האם המסחר בשוק ההון פשוט?

מסחר בשוק ההון נשמע כמו אפיק השקעה מעניין. סיפורים על המשקיעים שזיהו את החברה הקטנה בזמן והרוויחו הון עתק קיימים בשפע וגורמים לישראלים רבים לחשוב שעם קצת רצון, יכולת ומוטיבציה, גם הם יוכלו לעשות את המכה. האם זה נכון? האם המסחר בשוק ההון פשוט?

08.12.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
האם המסחר בשוק ההון פשוט?

 

מסחר עצמאי בשוק ההון

קל להתפתות ולהשקיע את הכסף שלכם בבורסה. חברים שמדברים על מניה שממש בקרוב תתחיל לעלות או הרגשה טובה בנוגע לחברה מסוימת, יכולים להפוך להשקעה אמיתית בכסף אמיתי. לעיתים ההשקעה במניה מצליחה והיא מזנקת, אולם לעיתים קרובות למדי מניות הזהב הללו מתגלות כהשקעה לא כל כך חכמה.

מסחר עצמאי בשוק ההון דורש ידע, הבנה ולמידה. חשוב להבין שבתי ההשקעות הגדולים מחזיקים באנליסטים ובמחלקות מחקר שלמות שהמטרה היחידה שלהן היא לחקור את השוק, לזהות מגמות ולהבין לאן השוק הולך ומה תהיה ההשקעה החמה הבאה.

למשתמש הפרטי אין את הכלים או את הנגישות כדי להגיע לרמות ההבנה האלה ולכן הוא נמצא מראש בעמדת פתיחה בעייתית. כמו כן, המשקיע הפרטי מושפע לעיתים קרובות מהרגש שלו.

בעוד שמשקיע מנוסה יוכל לזהות פאניקה בשווקים ולדעת שהיא תחלוף בעד שעה יום או יומיים, המשקיע הפשוט עלול להצטרף לעדר ולהפסיד כסף רב בלי סיבה אמיתית.

כדי להצליח צריך ללמוד והמון

חשוב להבין שהשקעה חסרת הבנה בבורסה תוביל כמעט תמיד להפסדים. כדי להצליח צריך להבין את השוק ואת הבורסה. כדי להבין את ההשקעה בבורסה צריך להבין מושגים פיננסיים רבים כמו מניה, תשואה, פקודת מכירה ופקודת קנייה, מה ההבדל בין אג"ח מניה ותעודת סל ועוד מושגים רבים וטובים.

המשקיעים המקצועיים בתחום לרוב מחזיקים בתואר מאוניברסיטה מובילה או לכל הפחות עברו הכשרה בת מספר חודשים. הם מחזיקים ברישיונות מהמדינה והם מנהלים תחת ידיהם סכומים גדולים מאוד של כסף.

הדרך הטובה ביותר להיכנס לתחום היא ללמוד תואר רלוונטי. ישנן המון מכללות שמציעות קורסים משונים שמבטיחים ללמד את התלמידים כיצד לסחור בבורסה, חלק לא קטן מהם מבטיח תשואות חלומיות ומציג בפני התלמידים העתידיים מצגי שווא.

ואם אין לכם זמן ללמוד את התחום?

אם בכל זאת אתם רוצים להשקיע כסף בבורסה אבל מצד שני אתם לא מבינים בתחום ולא יכולים ללמוד אותו, כנרה שהאלטרנטיבה הכי טובה היא להשקיע באמצעות בית השקעות, תוכלו ללכת לחברה שמעסיקה מנהלי השקעות מקצועיים.

במהלך הפגישה תוכלו להסביר את הציפיות שלכם מההשקעה, להגדיר למנהל התיק את רמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת על עצמכם ולהבין אם מדובר במקום שמתאים לאופי ולרצון שלכם.

בתי ההשקעות מחזיקים מחלקות מחקר שעוזרות למשקיעים לקבל ידע עדכני על השוק, הן יודעות להצביע על מגמות עתידיות והן מספקות יתרון תחרותי שעוזר להשקיע את הכסף שלכם במקום הנכון.

 

תגובות

מומלצים