כך יראה תהליך פונדקאות בישראל בעוד מספר שנים

הורות היא אחד הדברים החשובים ביותר בחייו של אדם, הוא מעניק חיים ויוצר את דור ההמשך.

29.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כך יראה תהליך פונדקאות בישראל בעוד מספר שנים

 

היריון אצל בני הזוג

 

לצערנו יש זוגות שעקב בעיות רפואיות שונות של אחד מבני הזוג, האישה אינה מצליחה להיקלט להיריון ולכן מחוסר ברירה הם פונים לדרכים אחרות כמו הפריות, הזרעות או פונדקאות.

בנוסף לכך זוגות להט"בים מעוניינים גם הם להקים משפחות. כרגע יש להם קשיים רבים ולכן הם נעזרים בשירותי פונדקאות בחו"ל, כדי לממש את רצונם להיות הורים.

 

תהליך הפונדקאות בישראל

 

כרגע תהליך הפונדקאות בישראל חוקי רק עבור בני זוג שהם גבר ואישה ותושבי ישראל. הוא אינו אפשרי עבור להט"בים, אך תהליך האישור עבורם הוא בתהליכי התהוות וההערכה היא שבקרוב הם יוכלו להיעזר בפונדקאיות ישראליות ולבצע את הפעולות הנדרשות בארץ.

 

השליחות של הפונדקאית

 

אישה שמעוניינת להיות פונדקאית רואה בכך שליחות הומניטרית ממעלה ראשונה. המטרה שלה היא לסייע לנשים שאינן מסוגלות להורות עקב סיבות רפואיות ולשאת עבורן את התינוק ברחמן תשעה חודשים, ללדת אותו ולמסור אותו להורים הנרגשים כדי שיגדלו אותו.

יש פונדקאיות שהן נשים שעברו כבר כמה הריונות אישיים שלהן ומעוניינות לסייע לזוגות שהן מכירות או לאנשים זרים לחלוטין. התהליך מתבצע באמצעות הפריה שנוצרת מהביצית של בת הזוג ומהזרע של בן הזוג, או מתרומת ביצית או זרע בהתאם למקרה.

 

התחושות של הפונדקאית

 

יש גם פונדקאיות אשר זקוקות לכספים והתשלום המכובד שהן תקבלנה במהלך ההיריון ולאחר הלידה, יפתור להן בעיות כלכליות ולכן הן נרתמות לביצוע מהלך זה.

להיות פונדקאית זו תחושה של שליחות שאין שנייה לה. מדובר בהליך טבעי שכל זוג מעוניין לקדם והחסמים הרפואיים משפיעים רבות על חייהם של בני הזוג. הפונדקאית יוצרת עבורם חיים חדשים ולכן היא גורמת להם לאושר עילאי, שאינו דומה לתחושה אחרת בחיי היום יום.

 

הפונדקאות בעתיד

 

לאור העובדה שהקמת משפחה היא צורך בסיסי של כל הזוגות ללא קשר להרכב שלהם וגם למי שמעוניין להיות הורה יחידני, ההערכה היא שבשנים הקרובות נושא הפונדקאות יהפוך לחוקי. כיום יש סוכנויות שמחברות בין נשים שמעוניינות להיות פונדקאיות לבין בני זוג הזקוקים לסיוע זה.

בעתיד מעגל הסיוע של הסוכנויות הללו יתרחב ויאפשר גם לזוגות שעד עתה ביצעו את המהלכים הללו בחו"ל, לבצע זאת בארץ וליהנות מהעובדה שהם יכולים ללוות את הפונדקאית לאורך כל חודשי ההיריון ובלידה.

 

 

תגובות

מומלצים