כיצד לבדוק המלצות על עו"ד

בחירת עורך דין אינה עסק פשוט וזה משהו שתצטרכו להכביד ראש לגביו ולשקול טוב מאוד מי האיש מקצוע אותו אתם בוחרים להגן עליכם. אם אתם נעמדים מול סיטואציה מורכבת ואפילו פלילית תמיד עדיף שתיקחו עורך דין מומלץ בתחום ושתוודאו שביצעתם את הבחירה הנכונה מהסיבה שהעורך דין שתבחרו יכול להשפיע על כל העתיד שלכם.

27.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כיצד לבדוק המלצות על עו"ד

 

בהמון מקרים עורך הדין הוא זה שיצליח למנוע פתיחת תיק או כתב אישום נגדכם ואף יכול להביא למצב של מחיקת רישום פלילי וסגירת תיק עוד לפני שקרה משהו. אז כדי לוודא שאתם בודקים את כל הדברים החשובים לפני בחירת עורך דין, תקראו את המאמר הזה.

 

איפה בודקים המלצות?
כשאתם בוחרים עורך דין מאוד חשוב שתבדקו המלצות עם אנשים שכבר היו במצב שלכם, הם ידעו להגיד לכם הכי טוב מי מומלץ בתחום ומי עזר להם לצאת מהתסבוכת שנקלעו אליה, מה שבטוח אל תפנו להמלצות של אנשים שממליצים על בני משפחה שלהם. רק בגלל שהם ממליצים על בני משפחה זה לא אומר שאותו בן משפחה הוא עורך דין גרוע אבל קחו בחשבון שהדעה שלהם משוחדת ולא אובייקטיבית וחשוב שתבחרו במישהו מקצועי עם ניסיון והמלצות במקרים כמו שלכם ולא סתם במישהו שקשור למשפחה.

במיוחד במקרים פליליים חשוב שתבחרו עורך דין פלילי מומלץ בעל המלצות ממקור ראשון ותוודאו שהוא מנוסה בתחום אליו המקרה שלכם משתייך ומנוסה במקרים כמו שלכם בפרט. בחירה נכונה של עורך דין במיוחד בהקשר הפלילי יכולה להציל את העתיד שלכם ולהיות הגורם המכריע באיך תסיימו את הסיפור הזה, לא משנה באיזה צד של התביעה אתם נמצאים. ניתן למצוא היום המלצות אונליין, או ממשפחה וחברים או מכרים שהיו במצב דומה וכמובן שתמיד אפשר לבקש מעורך הדין תיעוד למקרים קודמים בהם הוא היה מעורב בסיטואציות דומות לשלכם.

 

מה עוד חשוב לבדוק בבחירת עורך דין?

יש המון דברים שחשוב לברר ולבדוק לפני שמחליטים סופית על עורך הדין שתיק שלכם והנה כמה מהם :

 • ניסיון בתחום -
  חשוב שתוודאו שלעורך הדין שלכם יש ניסיון בתחום בו אתם צריכים עזרה. הדרך הכי טובה לוודא את זה היא או לקבל המלצות מגורם שלישי או לבקש הוכחה של תיקים קודמים מעורך הדין שלכם.

   
 • המלצות אובייקטיביות -
  כמו שצוין לפני כן, חשוב שתבדקו המלצות שמגיעות מאנשים ללא אינטרס, לא חברים או משפחה של עורך הדין, עדיף מישהו ניטראלי שהיה מטופל שלו ומכיר ממקור ראשון את שיטות העבודה ואחוזי ההצלחה של עורך הדין. חשוב שתקבלו לפחות המלצה חיובית ואובייקטיבית אחת, אחרת כנראה שלעורך הדין אין ניסיון או שהניסיון לא כזה מוצלח.

   
 • תחום התמחות -
  מאוד חשוב ומאוד קריטי שתבחרו עורך דין שמתמקצע בתחום האחריות שלכם. במיוחד אם זה נושא מאוד קריטי לא תרצו לבחור עורך דין לנושאי נדל"ן שיטפל בתיק הפלילי שלכם.

   
 • בדיקה בלשכה -
  אם בכל זאת החלטתם לבחור בעורך דין ללא המלצות, כדאי שתוודאו לפחות שהוא עדיין רשום בלשכה של עורכי הדין. בדיקה קצרה באינטרנט תראה לכם האם עורך הדין שלכם עדיין פעיל ומוסמך, או שהוא מושעה או שבכלל הרישיון שלו נשלל ולא יכול לעסוק בתחום עריכת הדין.

   
 • עורך ללא תלונות -
  תוודאו שאתם בוחרים בעורך דין שאין נגדו תלונות על הפרת אמון בתיקים קודמים. כיום המון אנשים מגישים תלונות כנגד עורכי דין על מעילה באמון ולא תרצו לבחור בעורך דין לא אמין במיוחד אם התביעה שלכם עוסקת במקרה רגיש.

 

תגובות

מומלצים