הנדסת תעשייה וניהול שומרת על מעמדה בקרב המקצועות המבוקשים

צעירים רבים בוחרים את מסלול הלימודים בהתאם למגמות בשוק העבודה. מדי שנה יש שינויים בקרב המקצועות המבוקשים ביותר, אך ישנם תחומים בהם קיימת דרישה מתמדת לאנשי מקצוע, למשל מהנדסים בתחום תעשייה וניהול.

05.09.2018 מאת: פורטל הכרמל
הנדסת תעשייה וניהול שומרת על מעמדה בקרב המקצועות המבוקשים

אם עד לפני כשנה, מקצועות ההייטק הובילו ביד רמה את שוק העבודה, כיום השכר בתחום ההייטק חזר להיות פרופורציונלי, לכן סטודנטים נרשמים למקצועות אחרים השומרים על מעמדם הבכיר בשוק העבודה. כל מי שבוחר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול יכול בסיום התואר להשתלב במגוון משרות נחשקות, ליהנות משכר משתלם, מתנאים טובים ומקריירה מאתגרת ומשגשגת.

מגוון אפשרויות תעסוקה בתואר אחד

תואר בהנדסת תעשייה וניהול מבטיח לבוגרים השתלבות קלה ומהירה בשוק העבודה הנוכחי, יש מגוון רחב של תחומי עיסוק לבעלי התואר מאחר ורוכשים ידע מקצועי מעמיק ומקיף בשני תחומים חשובים – בתחום ההנדסי העוסק בתהליכי ייצור, תכנון, פיקוח ומחקר בתעשייה, ובתחום הניהול על כל רבדיו וגווניו.

מהנדס תעשייה וניהול נחשב לתפקיד בכיר בענפי התעשייה השונים, זהו מקצוע מגוון ורב תחומי, יש ביקוש גבוה למהנדסים מוכשרים בתחום זה, והשכר בהתאם. מסלול הלימודים לתואר בהנדסת תעשייה וניהול נחשב לאחד המעניינים ביותר, במהלך הלימודים רוכשים ידע תיאורטי ומעשי בקשת רחב של נושאים, לדוגמה תכנות, מערכות מידע תעשייתיות, תהליכי ייצור, ניהול מכירות ושיווק, תורת הארגון, אבטחת איכות, מימון ושלל נושאים נוספים

במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול, הסטודנטים נדרשים לבחור התמחות מתוך מגוון קיים:

מערכות מידע ומחשוב

  • מערכות ייצור
  • אבטחת איכות
  • ניהול טכנולוגי
  • תפעול מערכות
  • תכנון ובקרה

הלימודים נועדו להכשיר מהנדסים בעלי ידע מעמיק בקשת רחבה של נושאים רלבנטיים לתחום, כמו גם הכשרת אנשי מקצוע בעלי יכולת חשיבה הנדסית להתמודדות עם בעיות שונות, ובעלי ידע ניהולי הנדרש לקבלת החלטות, לייעול תהליכי עבודה וייצור ועוד.

מקצוע מבוקש בשוק העבודה הנוכחי

בשוק העבודה יש מגמות משתנות, חלקן צצות לפתע ונעלמות לאחר מכן, ויש מקצועות השומרים על מעמדם ולכן סטודנטים רבים בוחרים ללמוד אותם. אם בעבר כאשר שאלו ילדים מה ברצונם להיות כשיהיו גדולים, ולרוב הילדים ענו כי ברצונם להיות עורך דין, רופא או שוטר, כיום המציאות השתנתה, ובשוק העבודה נכון לשנת 2018 מקצועות כמו הנדסאי תעשייה וניהול ממשיכים להוביל ולשמור על מעמדם.

הביקוש למהנדסים בשוק העבודה ממשיך להיות גבוה, יש מחסור חמור במהנדסים בכל התחומים, לרבות תעשייה וניהול. כדאי לדעת כי מהנדסים המסיימים בהצלחה תואר בתעשייה וניהול נחטפים במהירות למגוון משרות מאתגרות בחברות ובארגונים מובילים במשק המקומי, זהו גם תואר המאפשר להשתלב במשרות נחשקות מעבר לים.

מהנדס תעשייה וניהול זוכה במקרים מסוימים לפניות מצד מעסיקים, טרם השלמת המבחנים ופרויקט הגמר. הביקוש הרב למהנדסים מוכשרים תרם גם לעלייה בשכר הממוצע לבעלי תואר ראשון ושני בתעשייה וניהול, והצפי הוא כי המקצוע ימשיך לשמור על מעמדו בשוק העבודה עוד שנים רבות.

 

תגובות

מומלצים