הדמיות אדריכליות שלב חשוב בבניית הבית

היום כבר לא צריך לדמיין איך ייראה הבית לאחר השיפוץ או כיצד תראה הדירה שאתם קונים "על הנייר". סטודיו הדמיות אדריכליות מאפשר לראות הדמיות המשקפות בדיוק את המרחב על פרטיו השונים

27.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
הדמיות אדריכליות שלב חשוב בבניית הבית

 

לשוטט בחלל, לעבור מחדר לחדר, להתמקד באלמנטים שונים כמו תאורה טבעית, רהיטים, פתחים, אריחי ריצוף ולבצע שינויים בזמן אמת עד השגת התוצאה הסופית המבוקשת.

הדמיה אדריכלית היא למעשה הדמיה ממוחשבת באמצעות תוכנות כמו סקצ'אפ פרו שבאמצעותה ניתן לשרטט באופן ממוחשב הדמיה תלת ממדית. התוכנה מאפשרת להפוך רעיון עיצובי לאובייקט אמתי, שיהווה מעין אבטיפוס למה שבסופו של דבר ייבנה, יפותח או יעוצב.

הדמיות אדריכליות עברו אבולוציה מרשימה והן מציגות כיום כלים מתקדמים לאדריכלים ומעצבים, יזמים ומנהלי פרויקטים וכמובן ללקוחות עצמם "להרגיש" את הנכס בדרך האותנטית ביותר.

כיצד תוכלו להיעזר בסטודיו הדמיות אדריכליות לעיצוב סביבות מגורים?

לבקר בבית לפני שהוא נבנה

הדמיות אדריכליות יוצרות סיור וירטואלי בבית עוד לפני שהוא נהנה או שופץ. התוכנה נותנת לאדריכל את חופש היצירה ברמה הגבוהה ביותר, כך שהוא יוכל להפיח חיים בכל סקיצה או חזון עיצובי.

הלקוח יוכל לטייל בבית עצמו ולהתמקד בכל פרט ולהחליט אם זה באמת הבית שהוא רוצה או שיידרשו שינויים נוספים לשדרוג החלל. בתוכנות המתקדמות ניתן לשלב תמונות וקטעי ווידאו וכן להכניס את החוץ אל הפנים. למשל, כיצד הנוף בא לידי ביטוי בתוך החלל.
בניגוד לאבטיפוסים מיניאטוריים, ההדמיה בתוכנה שומרת על קנה מידה כפי שהוא במציאות ומציגה את הממדים הפיזיים של כל אובייקט. כמו כן, היא  שומרת על פרופורציה נכונה בין רצפה לתקרה ובשילוב בין פריטי העיצוב השונים, כולל אבחנה של עומק, כדי לאפשר למתבונן להבין מראש מה יהיו גודל המעברים, האם התאורה הטבעית תיחסם על ידי הרהיטים, אילו רהיטים למקם זה לצד זה.
אדריכל יוכל לקבל החלטות על פי ההדמיה בנוגע להשפעת האור, הממד האקוסטי, הטמעת מערכות אוורור.
הדמיה ב-D3 מציגה את המציאות דרך פלטפורמה ממוחשבת אבל נאמנה למקור, כך שכל תכנון ניתן לביצוע מידי.

לבצע שינויים והתאמות תוך כדי תנועה
תהליך עיצוב משלב בחירות רבות, מבחירת אריחי הרצפה ועד הזזת קירות, הוספת רהיטים ואפילו פריטי דקורציה. סטודיו הדמיות אדריכליות מנוסה יודע כי ההדמיות מעניקות תהליך עבודה גמיש. כלומר, ניתן לבצע שינויים שונים בתוך ההדמיה על מנת לפתור דילמות של אילו גוונים מועדפים עליכם, אילו חומרים נראים טוב יותר בחלל, מהי הקומפוזיציה הנכונה לספה וכן תוך כדי השיפוץ, אם נתקלים באתגר כלשהו או מתלבטים איך לבצע את השינוי טוב יותר – אפשר לבצע אותו קודם כל בהדמיה עצמה, לראות את התוצאה ואם היא לשביעות רצון כל הגורמים המעורבים – ליישם בשטח.

להפיק הוראות ביצוע מדויקות לפרויקט

היתרון הבולט של ביצוע השינויים ושימוש בהדמיות הוא שהן כמו גשר בין רצוי למצוי. אם בעבר אנשי מקצוע היו שולחים שרטוטים או סקיצות ובפועל המוצר או התכנון נראה אחר לגמרי, הרי שעם ההדמיות העדכניות והמתקדמות הצטמצמו הפערים וכל השותפים לפרויקט יודעים בדיוק כיצד לעבוד ולקבל החלטות במהירות וביעילות.
על פי ההדמיות מפיקים הוראות ביצוע מדויקות ומכוונים את הספקים, המשפצים, המעצבים ליצירת הבית שתוכנן כאשר אין כמעט מקום לטעויות או לפרשנות.

סטודיו הדמיות אדריכליות משתמש בהדמיות מאחר והן הכלי האולטימטיבי לתכנון ועיצוב הבית להמחשה של רעיונות עיצוביים ותהליכי עיצוב. ההדמיה מלווה את הבנייה והשיפוץ כך שכל דילמה ניתן לפתור באמצעות ההדמיה ולקבל החלטות נבונות יותר להשגת בית מעוצב באווירה המבוקשת בביצוע המקצועי ביותר.

 

תגובות

מומלצים