האם בישראל יודעים איך להתכונן לחורף?

מעילים איכותיים, מגפיים נגד גשם, חימום תת רצפתי- כל הטריקים של אירופה לשמירה על החום בחורף., ישראלים מתחלקים לשניים: כאלה ששונאים את החורף וכאלה שממש שונאים את החורף.

28.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
האם בישראל יודעים איך להתכונן לחורף?

 

אין מה לעשות, ישראל המזרח- תיכונית לא בנויה להתמודד עם הקור. המזגנים מייבשים אותנו, הקור מונע ממנו להסתובב עם השורטס והכפכפים שאנחנו רגילים אליהם, והגשם פשוט מתעקש לחדור מבעד למעילים הדקים שמוכרים לנו ברשתות האופנה.

אז נכון, לנו אין שלג יפהפה ורך בעומק מטר שאפשר לשחק בו במשך שבועות שלמים בלי שהוא יימס לנו לתוך המגפיים וירטיב לנו את הגרביים. אבל החורף הישראלי, במיוחד בהרים ובמדבר, הוא קר ואכזרי מאין כמוהו עם רוחות מקפיאות וגשם רטוב. אז איך אירופה מתמודדת עם הקור ואיך אפשר ללמוד מהם?

בתים חמימים ונעימים

הקור הישראלי משפיע עלינו לרעה במיוחד בתוך הבית. הבתים הישראלים, שבנויים כך שלא יכלאו את החום בקיץ הלוהט, אינם מספקים מקלט בחורף הקר.

באירופה, הבתים בנויים באופן הפוך מהבתים בישראל. המטרה שלהם היא דווקא לאגור כמה שיותר חום בתוכם ולשמור על טמפרטורה נעימה גם כאשר הטמפרטורות בחוץ יורדות אל מתחת למינוס. כדי לשמור על החום הזה, הבתים מצוידים במגוון טריקים: שטיחים עבים מקיר לקיר, חימום תת רצפתי, בידוד תרמי ומערכות חימום ביתיות.

אז נכון, אנחנו לא רוצים לבנות את הבתים שלנו כך שיכלאו את החום כמו הבתים האירופאים. אבל ניתן ומומלץ להתקין מערכות חימום אפקטיביות יותר ממזגן בסלון.

ביגוד איכותי

ביגוד החורף בישראל הוא- איך להגיד?- לא מאיכות גבוהה במיוחד. המעילים והמגפיים מאפשרים למים לחדור דרכם, הכפפות וכובעי הצמר אינם מספקים הגנה אמיתית, וקשה למצוא טייץ תרמי איכותי ללבישה מתחת לג'ינס.

אולם ברור שביגוד איכותי הוא המפתח לשמירה על החום. המעילים באירופה עשויים מבד איכותי המונע ממי הגשמים לחדור בעדו. בנוסף, מרבית המעילים איתם אנשים מסתובבים בימי חורף גשומים הינם מעילים באורך מלא המגנים על הרגליים ומונעים מהם להתרטב. בישראל, לעומת זאת, לא נדיר לראות אנשים מסתובבים  בגשם עם מעיל שמכסה רק את פלג הגוף העליון.

נכון, ביגוד איכותי הוא יקר בהשוואה למעילים, כפפות, כובעי צמר וטייץ תרמי שאפשר למצוא באחת מרשתות השיווק הפופולריות. אולם ההשקעה בביגוד איכותי שווה את זה. פנקו את עצמכם בבגדים שיאפשרו לכם להנות מחורף חם, יבש ונעים.

 

תגובות

מומלצים