התקנת מעלון בבית פרטי מהיכן מתחילים, ולמי פונים?

למעלה מ10% מתושבי ישראל סובלים ממגבלות פיזיות המקשות על מגוון תפקודים יומיומיים. אלפי ארגונים, עמותות וחברות מסחריות עוסקות בפיתוח טכנולוגיות ואביזרים שיקלו את ההתמודדות עם המגבלות הפיזיות והנכויות השונות.

11.12.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
התקנת מעלון בבית פרטי מהיכן מתחילים, ולמי פונים?

 

 

התקנה של מעלון בבית הפרטי שלכם פתרון מהיר, פשוט ובטיחותי שיאפשר לכם להנות מנוחות ועצמאות מלאה.

 

למעלה מ10% מתושבי ישראל סובלים ממגבלות פיזיות המקשות על מגוון תפקודים יומיומיים. אלפי ארגונים, עמותות וחברות מסחריות עוסקות בפיתוח טכנולוגיות ואביזרים שיקלו את ההתמודדות עם המגבלות הפיזיות והנכויות השונות.

אחד האתגרים הבולטים הוא מתן מענה מקיף להנגשת הסביבה ואזור המחייה לאנשים בעלי נכויות, מוגבלויות ואנשים מבוגרים. אחד המכשולים הגדולים למשתמשים בכיסאות גלגלים ולאנשים עם מגבלת תנועה אלו מדרגות.

מדינת ישראל עוברת שינוי בהקשר הזה בעיקר שינוי חוקתי כתוצאה מכך חלה חובת הנגשה על מבנים ומתחמים ציבוריים. עם זאת לעיתים קרובות הקושי העיקרי הוא דווקא בבית, או בבתי קרובים וחברים. לכן במקרים רבים אדם המוגבל בתנועתו או המרותק לכסא גלגלים מוצא עצמו נמנע מלבקר אצל חברים ובני משפחה, או במקרים קיצוניים יותר לעבור למפלס אחר בתוך ביתו- לעיתים מדובר במדרגות בודדות, לעיתים מדובר בחדר מדרגות משותף.

בעזרת התקנה פשוטה, ניתן לשפר את איכות חייהם של מי שסובל ומוגבל בתנועתו ולהגדיל באופן משמעותי את רמת הניידות של הנעזרים בכיסאות גלגלים. לפניכם מס' עצות על התקנת מעלון ביתי וכיצד הוא משפיע על רמת הנוחות והבטיחות שלכם.

מהו מעלון מדרגות?

מעלון הוא כלי מכני, הידראולי או חשמלי המשמש להנעת אנשים עם מוגבלויות בהם תנועתם מוגבלת, איטית או בלתי אפשרית כלל. נהוג לסווג את המעלונים ל- 3 סוגים עיקריים: מעלון מדרגות עם כסא גלגלים, מעלון כיסא למדרגות ומעלון אנכי. בעוד שבמעלוני המדרגות ובמעלונים האנכיים ניתן לנוע עם כסא הגלגלים עצמו על המעלון, במעלון הכסא יש להוריד את האדם מכסא הגלגלים, להושיב אותו בכסא המעלון, ולספק לו את כסא הגלגלים בירידה מהמעלון. מעלון אנכי מתפקד כמו מעלית, רק באופן הידראולי ואינו חשמלי. כמו כן אין לו צורך בפיר. המעבר בין הקומות מתבצע באמצעות החור שקיים גם כך בחדר המדרגות, דרכו נע המעלון.

חשיבות התקנת מעלון בבית:

אין דבר מטריד וקשה מאיבוד יכולת התנועה והעצמאות של האדם בביתו שלו, שם הוא אמור להרגיש נוח ולתפקד בצורה שגרתית. אנשים בעלי מוגבלות מלידה, תאונה, מחלה או זיקנה כבר יודעים שיש מקומות שאינם נגישים להם במרחב הציבורים. אולם כשמדובר בבית שלהם הם רוצים וצריכים שהוא יהיה נגיש לכל צורך שלהם. מהמיטה והמקלחת ועד הישיבה בסלון ויאפשר עצמאות מקסימלית. כך גם החשיבות בהנגשת הבית בעזרת מעלון.

התאמת המעלון למבנה:

לביצוע התאמה מומלץ להעזר בגורמים מקצועיים. הם יוכלו לאפיין את המבנה שלכם ולספק לכם את המעלון שיתאים בדיוק עבורכם, חשוב לציין כי אין דבר כזה "גרם המדרגות שלי אינו מתאים" אם גרם המדרגות שלכם אינו ישר פלס, אלא נבנה בהטייה או עיקול, ישנם מעלונים שאופן תנועתם בנוי לסוג זה של מדרגות. גם אם מדובר בשטח קטן יחסית, ניתן לשים בו מעלון אנכי תואם. בשורה התחתונה, מעלון אפשרי להתקנה בכל מקום.

אז למי פונים?

בחירתו של יועץ השירות צריכה להעשות בחכמה ולא בחיפזון, על סמך ניסיון ובדיקת פרוייקטים קודמים אותם הוא אפיין וביצע. אנו ברמפה מעליות חברה המתמחה במתן פתרונות מקצועיים וייחודים למעלוני מדרגות, מספקים אחריות מלאה לכל המוצרים ומבטיחים שירות מהיר, מקצועי ואמין.

 

תגובות

מומלצים