טיפים שימושיים למי שפותח עסק חדש

החלטתם שהגיע הזמן לצאת לדרך חדשה ובחרתם להקים עסק. מזל טוב. עכשיו מתחילים החלקים המאתגרים באמת. אלו שיכריעו את גורל העסק שלכם ובמיוחד בעבור הרגע הזה הכנו לכם את המדריך הזה שמכיל בתוכו כמה טיפים שימושיים למי שפותח עסק חדש.

24.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טיפים שימושיים למי שפותח עסק חדש

 

אז כדי שלא תציבו רק שלט לעסק ותחשבו שבזה מסתיימת העבודה, המשיכו לקרוא וגלו מה עוד נדרש מכם לעשות.

מה לעשות כדי לשווק את העסק

אנחנו יוצאים שנייה מנקדות הנחה שכבר ערכתם תחקיר בנוגע לנחיצות המוצר שלכם וביצעתם מחקרי שוק. בכל מקרה נדבר על כך בהמשך אבל לפני כן אנחנו רוצים לגעת בנקודה שהרבה אנשים חוששים ממנה, שיווק העסק שלכם. כשאומרים את המונח "מותג" אנחנו מדמיינים בראש ובראשונה את מותגי העל אבל שוכחים שלמעשה כל עסק הוא מותג והמקום הראשון שאתם יכולים להתחיל את תהליך הבידול שלכם מאחרים הוא באמצעות הצבה של שלט לעסק.

תהליך הבידול הוא תהליך חיוני שעליכם להקדיש לו מחשבה רבה. נסו לחשוב מה מבדיל אתכם מהאחרים, במה המוצר שלכם טוב יותר וכיצד הייתם רוצים להיתפס בעיני ציבור הלקוחות שלכם. נסו להציב אל מול עיניכם מטרה שיווקית אחת ברורה וקוהרנטית ולפיה לעצב את כל תהליך המיתוג והבידול של העסק שלכם. לא סתם אנחנו אומרים שזה מתחיל בשילוט לעסק, זהו למעשה המקום העיקרי שלכם להציג את עצמכם ובדרך כלל יופיע בו הלוגו שלכם כך שזה המקום המושלם להתחיל את העיצוב.

נסו לפענח מה משדר את התכונות שלכם וקיימו מחקר על ההשפעה הפסיכולוגית של סוגי השלטים השונים על הלקוחות. כך תוכלו להתבסס על עובדות מהשטח ונתונים ולא על בסיס השערות. זכרו כי מדובר בהשקעה כלכלית לא קטנה וחשוב שתגיעו אליה מוכנים.

טיפים לעסקים חדשים

גיבשנו בעבורכם רשימה של כמה טיפים ונקודות למחשבה ששווה לכם לעצור ולהשקיע בהם את הזמן הדרוש. מדובר על אסופה של עיקרי הדברים לבסיס איכותי בעבור עסק חדש.

 • היו מדויקים
  כל דבר שאתם עושים צריך להיות מדויק כמו לייזר. אתם מוכרחים להציב לעצמכם יעדים ברורים וחדים, כאלו שאפשר לקבוע בבירור האם עמדתם בהם. נוסף על כך תהיו מדויקים ככל האפשר בהגדרת קהל היעד שלכם והמסרים השיווקיים שאתם מעוניינים להעביר. דיוק הוא שם המשחק לעסקים חדשים ובכלל.

   
 • אתם לא סופרמן
  נכון שאתם מכירים את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר ואתם רוצים בהצלחתו כמו שאף אחד לא רוצה. אבל זכרו כי צריך לדעת לנתב את ההשקעה האנרגטית שלנו וביזור סמכויות יקל עליכם וייסע לעסק לשגשג.

   
 • אל תגידו יהיה בסדר
  זה נכון שיש דברים שלומדים עם הזמן. אבל חשוב תמיד להיות עם יד על הדופק ולא להגיד לעצמכם שזה בסדר ויסתדר בהמשך. אם משהו מקרטע שימו עליו תשומת לב מיוחדת כדי לפצח מה הבעיה וכיצד ניתן להפוך את החולייה החלשה למניבה ביותר.

 

תגובות

מומלצים