הנהג הישראלי מעניק את מרב החשיבות לבטיחות גם בצפון ובכרמל

עולם הרכב הישראלי שוקק ותוסס פעילות ללא הפסקה – ישראלים קונים ומחליפים רכבים פרטיים בקצב מסחרר, ואלפים רבים של רכבים פרטיים מיובאים מדי שנה לארץ, הן דרך חברות הליסינג למיניהן והן באופן ישיר לסוכנויות היבואנים הרשמיים, אשר מוכרים את הרכבים ישירות לצרכן.

05.12.2017 מאת: פורטל הכרמל
הנהג הישראלי מעניק את מרב החשיבות לבטיחות גם בצפון ובכרמל

נטייתם של הישראלים להחליף רכבים פרטיים לעיתים תכופות יחסית (בדומה למצב במדינות מערביות רבות אחרות), הביא למחקרים וסקרים רבים אשר מטרתם העיקרית היא לבדוק מהם סדרי העדיפויות והשיקולים העיקריים העומדים מאחורי בחירותיהם של צרכני הרכב הישראלים, אשר מעדיפים בבירור דגמים חדשים של כמה יצרניות מובילות, דוגמת טויוטה ומאזדה. התשובות רבות ומגוונות, אך המגמה הכללית ברורה – השיקול הראשון במעלה הוא, כמובן – בטיחות אישית.

ביקוש לרכבים חדשים ומנגנוני בטיחות מתקדמים

לא חסרות לנהגים בימינו סיבה להחליף את הרכב לאחר כמה שנים ספורות של שימוש, במיוחד כאשר רבים בישראל מקבלים רכב ממקום העבודה, כמו גם דרך עסקאות מימון רכב שונות (דוגמת ליסינג וכד') אשר הופכות את החלפת הרכב לאפשרות זמינה ומשתלמת.

עם זאת, כאשר נשאלו על מניעיהם העיקריים להחלפת הרכב האישי, מרבית הנשאלים לא היססו וציינו את רמת הבטיחות האישית שלהם ושל בני משפחותיהם כמניע העיקרי להחלפת הרכב המשפחתי ברכב חדש.

ואכן, הרכבים החדשים המיוצרים ונמכרים כיום מכילים מנגנוני בטיחות מתקדמים שונים, אשר הופכים את הנסיעה בהם לבטוחה יותר מאי פעם בעבר (דוגמה טובה לכך ניתן למצוא בדגמים החדשים של טויוטה ובמערכת הבטיחות המתקדמת אשר פותחה על ידי החברה). חיישנים מתקדמים המתריעים בפני מפגעים שונים, מערכות חכמות אשר עשויות אף להתערב בנהיגה בעת הצורך על מנת למנוע תאונה ומנגנוני בטיחות בסיסיים כמו כריות אוויר או מערכת מניעת החלקה (ABS) – כל אלו מהווים את הסיבה העיקרית להחלפה התכופה של רכבים פרטיים בישראל.

נתון זה אולי מפתיע ספקנים שונים, אך בפועל הוא הגיוני לחלוטין – במיוחד כאשר מדובר במשפחות, הגיוני ואף מתבקש לצפות שהשיקול העיקרי העומד לנגד עיניהם של בעלי הרכב – ההורים, יהיה הבטיחות של ילדיהם ושלהם בעת הנסיעה. בהתחשב במצב תאונות הדרכים בארץ ובעולם, רק הגיוני לשים את שיקול הבטיחות האישית בראש סדר העדיפויות.

גם בסוכנות טויוטה חיפה נרשם ביקוש גבוה למערכות בטיחות מתקדמות

המגמה של דאגה לבטיחות תחילה הגיעה גם לחיפה, הכרמל והסביבה. בסוכנות טויוטה – אחת מיצרניות הרכב הפופולאריות ביותר בישראל וכזו הידועה בדגש המושם ברכביה על בטיחות, מעידים על עניין רב בקרב הלקוחות במנגנוני הבטיחות המתקדמים שניתן למצוא בדגמים החדשים של טויוטה כיום. טויוטה פיתחה בשנים האחרונות מערכות בטיחות מהמתקדמות בעולם הרכבים הפרטיים, כאלו אשר מתריעות על מפגעים וסכנות צפויות ובמקרה הצורך אף מסייעות לנהג לבלום על מנת להימנע מפגיעה ברכבים אחרים או הולכי רגל.

נתון זה רק מעיד על המודעות הגבוהה גם של תושבי הכרמל והסביבה לבטיחות כפרמטר העיקרי והראשון שראוי לבחון בעת החלפת הרכב לרכב חדש. בהתחשב בכבישים העקלקלים והמפותלים של רכס הכרמל וסביבתו, מודעות זו ברורה והגיונית.

תגובות

מומלצים