דפי עבודה בחשבון שיוכלו לסייע לילדים שלכם

אחד השינויים המשמעותיים ביותר בחייהם של הילדים שלנו, זה השינוי שחל כאשר הם עוזבים את הגן ומתחילים את כיתה א'. אין הורה שלא מתרגש מהעניין הזה ואין הורה שלא היה רוצה לעשות הכול כדי שהילדים שלו יצליחו.

01.12.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
דפי עבודה בחשבון שיוכלו לסייע לילדים שלכם

 

למעשה, זו גם הסיבה שבגללה, כאשר המורים רומזים לנו על כך שאולי הילדים מחוננים, אנחנו רוצים לבדוק את הדברים ולהבין אותם יותר לעומק. בדרך כלל המבחנים לאיתור מחוננים מתחילים בכיתה ב', מה שמעורר אותנו, ההורים, לחפש את התמיכה הטובה ביותר שנוכל לתת להם. איך עושים את זה? והאם פשוט צריך לסמוך על היכולות של הילדים? האמת היא, שאם אתם יכולים לתת להם דפי עבודה שונים בחשבון, זה יכול לעודד אותם, לקדם אותם ולגרום להם להתמודד בצורה הרבה יותר טובה עם המבחנים בבוא העת. דפי עבודה בחשבון מאפשרים לילדים לתרגל את הדברים בנחת, ללמוד מהטעויות שלהם וכך לשפר את יכולותיהם. אז למה לחשוב פעמיים?

איך יודעים באילו דפי עבודה בחשבון כדאי להשקיע?

האמת היא, שאם תעשו חיפוש מהיר ברשת, אתם תגלו שיש הרבה מאוד סוגים של דפי עבודה במקצוע זה מתוך מגוון אתרים מקצועיים כמו אתר קרנפים למשל. אומנם זה טוב ויפה שיש בחירה, אך מצד שני, איך נוכל לדעת שאנחנו בוחרים את דפי העבודה הכי טובים ומתאימים עבור הילדים שלנו? הדבר הבסיסי שחשוב להבין כאשר מחפשים דפי עבודה בחשבון, זה שלכל סוג של דפי עבודה יש מטרה אחרת. לכן הדבר הכי חשוב הוא להגדיר תחילה את המטרה. האם אתם רוצים לעזור לילדים שלכם בנקודה מסוימת שבה הם מתקשים בלימודים? או שלהפך, אתם רוצים לעודד אותם ללמוד יותר ולהצליח יותר בבחינות? אם הילדים שלכם עומדים להתמודד בקרוב עם מבחן מחוננים כיתה ב, כמובן שצריך להתאים את דפי העבודה שאתם רוכשים להם.

האם עדיף לעשות את התרגול במחשב או על דף נייר?

אין על כך תשובה אחת נכונה, כי אם יש משהו שאפשר להיות בטוחים לגביו היום, זה שיש מגוון רחב של אפשרויות. מה שבטוח זה שאם אתם מחפשים דפי עבודה בחשבון עבור ילדים שצריכים להתמודד עם מבחן מחוננים, צריך לוודא תחילה שאלה דפי עבודה שמתאימים לעניין הזה. נסו לבדוק, לדוגמה, האם מדובר על דפי עבודה שכוללים שאלות ממבחני מחוננים אחרים שהתקיימו לאורך השנים? והאם דפי העבודה כוללים גם את התשובות? שימו לב לכך שבדרך כלל מבחני מחוננים אומנם כוללים שאלות בחשבון, אך לא רק. כלומר, בסופו של דבר השאלה האם הילד שלכם יעבור בהצלחה את המבחן תלויה גם בשאלות שונות בהבנת הנקרא וכדומה. לכן רצוי שההכנה לקראת המבחן תהיה מקיפה שכן רק בצורה כזאת תצליחו להגדיל את הסיכוי של הילד שלכם להצליח, ובגדול.

 

תגובות

מומלצים