הקפאת שומן איך זה עובד?

בעידן החדש של הרפואה האסתטית אנשים מוצאים את עצמם מחפשים פתרונות קלים, נוחים ושלא מצריכים יותר מידי זמני החלמה או היערכות לתהליך.

10.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הקפאת שומן איך זה עובד?

 

הקפאת שומן הוא אחד התהליכים שעונים על דרישות מהסוג הזה, נותנים פתרון קל, ללא זמני החלמה ארוכים, ללא התערבות כירורגית וללא כאבים מוגזמים.

מה היא הקפאת שומן?

הקפאת שומן מבוססת על העובדה שתאי השומן מגיבים יותר בעוצמה לשינויי טמפרטורה מאשר תאי העור. לכן בעצם ניתן לפרק את תאי השומן בעזרת הקפאה שלהם. התהליך עצמו לא פוגע בעור וחל רק על תאי השומן עצמם, לכן אין צורך לדאוג מפגיעה חיצונית. הטיפול עצמו נועד לענות על הצורך לחסל תאי שומן עקשניים שמסרבים להיעלם בעזרת שיטות טיפול אחרות כמו ספורט ותזונה נכונה באזורים ספציפיים בגוף. אזורים ספציפיים אלה נמצאים בדרך כלל בבטן, גב תחתון, ירכיים וזרועות וניתן לטפל בהם בצורה נקודתית בעזרת הקפאת השומן. בעבר היה נהוג ללכת לבצע טיפול של שאיבת שומן כדי לענות על הצורך הזה אך עם הטכנולוגיה המתקדמת של העידן המודרני אין צורך לערב את הגוף בתהליך כירורגי מסוג זה.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכל מי שרוצה להיפטר מעודפי שומן עיקשים באזורים ספציפיים בגוף. חשוב לדעת שהטיפול לא מחליף ירידה במשקל ומתאים לאלה שמרוצים ממשקל גופם באופן כללי ומעוניינים "לתקן" אזור ספציפי בלבד. לפני ביצוע הטיפול הרופא המטפל יבחן את סוג העור שלכם הגמישות שלו ועובי הרקמה, ויבדוק עוד סוגי גורמים שונים כדי לוודא שאתם מתאימים לעבור את הטיפול.

איך מתבצע הטיפול?

הטיפול מתחיל בכך שהמטפל מצמיד את ידיות המכשיר לאזור הטיפול המבוקש, בין ידיות המכשיר לבין העור מונחת חתיכת בד מיוחדת שנועדה כדי לשמור על העור מפגיעות. המכשיר מפיק כוח דמוי יניקה ומקפיא את שכבות השומן באזור המטופל. שכבות אלה יועברו תהליך של הקפאה שיפרק את תאי השומן בהם ויפטר מהם. במהלך הטיפול ניתן לחסל בין 20% - 25% מתאי השומן באזור. הטיפול מתבצע בצורה נוחה במהלכו תוכלו להתעסק בענייניכם בין אם זה שיחות טלפון או גלישה באינטרנט, ונמשך בערך 35 דק'.

מה קורה לאחר הטיפול?

לאחר הטיפול תוכלו לחזור מיד לשגרה מלאה ועקב העובדה שהטיפול נמשך בערך 35 דק' בלבד תוכלו אף לבצע אותו במהלך הפסקת הצהריים שלכם ולחזור לעבודה. לטיפול אין תופעות לוואי וזמני החלמה כך שהוא לא מגביל אותכם מעשייה של דברים מסוימים, או מעורב בתחושת כאב שמלווה אתכם אחר כך. מיד לאחר הטיפול הגוף יתחיל תהליך של טבעי שנעזר במערכת כלי הלימפה כדי לסלק את שאריות תאי השומן שהתפרקו מהגוף. התהליך נעשה בצורה טבעית ואין לבצע משהו נוסף או ליטול תרופה מסוימת כדי לעזור לו.

תוצאות הטיפול

כמו שנאמר הטיפול גורם להסרה של 20% - 25% מתאי השומן בכל טיפול, אך כדי להגיע לתוצאה שנראית לעין צריך לבצע מספר טיפולים בהתאם לגודל האזור ולפי מה שהרופא המטפל ימליץ לכם. לגבי התוצאות הסופיות תוכלו לראות אותם לאחר כשישה חודשים כשמערכת כלי הלימפה תסיים להיפטר מתאי השומן שהתפרקו, בכל אופן תוצאות חלקיות ניתן לראות כבר מהשבוע השלישי או הרביעי שלאחר הטיפול. חשוב לדעת שטווח הימשכות התוצאות והשמירה עליהן מוטלת עליכם, תצטרכו לשמור על אורח חיים בריא ולערב פעילות גופנית בסיסית כדי למנוע מתאי השומן להצטבר שוב באזורים אלו.

מחיר הטיפול

מחיר ממוצע לסדרת טיפולי הקפאת שומן נע בסביבות 4800 ₪, אך יש להתאים את גודל הטיפול לפי האזור המטופל והגודל שלו.

 

תגובות

מומלצים