יבוא רכב אישי

אם בעבר ייבוא של רכבים בצורה אישית היה מיועד בעיקר לעולים חדשים או תושבים חוזרים אשר היו מעוניינים לעשות שימוש ברכב שלהם אשר שירת אותם בארצות מהן הגיעו גם בארץ, הרי היום התחום פתוח לכל תושב בישראל ומאפשר באמצעותו לייבא רכבים ממדינות אחרות.

28.01.2019 מאת: פורטל הכרמל
יבוא רכב אישי

מה משך הייבוא

יש להדגיש כי אין מדובר בהליך פשוט ולכן חשוב מאד להיערך בהתאם. יבוא באופן אישי פותח דלתות לשלל הזדמנויות כמו למשל רכישת רכב מיובא לארץ באמצעות יבואן רשמי, אך מאפשר חסכון דמי תיווך. נציין כי ייבוא באופן אישי של רכבים חשמליים זוכה לפופולריות רבה והקלות משמעותיות במס בהשוואה לרכבים שאינם חשמליים.

על מנת לייבא רכבים באופן אישי יש להדגיש כי מדובר בהליך שאינו קצר. בשלב הראשון יש לייבא רכבים מחו"ל . כאשר מדובר על דגם אשר לא מיובא לארץ בצורה סדירה, הרי יש להנפיק אישור שירות מטעם היבואן הרשמי. בבואכם לקבל את האישור מטעם היבואן הרשמי יש לגשת עם האישור למשרד התחבורה ושם להנפיק רישיון ייבוא.  לאחר קבלת האישורים הדרושים תהיה לכם האפשרות להביא את הרכב לארץ ולהוציאו מהמכס. שימו לב כי תוכלו להוציא רישיון נהיגה זמני במשרד התחבורה וכך יהיה עליכם לבצע בדיקת תקינות  וכשירות במשרד הרישוי.

יתרונות ביבוא אישי של רכב

קיימים לא מעט יתרונות במסגרת הייבוא האישי, כאשר היתרון המשמעותי ביותר טמון במחירים הזולים. בבואכם לעסוק ביבוא אישי תמצאו את עצמכם חוסכים לא מעט דמי תיווך אשר נגבים במסגרת רכישת רכב מטעם יבואן רשמי.

אמנם סוכנויות היבוא מעניקות שירות מלא בתמורה למחיר אשר ששילמתם, אבל אם אתם בקיאים במכוניות או דואגים להחליף את הרכב שלכם אחת לתקופה הרי יבוא אישי יחסוך לכם לא מעט כסף וזמן מיותר.

יבוא רכב אישי  חשיבות הביטוח

במסגרת יבוא רכב אישי יהיה עליכם לדאוג לביטוח ולהסדיר את הנושא על מנת שתהיה לכם אפשרות לנהוג לפי הכללים. בשלב הבא יהיה עליכם לקבל הערכה  מקיפה של שמאי רכב של שווי הרכב  וכן יהיה עליכם לקבל דגם לרכב ורק אז ניתן לפנות אל חברת הביטוח. 

 לפי כך, ההמלצה היא להסתייע בשירות של סוכנות ביטוח בעלת רזומה עשיר. בשל העובדה כי ניתן למצוא כיום מגוון סוכנויות ביטוח רבות, ההמלצה היא לבצע תחקיר מקיף במטרה לבחור את הסוכנות הטובה ביותר.  במסגרת התחקיר המקיף יהיה עליכם להתייעץ עם לקוחות קודמים ולא להסס לשאול אותם סדרה ארוכה של שאלות ולבחון היטב את סוכנות הביטוח מבחינת הוותק והטיפול בקהל הלקוחות.

במידה והחלטתם לרכוש רכב במסגרת יבוא אישי נשאלת השאלה כיצד מבטיחים את הרכב? התשובה היא בחינת חלקי חילוף- יהיה עליכם לבחון חלקי חילוף שונים במטרה לבחור את חלקי החילוף הטובים ביותר, כאלו המתאימים לרכב אשר רכשתם.

 

תגובות

מומלצים