טיפים חשובים לפני שרוכשים ביטוח נסיעות

טסים לחו"ל בקרוב? לקראת רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל? כדאי שתקראו את הטיפים הבאים: ​​​​​​​נסיעה לחופשה בחו"ל היא כנראה הדבר האחרון שאתם רוצים לדאוג בגללו, כל מה שאתם חולמים עליו הוא להגיע ליעד, ליהנות, לנוח ולהתאוורר מהשגרה הלוחצת.

20.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
טיפים חשובים לפני שרוכשים ביטוח נסיעות

 

על מנת שתוכלו לעשות זאת בראש שקט, ולא תמצאו עצמכם חלילה במצבים לא צפויים ולא נעימים במדינה זרה ולא מוכרת, כדאי שתקדישו רגע נוסף של דאגה לשם רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"ל נועד לכסות מצבים בהם יעלה צורך בהוצאות רפואיות כאשר אתם נמצאים מחוץ לארץ, ובנוסף עשוי לכלול, בהתאם לפוליסה שתבחרו, גם כיסוי גם למצבים של אובדן רכוש או כבודה, גניבה, ביטול טיסה, הוצאות איתור וחילוץ ועוד.

ברוב המקרים, בין אם המבטח הוא סוכנות ביטוח, קופת החולים שלכם או כל גורם אחר, עלות ביטוח הנסיעות מינורית, ומסתכמת במספר דולרים בודדים עבור כל יום של חופשה. שימו לב לא לתת לעלות הנמוכה להוביל לבחירה לא אחראית של ביטוח הנסיעות, כיוון שבמקרה הצורך, אם הביטוח שבחרתם לא יעניק לכם כיסוי, ההוצאות בפניהם תעמדו עשויות להיות משמעותיות מאוד.

טיפים לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

לפני שתרכשו את ביטוח הנסיעות עבור נסיעתכם הקרובה לחו"ל, חשוב שתיקחו בחשבון מספר טיפים חשובים:

  1. אל תחכו לרגע האחרון – ביטוח הנסיעות יכול להיכנס לתוקף מיידי גם אם תרכשו אותו באינטרנט רגע לפני הטיסה, אבל ברגע האחרון לא תכולו לוודא את כל סעיפי הפוליסה כראוי, לבדוק פוליסות אחרות ולהבין בדיוק על מה אתם משלמים וחשוב מכך – מה אתם מקבלים בתמורה. כך לדוגמה – אם יש לכם בעיה רפואית מסוימת חברת הביטוח תהיה עלולה לבקש אישור רופא שאתם כשירים לטוס ולתת לכם הצעת מחיר לביטוח שתתאים למצב הרפואי שלכם.

קניית ביטוח ברגע האחרון יכולה להוביל למצב בו אתם לא תהיו מכוסים כראוי בבעיה הרפואית שלכם.

חשוב מאוד לרכוש ביטוח נסיעות מוקדם ככל האפשר מאחר וביטוח זה מקנה לכם כיסוי לביטול טיסה והוצאות מלון עקב בעיה רפואית (בהתאם לתנאי הפוליסה) כך שברגע שתרכשו סעיף זה תוכלו לחסוך לעצמכם כסף רב במקרה של ביטול עקב מחלה / תאונה טרום טיסתכם.

  1. למדו את היעד שלכם – לכל יעד בעולם יש את הסכנות שלו מהן כדאי להיזהר. את פוליסת ביטוח הנסיעות שלכם יש להתאים ליעד אליו אתם מגיעים ולמטרת הטיול שלכם. נסיעה לעיר אירופאית הידועה בכייסים הרבים שיש בה, היא סיבה טובה לכלול בפוליסה ביטוח נגד גניבת טלפון, מצלמה וכד' אבל כיסוי הוצאות איתור וחילוץ פחות רלוונטי במקרה זה, ויתאים יותר לנסיעה לטיול תרמילאים בדרום אמריקה.

קראו את האותיות הקטנות – הבינו על מה אתם משלמים ומה בדיוק הכיסוי שאתם מקבלים. חשבו מראש על כל הפעילויות שהייתם רוצים לעשות. אם אתם מתכננים למשל טיול ג'יפים, צלילה או שיט קיאקים, כדאי להוסיף כיסוי על פעילות אתגרית. ביטוח ספורט אתגרי או ספורט חורף חשוב מאוד לרכוש בכדי למנוע מצב בו לא תכוסו במקרה של תביעת ביטוח.

  1. דווחו רק את האמת בנוגע לבריאותכם – אל תנסו לחסוך במחיר הפוליסה על ידי הסתרת פרטים, דיווח שקרי או שגוי יגרור אי תשלום של תביעתכם. אם חלה החמרה במצב הרפואי שלכם טרום הטיסה – דווחו לחברת הביטוח על מנת למנוע מצבים לא נעימים.
  2. ודאו שירות לקוחות זמין – חשוב לבחור סוכנות ביטוח או גורם מבטח אחר עם שירות לקוחות זמין 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. חלק מחברות הביטוח מציעות "חדר מצב" בו יש לכם אפשרות לדבר עם נציג תביעות ורופא להתייעצות רפואית.

למידע נוסף על ביטוח נסיעות לחו"ל באמצעות סוכנות ביטוח אנגלמן המובילה בתחום ביטוח הנסיעות היכנסו לקישור הבא:

https://engelman-ins.co.il/travel_insurance/

חופשה נעימה!

 

תגובות

מומלצים