ורד מנסור חוזרת לעסק מרוסקת וזועקת הצילו

בעלת העסקים לקונדיטוריה וקפה בעוספיה ורד מנסור שחזרה לשגרה, גילתה שהבנק הוריד לה את האשראי מבלי להודיע, ורד מזה 18 שנה בעסק מרגישה נבגדת ומרוסקת, עסק נוסף בכרמל שמתקשה לקום מחדש, אולי עכשיו זה החלק של הלקוחות לעזור.

09.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ורד מנסור חוזרת לעסק מרוסקת וזועקת הצילו

 

רגעים קשים עוברים על בעלי עסקים רבים, אבל הסיפור של ורד מנסור מעוספיה שובר את הלב ומקומם את כל מי ששומע מה קרה.

ורד נשואה ואימא לילד וסבתא לנכדה חדשה, עברה במרץ 2020 לבניין החדש ואז בא הסגר ומשבר הקורונה שגרם לה להיות בבית ללא כל הכנסה, כי לפני זה בשלושה חודשים היא סגרה את העסק ורק פתחה ואז בא הסגר וההגבלות המתמשכות במגיפת הקורונה.

ורד שילמה ארנונה למועצה 7 חודשים והיתה לה הנחה של 3 חודשים בלבד, למרות המצב הקשה, היא החזיקה את העסק שלא יסגר והכל על חשבון הבית.

השבוע ורד חזרה לעסק והתחילה לסדר לחזרה לשגרה ובום היא מגלה שהבנק הוריד לה את האשראי לאפס, ורד המומה ונסערת לא מבינה מה קורה ולא לא ידעה על זה לפני, אבל הבנק פועל לטובתו ולא נותן סימן שהוא מוכן לסייע בזמנים כאלה ובינתיים ורד צריכה להתמודד עם המחאות שהבנק לא מכבד.

מצבה של ורד לא שונה מעסקים אחרים בכפרי הדרוזים בכרמל שהולכים ומתרסקים, בגלל משבר הקורונה ואי מתן עזרה ותוכנית למצב ע"י הרשות והבנקים בכפרים.

ורד לפורטל הכרמל והצפון:"אם הייתי יודעת שזה המצב הייתי סוגרת את העסק, אני בקושי מתפרנסת ובשנה האחרונה הוצאתי כספים על המקום החדש בתקווה שהשוק יפתח, אבל עכשיו אני מקבלת מכה נוספת ע"י הבנק שלי, לא ברור לי מה אני אמורה לעשות, ללכת לשוק האפור, את זה אני לא מוכנה לעשות ואעשה הכל כדי לעמוד בכל ההתחייבויות שלי לספקים, המצב של העסק שלי לא פשוט".

הציבור מוזמן להגיע ולעזור לעסקים שנמצאים במצב קשה, אם כל אחד מהתושבים יתן יד ויקנה מאותם עסקים שנלחמים על נפשם, זה יעזור להם כלכלית ומורלית.

לפי תקנון בנק ישראל, בעלי עסקים חייבים בכל סוף שנה להודיע לבנק שהם מעוניינים להמשיך את האשראי שלהם, פעולה זו נעשתה לאורך כל השנים באופן ישיר בין פקיד הבנק לבעלי העסקים, בשל משבר הקורונה, אנו מדווחים על אי קשר ישיר בין הבנק לבעלי העסקים. 

העסקים אשר רוצים לשתף אותנו בחוויה שלהם מוזמנים לכתוב למיל editor@karmel.co.il  או לשלוח הודעה למספר 0545823934

 

פורטל הכרמל

תגובות

1. דן לפני 1 חודש
גם לי יש בעיות קשות בבנק

מומלצים