התחדשות עירונית

בכל עיר תוכלו לראות את הבניינים המתחדשים והנבנים כעת במסגרת תכניות התחדשות עירונית. כבר שנים שהם צצים בכל פינה והופכים בניינים מכוערים ומתפוררים לבניינים חדשים לגמרי, הרבה יותר אסתטיים מקודם.

18.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
התחדשות עירונית

freepik

 

זה קורה בזכות תכנית זו שהונהגה על ידי הממשלה כדי להעניק הטבות לדיירים ולקבלנים שירצו לחזק בניינים מפני רעידות אדמה ובאותה הזדמנות גם יחדשו את השכונות הישנות. זה מזרים אוכלוסייה חזקה למקומות שקמו לתחייה וזו המטרה.

לאתר לחצו כאן.

מהי התחדשות עירונית?

תמא 38 שמוכרת מאוד והיא למעשה המטרה של אותה התחדשות. זוהי תכנית מתאר שנותנת ליזמים ולקבלנים הזדמנות להרוויח כסף מבניינים שהם מחדשים ומוסיפים להם דירות. הדירות נמכרות ברווח ובמחיר השוק מבלי שאנשים ישלמו היטלים ומסים על השירות שהם עושים לדיירי בניין ישן זה. אפשר ליהנות משכונה חדשה, תיאורטית, אם כל הקבלנים היו מחדשים את הבניינים וממשיכים לפתח את התשתיות והשטחים הציבוריים לפי ההתחייבויות שלהם.

האם זה מומלץ?

מומלץ מאוד לבחור יזם וקבלן שיודעים את העבודה ויש להם ניסיון רב, ולא מומלץ לעבוד עם אנשים שאין להם רישיון קבלן לעשות זאת בהיקף ההשקעה שנחוצה. זה מחייב אתכם כדיירים לקבל ליווי מקצועי של עורך דין שיודע מה הוא צריך לבדוק כדי לוודא שהפרויקט לא יופסק באמצע בגלל שאין יותר כסף להמשיך בו. אם יוצאים לדרך עם צוות מנוסה ומקצועי בהחלט אפשר ליהנות מהשיפוצים ומהחידוש של הבניין במינימום השקעה מצד הדיירים.

אילו מסלולי התחדשות מומלצים?

אם הבניין שלכם במצב טוב וכל מה שצריך הוא תוספת והרחבה וחיזוק הבניין מפני רעידות אדמה, מומלץ לא לבחור בפינוי בינוי משום שאין צורך. הקבלן בודק אם הבניין מתאים להרחבה ולתוספת הדירות שהוא יכול להרוויח ממכירתן, ואתם לא תצטרכו במקרה הזה להוסיף אף שקל כדי ליהנות מההרחבה. יש מעט בניינים שלהם באמת מומלץ ללכת על הפרויקט הגדול והרחב.

איך מנהלים תמא 38?

פרויקט התחדשות עירונית הוא אינטרס של העירייה ולכן רוב הסיכויים שלא יערימו עליכם קשיים, אלא אם כן זה מנוגד לכל מה שמתוכנן עירונית. מכיוון שהקבלן גם משקיע בתשתיות שמתאימות כעת ליותר דיירים מהמספר המקורי, יש לעירייה עניין שמישהו אחר יממן ויעשה עבודה כל כך חשובה. לכם חשוב לדעת מי מנהל זאת והאם יש לו מינוף כלכלי מתאים שלא תוקע אתכם באמצע עם בניין לא גמור. לכן, פנו לעורך דין מנוסה לנהל את המשא ומתן וללוות אתכם בדרך זו.

ההנאה מובטחת

רק כאשר פרויקט תמא 38 נעשה על ידי מי שמבין בכך אפשר ליהנות מהתוצאות ובמשך זמן סביר. יש מי שמנהל את העבודה המקצועי ומפקח על כך ויש מי שמבטיח שלדיירים תהיה כתובת בכל שלב כדי לדבר אתה על בעיות. אם מנהלים זאת נכון אפשר גם להימנע מגרירת הצדדים לבתי המשפט, הפרויקט יימשך כסדרו ותוכלו ליהנות מהצלחת הבנייה.

לאתר לחצו כאן

 

תגובות

מומלצים