הלית שי לא נוטשת בעלות עסקים במשבר הקורונה

בימיים קשים אלו שנגיף הקורונה משתק את הכלכלה, הלית שי תושבת הצפון ביוזמה אישית למען בעלות העסקים בכל מקום בארץ, הלית: "העסקים הקטנים היום הם בחזית, מנסים להחזיק מעמד גם הם מול הקורנה". הלית שי סיפור טוב בזמן הקורונה. לדברים

31.03.2020 מאת: אמילי חלבי
הלית שי לא נוטשת בעלות עסקים במשבר הקורונה

צילום כריזמה פיקסל

 

קורנה, זה ששומר אותנו במרחק 2 מטר ובבתים, זה מה שמונע מעסקים לעשות עסקים, זה האויב הבינלאומי שגרם לנו לשכוח את הכל אפילו את עצמינו, למרות הכל יש אנשים או במקרה שלנו נשים שעושות עסקים ביחד ומממשיכות לקדם נשים ברשת ומדברות על יזמות.

הן נקראות: ABT עושות עסקים יחד. הן מציגות פלטפורמה לקידום יזמות ומועדון צרכנות לנשים, היחיד בישראל!.

הלית שי הינה תושבת הצפון, אשר פתחה חברה עם מטרה לקדם נשים ועכשיו, החברה הזאת פעילה וזמינה עבור נשים מאיזור הצפון עד הדרום.

חברת ABT מועדון צרכנות לנשים בע"מ פלטפורמה לקידום יזמות נשים ומועדון צרכנות לנשים, לחברה יש אתר התוכן בו מציגות נשים את הפן העסקי והאישי של העולם מהזוית הנשית, אתר התוכן של הנשים הגיע לכ - 100 אלף צפיות לחודש!.

החברה הבינה שנשים חייבות זירה שבה יהיה ניתן למכור, לכן הן הובילו מהלך בו אישה יכולה להתווסף והציע את השירות שלה בקניון און ליין שהולכת וגדלה במיוחד בעידן הקורנה, בו כל עסק מבין שהוא חייב להיות ברשת ולמכור.
 ל: http://www.marketplace.activatebiz.co.il/

ABT הובילה מהלך נוסף בו היא הפכה להיות מועדון צרכנות של חברת ישראכרט!, כך במעמד החיוב ניתן לתת הנחה לנשים / אנשים אשר הינן/ם בעלי כרטיס אשראי ABT כרטיס קואופרייט אשראי בינלאומי, הניתן ללא עלות לחברות בכפוף לאישו ר הבנק, המעניק הטבות רבות ומבצעים כמו לכל וועד עובדים גדול.

ABT ברשתות יודעת להגיע לעוד כ-20 אלף נשים: דף פייסבוק: קבוצה ראשית קישור

הלית שי: "אנחנו כולנו מאותגרים עם הבדלים, לעסק גדול יש התחייבות יותר גדולה אך גם יותר אויר לנשימה, עסק גדול הוא משהו שהמדינה יודעת ורוצה לנהל, זה מקום מסודר עם חוקים ועד עובדים ששומר ולכן כמובן זה מקום שמור יותר".

הלית שי: "עסק קטן לא מוגן, אין לו חוקים ששומרים עליו מנפילה, הרבה פעמים אין לו הרבה אויר לנשימה ואף גורם לא ממש רוצה להתייחס למי שאין לו כוח או שלא עושה יחסי ציבור טובים".

הלית שי: "העסקים הקטנים היום הם בחזית, הם מנסים להחזיק מעמד גם הם מול הקורנה ולמרות שניתן לראות שמדינות אחרות מציעים כבר סל ברור על הצעות לשיקום משק הבית והעסקים הקטנים, פה עדיין אין דברים ברורים והדברים נשמרים בחדרי חדרים ולרוב לא תשמעו איש ציבור מדבר על הנושאים".

הלית שי: "כמובן החיידק הוא מדבק, אך ישנם עוד כמה פרטים שהם כמו מגפה, ישנן נשים רבות אשר זה שיש להם משכרות משלהן מחזיק אותן ואת ילדיהם בטוחות, בטוחות מפני אלימות כלכלית, מפני שינה ברחוב או אלימות פיזית".

הלית שי: "אישה שיש לה עסק ופרנסה משלה היא אישה חזקה יותר, שיכולה להיות גורם חיובי עם השפעה כלכלית ואישית נהדרת על המשק כולו, אישה ללא הביטחון הכלכלי, היא לפעמים בסיכון גבוה יותר, נשים אינם חלשות כמו פעם, יש לנו מנהלות, מנהיגות ועדיין, נשים שוות 35 אחוז פחות והן ב 35 אחוז יותר בסיכון להיפגע מהמצב ככל שאנחנו יודעים".

הלית שי: "עולם היזמות זה המנוע של הכלכלה בישראל. בעולם היזמות יזמת ויזם עם רעיון אשר מקבלים השקעה קטנה יחסית יכולים להביא למיזם חובק עולם אשר יצעיד אותנו קדימה בכלכלה המקומית וכמובן יעסיק עוד אנשים ויפתח את הדור הבא, כיום הרשות לחדשנות מתעדפת נשים יזמיות, פשוט כי כמעט לא תמצאו נשים בעולם היזמות".

"גם פה התקציבים לא משוחררים כמו גם קשה מאוד ליזמיות שאינן במסגרת תומכת לקדם את המיזמים שלהן, גם פה מדינת ישראל, לא עושה מספיק, מה אם הייתי אומרת לכם שיש אצלי רעיון למכונת הנשמה ביתית כבר מזמן והרשות פשוט לא קיבלה את הרעיון אליה, כי לא היו מספיק משאבים?, היזמות מגיעה איפה שהמדינה או המקומות הגדולים לא יכולים להגיע אליהם, אל המחר שלנו ולמחר שלנו יש מחיר".

הלית שי: "כל עסק או משקיע/ה שרוצים לקדם את עצמם או את המותג שלהן אל עולם הצרכנות הנשית יכול להיות חלק. לנו יש את היכולת והכוח להגיע למספרים עצומים של נשים, בעיקר עכשיו!!, זה הזמן בו אנשים צורכים מידע מהרשת במיוחד אם יש בו ערך ומסר. אני מזמינה כל עסק.חברה.משקיעה שרוצים להיות חלק ולתת ערך לנשים ליצור איתנו קשר! עוד נדע ימים יפים פי אלף!".

תחקיר של רחל אבידר אבודרהם שדרנית ומשווקת תוכניות ברדיו טלוויזיה לב העיר ארצי עולמי, עיתונאית במערכת פורטל הכרמל והצפון לקידום עסקים  קטנים וגדולים  0527976220

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים