המסלול הבטוח לקריירה בהייטק

לפני כשני עשורים בלבד, הורים כיוונו את ילדיהם לעסוק בתחום הרפואה או להיות מהנדסים. שני התחומים הללו נחשבו ליוקרתיים והעיסוק בהם בדרך כלל הוביל לעבודות עם קביעות, מה שנתן מנוחה לעובדים (וגם להוריהם).

21.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
המסלול הבטוח לקריירה בהייטק

 

היום הורים רבים כבר מבינים כי ההייטק הוא הכיוון היוקרתי והטוב עבור ילדיהם. מעבר לכך, כל מי שמתכנן ומתכננת קריירה, מבינים כי זו דרך להתקדם בחיים. עתה נשאלת השאלה מהו המסלול הבטוח לקריירה בהייטק?

להתמקד בלימודים שנותנים כלים

ברור לכל כי על מנת להשתלב בעולם ההייטק יש צורך ללמוד בהתאם. עם זאת, בניגוד לדוגמה שניתנה, על לימודי רפואה ואפילו בניגוד ללימודי ההנדסה שהיו בעבר, היום הלימודים מכווני מטרה. כלומר, במקום ללמוד "הכל מהכל" ולהשקיע ברקע, היום יש את המסלול הבטוח לקריירה בהייטק.

מסלול זה הוא ספציפי. הלימודים מאפשרים לסטודנטים לקבל את הכלים הנדרשים להם בעבודה בפועל. כך לימודי הנדסאי תוכנה מוציאים בעלי מקצוע שיכולים להשתלב בעבודות שונות, בהן:

  • כתיבת קוד – על אף שישנן מערכות רבות המשתמשות בקוד פתוח, אנשים אשר יודעים לכתוב קוד מוצאים עצמם רמה אחת מעל כולם. הם יכולים לפתור בעיות מורכבות ולימוד מתאים משמש בתור המסלול הבטוח לקריירה בהייטק.
  • פיתוח אפליקציות – ישנה דרישה שהולכת ועולה לפיתוח אפליקציות וזאת על אף התחרות שגוברת בתחום. למעשה, ככל שהתחרות גוברת, כך יש צורך באנשי מקצוע המומחים בתחום הספציפי הזה ולשם כך הלימודים צריכים להיות ממוקדים.
  • תקשורת וסייבר – עולם הסייבר הוא לא רק חשוב אלא גם מעניין. לימודי הנדסאי תוכנה מאפשרים לבוגרים להשתלב בשלל מקצועות ועבודות אשר מטרתן היא ליצור ארגון בטוח ולהגן על המשתמשים בתוכנות ובאתרים השונים.
  • ניתוח סביבת UX – זהו מקצוע מעניין אשר דורש מתן תשומת לפרטים הקטנים ולימוד יסודי של חווית המשתמש. ניתוח סביבת הגולש, האתר, האפליקציה, משפר את התפוקה ומוביל ארגונים, חברות ואפילו עסקים קטנים לתוצאות טובות יותר מהפלטפורמה הדיגיטלית שבידם.
  • ועוד שלל תחומים

מהו המסלול הבטוח לקריירה בהייטק

אנשים אשר בוחרים במקצוע ללימודים גבוהים צריכים להחליט אם הם מעוניינים ללמוד "בשביל הכיף" או כדי לעבוד. אלו אשר מחליטים ללמוד מקצוע שספק אם הם יעבדו בו, יכולים למצוא באקדמיה שלל נושאים מרתקים. אלו אשר רוצים להצטרף אל המסלול הבטוח לקריירה בהייטק יבחרו בלימודי הנדסאי.

לימודי הנדסאי תוכנה הם לא לימודים כלליים. אלו לימודים אשר מכינים את הסטודנטים לעולם העבודה ומוציאים אותם כשהם מוכנים לעסוק בתחום. זוהי נקודה חשובה כיוון שהעולם של היום מחפש אנשים שיכולים לעבוד ולא עובדים שבאים ללמוד.

מי שמעוניין ליצור לעצמו קריירה, להתחיל ממקום גבוה ומשם להמשיך לטפס, יבחר בלימודים שמאפשרים לו לעשות זאת. הבחירה הנכונה בלימודים יכולה להשפיע על העבודה הראשונה ועל כל הקריירה שתגיע בשנים הבאות.

 

תגובות

מומלצים