הקיץ מאחורינו, התכוננו לחורף

האוויר הקריר והנעים של הסתיו נעלם במהירות עם בוא החורף. הטמפרטורות הנמוכות משפיעות גם על האקלים בבית ועלולות להשפיע גם על עלויות החימום, במיוחד כאשר האיטום אינו מיטבי.

17.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הקיץ מאחורינו, התכוננו לחורף

 

לכן רגע לפני שהחורף דופק בדלת, זה הזמן שלכם להתכונן ולהכין את הבית עד כמה שאפשר לעונה הקרה.

איטום

בעיות איטום הן האשמות הגדולות בעלויות אנרגיה גבוהות. בחודשי החורף הקרים, השאיפה היא לשמור את הטמפרטורה החמימה בתוך הבית ולמנוע ממנה לזלוג החוצה. כאשר הבית אינו אטום כראוי יעלה יותר לחמם אותו, ומערכות החימום יעבדו קשה יותר. האזורים שפולטים הכי הרבה אוויר חם החוצה אלו הם החלונות, הדלתות, המרפסות, הגגות ומיקומים בהם פנים הבית פוגש את חלקו החיצוני. איטום נכון וראוי באמצעות חומרי האיטום הנכונים יכול לעשות פלאים ולהבטיח שהחורף יעבור בשלום והאקלים בבית יישאר כמה שיותר נעים, מבלי להכביד על מערכות החימום ועל תקציב האנרגיה החודשי.

בחירת חומרי איטום

איטום טוב יותר של הגגות, המרפסות, הדלתות והחלונות הוא בהחלט קריטי וחשוב. אולם לא פחות חשוב לבחור לשם כך בחומרי האיטום המתאימים. ישנם סוגים שונים של חומרי איטום, שלא רק נבדלים האחד מהשני בשימושים שלהם, אלא גם נבדלים בתכונות שלהם, במרקם, בחברה היצרנית, ובאופן היישום. לכן כאשר רוצים לבצע איטום איכותי, צריך גם לבחור נכון את חומר האיטום. את הבחירה של חומר האיטום יש לעשות בהתאם לאופי ומטרת השימוש, כמו גם לתשתית שעליה מיישמים את האיטום.

איזה חומרי איטום ישנם?

ישנם המון חומרי איטום שיכולים לשמש אתכם, ביניהם: סילרים המציעים שכבת הגנה למשטחים, דבקים אפוקסיים שעוזרים לעגן רכיבי מתכת, צבעים לרצפות שהופכים אותן ליותר עמידות מפני מים ובלאי, קצף פוליאוריתן שנעשה בו שימוש רב בענף הבניה לאיטום ובידוד, אקדחי סיליקון שמעולים לבידוד ואיטום, מסטיקים אלסטיים לאיטום, משחות ביטומניות שניתן לאטום בעזרתן גגות וחדרים וליצור שכבת בידוד, חומרי איטום צמנטי ועוד.

איזה חומרי איטום מתאימים לגגות ומרפסות?

משחות ביטומניות

נזילות יכולות להוות מטרד של ממש, וכאשר הן אינן מטופלות בזמן הן יכולות לגרום לנזקים מבנים ותברואתיים כאחד. לכן כדאי מאוד לטפל בנושא ויפה שעה אחת קודם. קחו בחשבון שמומלץ לבצע עבודות איטום בסוף הקיץ ותחילת הסתיו, ולא לחכות עד לבוא החורף, כי האיטום יהיה פחות יעיל אם תתקיים חשיפה לגשם ומים. ישנם סוגים שונים של חומרי איטום שמיועדים לאיטום גגות ומרפסות ביניהם משחות ביטומניות. הן משמשות כתחליף לזפת, וניתן באמצעותן לבצע בידוד או לאטום חדרים וגגות. משחות ביטומניות זמינות גם כיריעות וניתן ליישם אותן גם בהתזה. בין המשחות שנחשבות ליעילות ביותר בתחום נמצאות מריס 670 ומשחת בורניט סטנדרט.

מריס 250

כאשר הגג אינו אטום כראוי אתם עשויים להתמודד עם המון בעיות במהלך החורף. לכן כדאי לחדש ולרענן את איטום הגג באמצעות חומרים ייעודיים. אחד החומרי האיטום היעילים ביותר לאיטום הגג הוא מריס 250, חומר איטום פוליאוריתני שמספק מענה סופר מקצועי אם אתם מתמודדים עם מים עומדים. אחת התכונות המאפיינות את מריס 250 הוא שהוא עמיד בפני מים ותנאי מזג אוויר קיצוניים. תכונה זו נותנת מענה מושלם בעת איטום הגג והופכת את חומר האיטום הזה למעולה גם עבור איטום מרפסות, חדרי אמבטיה, מרזבים ומרתפים.

כדי שהאיטום יהיה כמה שיותר איכותי עלינו לבחור בחומר האיטום המתאים למטרת השימוש ולמשטח שעליו הוא מיושם. ישנם סוגים שונים של חומרים ייעודיים שקיימים בשוק לכן אם אתם מתקשים, תוכלו לפנות למומחים שיעזרו לכם להגיע לבחירה כמה שיותר מדויקת ונכונה.

 

תגובות

מומלצים