השכרת רכב בחו"ל מה אתם חייבים לדעת?

​​​​​​​יש לא מעט תקנות וחוקים שתקפים בארץ בעת השכרת רכב, אך הם אינם תקפים להשכרה בחו"ל כשאתם נופשים, כך שאם אתם טסים בקרוב, כמו בקיץ הקרוב, אנחנו ממליצים לכם לקחת בחשבון נושאים של ביטוחים, התאמת בוסטר לתינוק, הגבלות על קילומטראז' ועוד נושאים שחשוב לדעת בעת השכרת רכב.

18.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
השכרת רכב בחו"ל מה אתם חייבים לדעת?

 

בימינו, קיימת תחרות אדירה בכל אשר נפנה ונרצה לרכוש, בהחלט ניתן לאתר דילים זולים עבור השכרת רכב בחו"ל, אך לפעמים החסכון של מספר השקלים הללו – פשוט יוצא לנו בסוף יקר בהמשך, היות שיש לא מעט אלמנטים שעשויים להשפיע על מחיר השכרת הרכב שאנחנו נוהגים בו בעת החופשה, ישנם מרכיבים שמשפיעים על המחיר אותו נשלם. ניתן למנות למשל את נושא לקיחת והחזרת הרכב המושכר – כשיורדים מהטיסה וכשעולים עליה. בחלק מהמקרים, תוכלו ליהנות משירות מקצועי של חברות השכרת רכבים שממוקמות בתוך שדות התעופה השונים, כך שתוכלו להחזירם "רגע לפני הטיסה", ובכך לחסוך בזמנים, בעלויות של מוניות ובטרטורים רבים.

ביטוחים, כיסויים נוספים ומענה בעברית

במידה ואתם שוכרים רכב בחו"ל, מומלץ תמיד לוודא שאתם מתנהלים אל מול חברה שדוברת את שפתכם, היות שלפעמים אתרי האינטרנט של חברות ההשכרה, פשוט לא מהווים את המענה שאנשים זקוקים לו בעת צורך של בירורים על קנסות בחו"ל, תיקוני הרכב ועוד.

העברית אמנם חשובה, אך נושא הביטוח כשאתם בחו"ל, מקבל כפל משמעות מכופלת, היות שאתם נוהגים בטריטוריה לא מוכרת וכזו אשר מאופיינת גם בחוקי תנועה שונים, בהגבלות שונות על מהירויות ובחלק מהמקרים, אף צריך לקחת בחשבון שכניסה לערים מרכזיות כרוכה בתשלום מס (זאת, בכדי לנסות ולהילחם בתופעת זיהום האוויר בערים הללו). אחת ההמלצות החשובות, היא הרחבת הביטוח של הרכב, כך שבמידה והכיס מאפשר לכם, מומלץ לרכוש כיסוי עבור ביטול השתתפות עצמית. אם תחוו כשלים ברכב שכרוכים בתיקונים, או שמא תהיו מעורבים בתאונת דרכים – חס וחלילה, תוכלו לדעת שאתם מכוסים בבחינה זו.

בוסטר לתינוק וקילומטראז' ללא הגבלה

במידה ואתם טסים לחו"ל עם תינוק, זכרו שאתם אלו שצריכים להתקין את הבוסטר ברכב ולא חברות השכרת הרכבים. נוסף על כך, לא בטוח שתמצאו את ההתאמה המלאה בין הבוסטר לבין הזאטוט היקר שלכם, כך שכדאי אולי להביא מהארץ את הבוסטר המקורי של התינוק. אגב, כך רלוונטי גם לגבי מטען עבור המכשיר הנייד, הביאו מהבית אמצעי הטענה בכדי שתוכלו להשתמש בGPS, ולא להיות תלויים בהשכרת מכשירי הניווט מהחברה.

על פי נתונים סטטיסטיים עובדתיים, המטייל הישראלי נוסע במהלך חופשתו יותר מכל מטייל אחר. בשל עובדה זו, מומלץ להתחשב בנושא של הגבלות על קילומטראז'- הנסיעה במהלך החופשה שלנו. תצטרכו לשלם מעט יותר על הפריבילגיה לטייל ללא הגבלת קילומטרים, אך זה יקנה לכם את הרוגע לסקור כל פינה שתרצו בחו"ל.

דבר אחרון, יהיו קשובים לחוקים והכללים! – הקנסות מגיעים לפעמים לאחר חודשים, ולא תמיד תוכלו להיזכר מה היה ומה בדיוק עשיתם, כך שסעו רגוע ותבטיחו לעצמכם שקט נפשי בעתיד.

 

תגובות

מומלצים