כיצד קריאת פרקי תהילים תשפר את חייכם

ספר תהילים הוא אחד הספרים האהובים בספרי הכתובים ומקבץ בתוכו מזמורים שונים. לקריאת פרקי תהילים תרומה משמעותית במציאת משמעות, ריפוי, תקשורת עם האחר ולמעשה

04.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כיצד קריאת פרקי תהילים תשפר את חייכם

 

נהוג קריאת פרקי תהילים משתלבת עם כל סיטואציה בין אם במקרה של סכנה, כמיהה לריפוי, צורך בקרבת האדם לאלוהיו. מזמורי תהילים אפילו זכו ללחנים קלאסיים ונפוצים הן במוסיקה החסידית ואפילו במוסיקה הפופולארית. כיצד קריאת פרקי תהילים תסייע לכם בשיפור איכות החיים?

להתחבר לתהילים בכל עת
קריאת
פרקי תהילים נתפסת אצל רבים ככלי לעזרה עצמית. השירים מייצגים קשת רחבה של קולות אנושיים – בין אם קינה או הודיה, בקשה להצלה או גאולה. המזמורים ילוו אתכם בכל רגש ויסייעו לכם להתחבר לרגשות ולהעצים אותם בין אם בפחד, באהבה או בכעס. הם מעוררים השראה ומביאים גם לנחמה. למעשה, הקהילות היהודיות המסורתיות פנו לתהילים בתקופות קשות ואלה היוו מעין תפילה קולקטיבית לנחמה.
המזמורים "מפעילים" את כל הגוף, מעודדים מחיאות כפיים, הרמות ידיים, כריעה, קידה, רעש ומאפשרים ביטוי עצמי בין אם בבכי, זעקה, ניגון. כלומר, קריאת תהילים עוזרת יותר להבין את ההתנהגות האנושית וגם לבטא את עצמינו בכנות רבה.

סוד הריפוי
פרקי תהילים נקשרים גם לריפוי, פרקים שקוראים בשמם של החולים או שקוראים במצבים קשים, בין אם אלה מצבים אישיים או קהילתיים. היהודים בתפוצות היו משמשים בפיוטי תהילים כדי לפנות לאלוהים לרחמים ועזרה וכן לתאר את הסבל של החולה ולקבל רחמים. קריאת מזמורי תהילים תסייע לכם לגייס כוחות שלא ידעתם שקיימים בכם ולהרגיש טוב יותר מהבחינה המנטאלית. קריאת תהילים מסייעת גם בהתמודדות עם מצבים של אי וודאות ובמיוחד עם לחץ וחרדה. הקריאה מסייעת במציאת האור שבקצה המנהרה, מציאת חבל הצלה והתמודדות עם הפחד ותחושת שלווה ורוגע שעוטפת תוך כדי קריאת המזמורים ומציאת השלווה.

כלי לתקשורת אפקטיבית
רבים מעידים על כך שבקריאת תהילים צפות ועולות מילים שלא היה להם אומץ או כוח או ידע כיצד לבטא בעצמם ודרך הפיוטים הרגשות מקבלים ייצוג מילולי למחשבות ולרגשות מופשטים. כלומר, במקום שתחברו בעצמכם מילים או משפטים שהייתם רוצים להגיע למישהו אחר ואפילו לעצמכם, תוכלו למצוא את מבוקשכם בציטוט מזמורים מתוך תהילים. הפרקים הם אומנות פיוטית והיות ושתיקה יכולה להביא לפעמים להרס של מערכות יחסים, הרי שניתן להפר אותה באמצעות מזמורים שפותחים לבבות ושוברים את מחסום השתיקה. קריאה של המזמורים מסייעת בחיבור האנושי קריאת תהילים מרחיבה את אוצר המילים, כאשר היא מציגה דמויות במצבים שונים וממחישה רגשות שונים ומעניקה מילים להתמודדות עם כאב, הבעת שבח וכל ביטוי אחר שחיפשתם לתקשורת עם האחר.

תהילים הוא מסוג הספרים שבכל עת בחיים בה תשובו לקרוא בתהילים, תגלו שהקריאה מרגישה לכם אחרת ותמיד יהיה מזמור שיגרום לכם לחשוב, יתחבר לפאזה הנוכחית בחיים או ירומם את רוחכם. קריאת הפרקים תסייע לך להתפלל בדרך מרעננת, מקורית וחדשה מבלי שהמחשבות ישוטטו. קל מאוד להתמקד בקריאת תהילים כי היא יצירתית, מעניינת ומרגשת. תהילים הוא סוג של מדריך רוחני שתמיד בשבילכם בכל עת שאתם זקוקים לתפילה, בשעת עומס, בתקופה קשה, או כשרוצים להודות ולמצוא את המילים הנכונות לבטא אושר.

כדאי לחזור על קריאת תהילים במהלך היום יום באופן קבוע על מנת ליהנות מהאפקט התמשך של קריאת הפרקים והמזמורים המועדפים עליכם, בקול רם ובצורה עקבית. ככל שתקראו את התהילים בצורה קפדנית יותר כך תחלצו מהם יותר משמעויות ומגוון פרספקטיבות מעניינות.

 

תגובות

מומלצים