הסכם גירושין מה אתם באמת צריכים לדעת?

אין הרבה החלטות קשות ולא נעימות בחיים כמו ההחלטה לפרק את החבילה ולהתגרש. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, קצת בהלם מהמצב שבו אתם נמצאים. איך הגעתם לכאן? ובנוסף, מה באמת כדאי לעשות כדי שהגירושין יסתיימו כמה שיותר מהר?

19.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
הסכם גירושין מה אתם באמת צריכים לדעת?

 

אתם צריכים לחתום על הסכם של גירושין כדי להכניס את הדברים לתוקף ולכן ברור מדוע כדאי לכם לפנות לעורך דין מקצועי. אומנם זה נכון שאתם יכולים גם להוריד טיוטה או דוגמאות שונות של הסכם גירושין מהאינטרנט, אך בסופו של דבר אין תחליף לשירות מקצועי בתחום הזה. זה לא תמיד נעים להכניס גורם שלישי לעניינים האישיים שלכם, אך לא פעם זה הכרחי. עורך דין מקצועי ורציני יוכל לעזור לכם לעשות את הדברים בצורה מהירה וטובה יותר כך ששווה לבחור איש מקצוע מתאים עוד היום.

איזה סעיפים צריך להכניס לכל הסכם גירושין?

בבואנו לחשוב על הסכמים שונים של גירושין אנחנו רואים שיש סעיפים שכמעט תמיד חוזרים על עצמם, כמו לדוגמא:

  • חלוקת הבית – מי נשאר בבית הקים, מי עוזב או שאולי מוכרים הכול ומתחלקים בכסף
  • משמורת על הילדים – איך רוצים להתמודד עם הנושא הזה ואיפה הילדים יגורו
  • מזונות – מי ישלם למי מזונות

בנוסף, אם במקרה לאורך השנים צברתם גם לא מעט חובות, הרי שבהסכם של הגירושין שלכם יהיה צורך להתייחס כמובן גם לעניין הזה. חשוב להבין שכדי שאותו הסכם גירושין יקבל תוקף הוא צריך להיות חתום ומסודר ולכן ברור מדוע אתם צריכים אנשי מקצוע שילוו את התהליך הזה. בנוסף, אין ספק שהקושי האמיתי הרבה פעמים הוא באמת להגיע להבנה ולעמק השווה לגבי הסעיפים השונים הכלולים בהסכם. לכן אנחנו מציעים לכם לא לדחות את הדברים, לא לעשות הכול בלחץ ולבחור כבר עכשיו את האנשים שיוכלו ללוות אתכם בעניין הזה.

האם להתגרש זה יקר?

אין ספק שכאשר רוצים לחתום על הסכם גירושין צריך להכין אותו ויש לא מעט עניינים ושלבים שבהם צריך להתעמק. לכן טבעי שגירושין גם יעלו לכם לא מעט כסף, מה שמעורר את השאלה, כמה זה באמת צריך לעלות? האם לכל איש מקצוע שעוסק בתחום ושיוכל לעזור לכם להכין את ההסכם יש את אותם תעריפים? האם עלות התהליך תלויה בצורה כלשהי גם בכם? חשוב שתדעו: אם תצליחו להתגבר על הרגשות שלכם וכן לשתף פעולה בצורה טובה אחד עם השני יהיה לכם פשוט יותר להתגרש וזה גם יעלה פחות. לכן שווה לחשוב על כך בחיוב ולנסות לעשות את כל המאמץ כדי לסיים את העניין מהר ועל הצד הטוב ביותר. בנוסף, כמובן שיש טעם גם לפנות אל כמה עורכי הדין ולהבין אצל מי מהם מחכה לכם העלות הסבירה ביותר.

 

תגובות

מומלצים