הכנת דירה ליום ההובלה

מעבר לדירה חדשה יכול להיות שינוי מרגש בחיים, אבל השינוי המבורך הזה מגיע עם מערכת לחצים לא פשוטה. בין אם אתם עוברים לגור בצד השני של העיר, או באזור אחר בארץ, זהו מהלך הדורש עבודה רבה: לארוז את החפצים שלכם, להוביל אותם ולפרוק אותם במקום החדש.

28.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הכנת דירה ליום ההובלה

 

מובילים מקצועיים יכולים להיות לעזר רב, במיוחד כאשר ירימו עבורכם את כל הריהוט הכבד. זה נכון במיוחד אם אתם משתמשים גם בשירותיהם של מחסנים להשכרה כדי לאחסן למשל פסנתר עתיק שאתם מעדיפים לשמור ולא להשליך.

תוכלו להשתמש גם בשירותי אריזה של אנשי מקצוע אשר יגיעו לדירה הישנה לארוז את כל החפצים, ואחר כך לדירה החדשה כדי לפרוק אותם. שירות זה יכול להציע גם פתרונות אחסון שלא חשבתם עליהם, ובכלל לסדר את כל הפריטים בארונות.

בכול מקרה, הכנה מראש, תבטיח שמעבר הדירה לא ייקח יותר זמן מהנדרש, וגם לא יהיה מלחיץ או יקר מדי. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להכין את הדירה לקראת יום המעבר.

לדעת מה חברת ההובלות לא תעביר

אנשי המקצוע לא יגיעו לדירה ופשוט יתחילו להעביר כל פריט שנמצא בה. לחברות הובלות רבות יש רשימה של פריטים שלא יובילו מטעמי בטיחות, כגון כימיקלים ביתיים, צבעים ונוזלים. ייתכן ויש להם גם רשימה של דברים שלא יעבירו מסיבות של אחריות, כמו כסף מזומן, ניירות חשובים, תצלומים, חיות מחמד, מזון ותרופות. אם אתם מתכננים להעביר את הפרטים האלה לדירה החדשה, תצטרכו לארוז אותם ולהעביר אותם בעצמכם.

להכין מראש תכנית אריזה

לפני שמגיע מועד מעבר הדירה, קבעו מי יהיה אחראי על פריקת החפצים שלכם – אתם או המובילים? אם אתם מתכוונים לארוז לבד, הכינו מראש ניירות עיתונים, עטיפות פצפצים או שמיכות אשר ישמשו אתכם לריפוד החפצים העדינים והשבירים. זה חשוב מאוד, כי המובילים לא יכולים להיות אחראים במהלך ההובלה, לפריטים שארזתם.

הקפידו להכין מראש מספיק קרטונים והדביקו על כל קרטון תווית עם שם התכולה שבתוכו, ושם החדר אליו הקרטון מיועד להגיע. כך יהיה לכם קל יותר לעקוב אחר כל הפריטים שצריך לפרוק ולארגן בדירה החדשה.

לאחר שהכול ארוז, נסו למיין את הקרטונים לפי משקל, כדי להקל על עבודת ההטענה של המובילים. הרחיקו את ערימת הקרטונים מפתחי דלתות הדירה והחדרים, כדי שהמובילים יוכלו להסתובב בקלות בין החדרים. הימנעו מלזרוק ערימות של דברים על רהיטים כבדים, כי אלה יהיו הראשונים שהמובילים יעבירו למשאית.

לדאוג לביטוח

בין אם אתם בוחרים להשתמש בשירותיה של חברת ביטוח או לא, מומלץ לוודא שהחפצים שלכם מוגנים היטב מבחינה כספית. תאונות יכולות לקרות, לכן מוטב שיהיה לכם כיסוי בטיחותי למקרה שמשהו יישבר או ילך לאיבוד לאורך הדרך.

לדאוג לשתייה ולחטיפים

לחברות הובלה מקצועיות יש מן הסתם לוח זמנים ברור ומוגדר. זה נכון במיוחד במהלך חודשי הקיץ, כאשר יותר אנשים נוטים לעבור דירה. לעתים קרובות, אין למובילים זמן לקחת הפסקת צהריים, או לגשת למכולת הסמוכה כדי לקנות לעצמם משקה וכריך. לכן, מומלץ להכין מראש משקאות וחטיפים ולהציע אותם לעובדים הצמאים והרעבים. אם מזג האוויר הוא חם, וודאו שיש לכם כמה בקבוקי מים או משקה קר אחר, כדי להבטיח שהעובדים לא יתייבשו.

שתיה וחטיפים או כריכים הם רעיון טוב גם לבני המשפחה. אחרי הכול המטבח בדירה הישנה כבר ארוז, והמטבח בדירה החדשה עדיין לא מוכן, לכן עדיף להכין אוכל ושתיה לבני הבית שיספיק להם למהלך היום, כך שאף אחד לא יישאר צמא או רעב. מה שיעזור גם לשמור על מצב רוח רגוע ונינוח.

להכין מזומן כדי לתת טיפ למובילים

המובילים סחבו את הרהיטים והחפצים שלכם כל היום, פרקו את הדירה הישנה והעבירו הכול לדירה החדשה. לפעמים הם גם נסעו דרך ארוכה ממקום למקום. בכול מקרה מדובר בעבודת פרך לא פשוטה. אז הכינו מראש כסף מזומן כדי לתת להם טיפ ולהראות להם שאתם מעריכים את העבודה הקשה שעשו, במיוחד אם הם הפגינו עבודה יעילה, מהירה ויסודית וטיפלו בחפצים שלכם באופן משביע רצון.

מומלץ לברר עם בעל המשאית איזה תשלום מצופה מכם לשלם למובילים עצמם כטיפ. כך לא תמצאו את עצמכם נבוכים, כי אולי תשלמו הרבה פחות מכפי שהעובדים ציפו, וגם לא מתוסכלים כי שילמתם הרבה יותר מכפי שמקובל לשלם כטיפ למובילים.

 

תגובות

מומלצים