דירה להשקעה למה דווקא בחיפה?

מחירי הנדל"ן בחיפה בשנים האחרונות נחשבים נמוכים משמעותית ממחירים באזורים שונים במרכז הארץ, כמו גוש דן ואזור השרון, ולכן העיר מהווה כיום יעד אטרקטיבי יחסית להשקעה בדירות ובנכסים שונים.

25.07.2019 מאת: פורטל הכרמל
דירה להשקעה למה דווקא בחיפה?

 

הרצון במחוזותינו להשקיע בנכס מניב הוא גדול מאוד בזמנים בהם מתברר כי השקעה נכונה יכולה להניב הכנסה יציבה ובטוחה בזכות שכירות לטווח ארוך עם ביקוש גבוה מצד זוגות צעירים, סטודנטים, תיירים, מועסקים בעבודות שונות וכו' - בחיפה יש את כל אלו ועוד.

אקדמיה, תיירות ותעסוקה

בעיר חיפה ישנם שני מוסדות גדולים ומובילים להשכלה גבוהה, הטכניון ואוניברסיטת חיפה, ובנוסף, מספר מכללות מוכרות דוגמת גורדון, ויצו ותלתן מה שמביא לעיר סטודנטים רבים השוכרים דירות לטווח של לפחות 3 שנים כאשר השכונות המועדפות עליהן הן בין היתר נווה שאנן והדר. בו בזמן עיריית חיפה השקיעה הון רב בשנים האחרונות בשדרוג העיר התחתית לאזור תוסס מלא מקומות בילוי בו ניתן גם למצוא בהן דירות זולות להשקעה. נושא התיירות מתפתח אף הוא בעיר ובמרכזו עומד לאורך הנשים הגן הבהאי המושך אליו אלפי תיירים בשנה. אם מוסיפים לכך את העובדה שאין בעיר כמות רבה של חדרי מלון הרי שהאטרקטיביות של רכישת דירות להשכרה לטווח קצר עבור תיירים גם היא גבוהה מאוד. בנוסף בחיפה יש מקומות תעסוקה רבים גדולים (דוגמת אינטל וכו') המושכים אליה צעירים רבים המבקשים למצוא תעסוקה איכותית בתעשיית ההיי-טק.

איפה ניתן למצוא דירות להשקעה בחיפה?

ניתן למצוא כיום יחסית בקלות מבחר גדול של דירות למכירה או דירות להשכרה בחיפה באמצעות אתרים של סוכנויות נדל"ן ברשת - זוהי היא הדרך הטובה והיעילה ביותר בימנו למציאת נכס בעיקר בשל החיסכון בזמן והליווי של סוכן רגיל בחיפוש פיזי אחר נכסים מזדמנים. כל אחד יכול למצוא באתרים אלו מספר הצעות המתאימות לטווח המחירים אותו הוא מוכן לשלם והמתאימות לאזורים בעיר בהם הוא רוצה להשקיע. סוכנות הנדל"ן יכולה בהמשך לסייע במשא ומתן לקידום העסקה ולעיתים אף לייעץ בנושאי מיסוי, תשלום אגרות, בדיקת נכס ועוד.

חשוב לזכור...

זכרו, רכישת נכס כרוכה לרוב בהוצאה כספית גדולה, ומשום כך, כדאי לעשות זאת בזהירות רבה ולאחר תכנון יסודי ומקיף. לצורך העניין ניתן להיעזר בחברות אשר עוסקות בניהול נכסים, וכך, יכול כל משקיע להפקיד בידיהם את הטיפול בנכסים אשר ברשותו. הדבר מוריד מטלות רבות מהראש ומגדיל את אטרקטיביות רכישת הנכס.

לסיכום הדברים, בשנים האחרונות ערך הנכסים בעיר חיפה עלה באופן משמעותי ובמקרים רבים, אף יותר מהממוצע השנתי. ניתן כיום לאתר ולרכוש נכס אטרקטיבי אשר יש סיכוי לעליית ערכו וכך הרווח יהיה כפול - גם דמי שכירות על בסיס קבוע וגם עליית ערך משמעותית בעתיד.

>> מעוניינים לקבץ ייעוץ ראשוני בנושא? פנו לסוכנות רימקס-סיטי חיפה, לחצו כאן.

 

תגובות

מומלצים