כיוון פרונט לרכבי אספנות כן במוסכנו!

המוסכניק הודיע כי הרכב חייב "כיוון פרונט" וזה ישר מדליק כמה נורות אדומות? גורם לנשימות כבדות? מביא אגלי זיעה קרה? ובכן, אין צורך להילחץ או לאבד את העשתונות, בשל כך.

27.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כיוון פרונט לרכבי אספנות כן במוסכנו!

המושג רק נשמע מפחיד וזה בסך הכול אומר כי צריך לכוון את ארבעת גלגלי הרכב שיהיו באותה זווית. יש לקבוע את היחס ואת הזווית שבין הכביש לבין 4 צמיגי הרכב.

כדי להיות בטוחים כי הגלגלים נמצאים במצב האופטימאלי ביותר לרכב המסוים, רב יצרני הרכב יציינו מה הזוית המומלצת ובכך יאפיינו מה תהיה האחיזה הטובה ביותר על הכביש. כיוון הזוויות ובלאי או חוסר שחיקה של הצמיגים, גם כן ישנו בצורה משמעותית את האחיזה.

כיום, ברב רכבי היוקרה, הפעולה מתבצעת בצורה ממוחשבת ופשוטה ואין צורך במכשור מסובך ומאסיבי, כבעבר.

המונחים המקצועיים אותם תשמעו

קאסטר – מדבר על שינוי של הזווית בכיוון החיובי (עם כיוון השעון)

קאמבר – מדבר על שינוי של הזווית בכיוון השלילי (נגד כיוון השעון)

בכל מקרה, הזווית נמדדת ונקבעת לפי היחסיות שבין הכביש לבולם הזעזועים. נתון זה מוכיח כי בעזרת "קאמבר" שינוי הזווית בכיוון השלילי ישפר את אחיזת הרכב על הכביש בזמן סיבוב והנהיגה תהיה בטוחה יותר.

איזון הגלגלים מתבצע על ידי שימוש בכלים מיוחדים לכך, על ידי בדיקות ממוחשבות ולכן אין מקום לטעויות אנוש ועם זאת, נהנים משלוש יתרונות:

  1. נותרים עם אחיזה אופטימאלית על הכביש.
  2. חיי הצמיג נשמרים באיכות גבוהה.
  3. כל הפעולה נעשית בצורה מהירה ומקצועית מה שמקנה ביטחון, הנאה והרגשה טובה ברכב.

רכבי אספנות – למה כל כך חשוב לכוון פרונט?

ככל שהרכב נמצא יותר זמן על הכביש, הגלגלים נשחקו, הוא עלה יותר מדי פעמים על מדרכות, עלה על אבנים בגדלים שונים וסובל מפגיעה מסוימת בגלגלים,  זה הזמן המצריך בדיקת פרונט מחודשת. בדיקה תקינה ומקצועית מעניקה זווית אחיזה טובה, נותנת שליטה על הרכב בתנאי מזג אוויר שונים וקיצוניים וגורמת לתנועת הרכב להיות יציבה ומאוזנת.

אמרתם כיוון פרונט – אמרתם חיפה והקריות

יש לוודא כי אכן בעל המוסך הוא בן אדם אמין וישר, ויבצע את הבדיקה בצורה המקצועית ביותר. כל שברצונכם לעשות, הוא לנסוע ברכב ולהגיע הביתה בשלום. בחיפה, העיר השלישית בגודלה במדינת ישראל, על כל מוסכיה ומכוני הרישוי שלה – תוכלו למצוא מקומות לכיוון פרונט אמינים רבים כאלה!.

 

תגובות

מומלצים