טכנולוגיות הקיימות כיום בתחום הריצוף

ריצוף הבית מכתיב את אופי ועיצוב חללי הפנים בבית ובכל מבנה אחר. הריצוף משנה את התחושה הכללית בחללי הנכס, הוא משלים את עיצוב הפנים, אך אפשר לבחור גם בעיצוב מנוגד כדי ליהנות מעיצוב מודרני ומתוחכם

08.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
טכנולוגיות הקיימות כיום בתחום הריצוף

 

לכן חשוב לקבל החלטות נכונות בעת בחירת הטכנולוגיה וסוג הריצוף לבית, לדירה, למשרד או לנכס אחר שלכם.

בחירת הריצוף מחייבת אתכם להתייחס לשיקולים רבים, בין היתר סגנון ועיצוב מועדף, מאפייני הדיירים, תקציב וכיוצא בזה.

סוגי הריצוף הפופולריים כיום

בעבר הלא רחוק אפשרויות הריצוף היו יחסית מוגבלות, וברוב הבתים והדירות התקינו אריחי טרצו, כאשר במבנים יוקרתיים התקינו אריחי שיש. עם הזמן צצו טכנולוגיות חדשות ואדריכלים ומעצבי פנים החלו לבחור טכנולוגיות ריצוף חדשניות ומתקדמות יותר. כיום, סוגי הריצוף נחלקים לפי חומרים. יש ריצוף מחומרים טבעיים כגון שיש, אבן, גרניט, צפחה, עץ (פרקטים מעץ טבעי) ובזלת, ויש ריצוף מחומרים תעשייתיים ומלאכותיים כמו קרמיקה, גרניט פורצלן, טרה קוטו, פרקט למינציה, רצפת פלסטיק מ-PVC, אפוקסי ועוד. כמו כן, אחת מטכנולוגיות הריצוף הפופולריות כיום מבוססת על בטון, זהו ריצוף טרנדי המעניק אווירה מודרנית בחללי הנכס וקל ליישם אותו גם על הריצוף הקיים.

פיתוחים טכנולוגיים בעולם הריצוף

בעשור האחרון צצו לפתע טכנולוגיות חדשות בעולם הריצוף וכיום יש לאדריכלים ולמעצבי הפנים קשת רחבה של אפשרויות לריצוף המבנים. אם בעבר הלא רחוק נאלצנו להסתפק בטכנולוגיות ייצור מסורתיות בעולם הריצוף, כיום יש שיטות ייצור חדשות ומגוון חומרים שפותחו במיוחד למטרת ריצוף מבנים. כך לדוגמה, אריחי הטרצו מהעבר חזרו לאופנה אך הפעם טכנולוגיית הייצור שונה ומכינים את האריחים בדרך כלל מגרניט פורצלן, תוך שליטה באמצעים המלאכותיים כדי לשוות את המראה האהוב של האריחים שחזרו לקדמת הבמה.

אגב, טכנולוגיות הייצור החדשות מאפשרות לרצפים להציע שיטות ריצוף מתקדמות ואיכותיות יותר. כיום, במקרים מסוימים אין צורך לפרק את אריחי הריצוף הקודמים, לפנות את החול הישן והלח ולהפוך את הנכס לאתר בנייה. ניתן ליישם פתרונות ריצוף חדשים על המשטח הקיים, כל עוד הוא מתאים לכך. כך לדוגמה, אפשר תוך שעות ספורות בלבד להתקין רצפת פרקט מעץ טבעי או למינציה, טכנולוגיה חדשה מאפשרת גם ליישם גלילי PVC על הריצוף הקיים, כך חוסכים עלויות רבות ומקצרים את משך העבודה.

ריצוף בטונדה למראה עכשווי ומודרני

בין טכנולוגיות הריצוף הקיימות כיום בולטת טכנולוגיה חדשה יחסית הנקראת חיפוי מיקרוטופינג, למעשה זוהי רצפת בטון מוחלק בעובי של מילימטרים ספורים. את הריצוף אפשר ליישם על משטחים קיימים, תוך שליטה בגוון החומר, רמת העננות וניתן לבחור טקסטורות מעניינות לעיצוב מקורי ויוקרתי.  

את ריצוף הבטונדה מחפים בשכבת סילר כדי להגן על הרצפה משחיקה, שריטות והצטברות לכלוך. זהו פתרון מומלץ לריצוף בסגנון עכשווי, התוצאות המתקבלות מבטיחות לכם נכס בעיצוב יוקרתי ובאווירה נעימה ומודרנית.

 

תגובות

מומלצים