן יהיה לשכלל אותן בתמחור הנכנס וברווח העתידי . ההוצאות הן בדרך כלל עלויות שיווק, מיסים, ושכר טרחה של עורך דין, שמאי רואה חשבון ועוד.
  4. לאחר הבחירה בדירה להשקעה נדרשת בחינה משפטית ,שמאית וביצוע גידור סיכונים.

 

תגובות

מומלצים