הארנונה הגבוהה שהמועצות גובות מהעסקים בכרמל

סוגיית תעריף הארנונה בכפרי הכרמל לבעלי עסקים עולה שוב לכותרות עקב המצב הקשה של העסקים באזור, המחיר מגיע ל75.32 ש"ח למטר מרובע לעסק, המחיר דומה לערים משגשגות, חברי המועצה שמאשרים את הצו לא חושבים על העתיד הכלכלי בכפר?, לפרטים

03.04.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הארנונה הגבוהה שהמועצות גובות מהעסקים בכרמל

 

בעלי עסקים רבים מתלוננים על תשלומי הארנונה הגבוהים בדאלית אל כרמל ועוספיה, 75.32 ש"ח למ"ר, ומתרעמים למה צריכים לשלם ארנונה כמו בערים יוקנעם, חיפה ועוד?.

בכפר ירכא בגליל לדוגמא, יש המון תנועה של מאות אלפי מבקרים, כל עסק שם לא משנה מה הגודל שלו, יכול להתפרנס בכבוד, ובכפרי הכרמל בקושי יש לקוחות שמגיעים לקנות, כאשר רוב העסקים ממוקמים על שטח יותר גדול.

עסק בכרמל משלם הרבה כסף, על ארנונה, על שילוט, על שכירות , עבור מים וחשמל ,עובדים במקרה ויש, מיסים למדינה ולניהול עסקי פרסום ועוד.

המועצות בדליה ועוספיה לא עוזרות לבעלי עסקים, שמהם היא גובה ארנונה, לקדם את העסקים שלהם בכפרים ,המועצות לא  משקיעות בפרסום על הכפרים, כדי להגדיל את כמות התיירות הנכנסת לכפרים, אין אחראי לנושא הזה  ולכן יש הרבה עסקים שנסגרים מדי שנה .יש כ 120 עסקים של אוכל ומזון שנסגרו בחמש השנים האחרונות בדאלית אל כרמל לבדה .

כאשר עולה צו הארנונה להצבעה, על חברי המועצות לחשוב טוב על הנושא הזה ולנסות להוריד מגובה הארנונה לבעלי העסקים, בתיאום עם משרד הפנים כמו שעושים בהרבה אזורי תעשייה בארץ, שבעלי עסקים משלמים פחות מס הכנסה או ארנונה מופחתת, כדי לתמרץ אותם לפתוח עסק במקומות כאלה .

אנחנו תקווה שנושא זה ימצא טיפול ואוזן קשבת אצל האחראים במועצות בכרמל .

קישור לכתבות בעניין

תושבי עוספיה שימו לב לצו הארנונה

האם המועצות החדשות יודעות איזה צו ארנונה יאשרו בסוף החודש?

 

פורטל הכרמל

תגובות

6. משכיר לפני 8 חודשים
מועצה רק לגביה
5. סלמאן לפני 8 חודשים
מגיע לכם
4. חלבי לפני 8 חודשים
חברי המועצה אשמיים
3. נזאר לפני 8 חודשים
בעל עסק בדליה
2. בעל עסק לפני 8 חודשים
כתבה מדויקת מאוד
1. תושב לפני 8 חודשים
דלית אלכרמל

מומלצים