יוון פנינה של השקעות נדל"ן

לא פשוט בימנו למצוא השקעות נדל"ן משתלמות ואטרקטיביות בישראל. נכסים אטרקטיביים במחיר נגיש כמעט ואינן בנמצא והתשואה נמוכה מאוד יחסית למדינות אחרות בעולם.

24.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
יוון פנינה של השקעות נדל"ן

 

מכיוון שקיפאון זה חולש על שוק הנדל"ן כבר תקופה ארוכה, מחפשים ישראלים רבים בעלי כסף נזיל להשקעות הזדמנויות השקעה מחוץ לישראל.

במדינות אירופאיות רבות, ניתן ליהנות מהשקעות נדל"ן במחירים נגישים ועם תשואה גבוהה בהרבה ואחת המדינות המועדפות ביותר על ידי ישראלים להשקעות נדל"ן היא יוון.

המגמות הכלכליות ביוון פותחות דלת למשקיעים

משבר המשכנתא של 2008 הסעיר את העולם כולו, אך יוון היא אחת המדינות שספגה את המכה הקשה ביותר. המדינה נכנסה לגירעון שהביא אותה עד לכדי פשיטת רגל וכתוצאה מכך ערך הקרקעות ביוון ירד צנח באופן חסר תקדים. אנשים רבים אשר לא עמדו עוד בתשלומי המשכנתא איבדו את בתיהם והשוק הוצף בנכסים במחירים נמוכים בעשרות אחוזים. הירידה ביכולת הרכישה של הציבור גרם לביקוש נמוך מאוד ברכישת דירות, מה שפתח את הדלת למשקיעים חיצוניים אשר יכולים להשקיע ולרכוש ממגוון של דירות ונכסים העומדים למכירה ביוון במחירים אטרקטיביים במיוחד. עובדה זו, בשילוב לביקוש הגבוה לנכסים להשכרה, הופך את יוון לכר פורה להשקעות משתלמות ומניבות עם תשואה גבוהה ביותר. לכן, משקיעים רבים רוכשים נכסים ביוון כולה ובעיקר באתונה ובסלוניקי.

היתרונות המרכזיים למשקיעים בשוק הנדל"ן היווני:

  • אמנת המסחר שנחתמה בין יוון לישראל מאפשרת למשקיעים ישראלים ליהנות מפטור מכפל מס, כלומר, המיסוי על ההשקעה ישולם אך ורק למדינת יוון ולא לישראל.
  • כמו כן, זמין למשקיעים מישראל פטור ממס שבח וממס רווחי הון בקניית נכסים ביוון.
  • שיעור מס הרכישה היווני הוא 3% בלבד.
  • בניגוד לישראל בה מונהג מס מדורג על פי כמות הנכסים שברשותך, מס הרכישה היווני נותר זהה ללא קשר לכמות הנכסים בבעלות המשקיע.
  • הדרישה הגבוהה לנכסים נוחים להשכרה בחברה היוונית הופך את קהל השוכרים ליציב מאוד ויבטיח לך הכנסה קבועה ורציפה למשך שנים.
  • לאחר קריסה גדולה מאוד של מחירי הנדל"ן ביוון, מתחיל השוק להתאושש ומחירי הדירות עולים. לכן, כעת יותר מאי פעם זהו הזמן לקפוץ על העגלה היוונית. מובטח לך נכס עם תשואה עד פי שלוש מזו שזמינה לך בישראל ושערכו במגמת עלייה קבועה.

הזדמנויות השקעה מגוונות

השקעות הנדל"ן המשתלמות ביוון מתחלקות לשני תחומים עיקריים:

דירות סטודנטים

המשבר הכלכלי ביוון עצר את יכולתן של משפחות אמידות רבות ביוון לרכוש השכלה גבוהה עבור ילדיהן מחוץ ליוון במוסדות אקדמיים אירופאיים מובילים. מגמה זו הובילה להצפה של האוניברסיטאות והמכללות ביוון עצמה, בעיקר באזור אתונה, וכתוצאה מכך ישנו ביקוש רב לדירות סטודנטים.

נכסי תיירות

התיירות מהווה כלכלה רחבת היקף ביוון ומייצרת משרות רבות במדינה. תיירים רבים מחפשים פתרונות דיור נוחים ואטרקטיביים אשר המלונות העמוסים כבר אינם יכולים לספק. כיום, רבים שוכרים דירות Airbnb ומתגוררים בהן בעת שהייתם בחופשה. במסגרת הפלטפורמה האינטרנטית המאפשרת השכרת נכסים לזמן קצר, ניתן להגיע לתשואה שעוברת את רף ה-10%.

>>  קראו כאן עוד על הליך רכישת נכס להשקעה ביוון.

 

תגובות

מומלצים