כל מה שחשוב לדעת על השתלות שיניים

ההחלטה לבחור בהשתלת שיניים ולא בתותבות נשלפות היא החלטה טובה. לאחר ביצוע ההשתלה, תאהבו מיד את החיוך החדש שלכם. אם אתם רוצים לשמור על חיוך זה במיטבו, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת, והם קשורים ליתרונות של השתלות שיניים.

10.12.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כל מה שחשוב לדעת על השתלות שיניים

 

קחו בחשבון את הגורמים הבאים, והשיניים החדשות שלכם ייראו נהדר במשך זמן רב, כנראה גם כל החיים.

השתלות שיניים מבטיחות שיניים חדשות

השאלה הראשונה שתרצו לשאול רופא שיניים היא: ״האם השתלות שיניים מבטיחות לי שיניים חזקות?״. כוחן ועמידותן של השתלות שיניים דומים לאלה של השיניים הטבעיות שלכם.

הסוגים השונים של השתלים הדנטליים נועדו להחזיק מעמד לאורך שנים רבות, בכול פעילות שמתאימה לפעילות של השיניים הטבעיות.

בזכות החומרים החסונים המשמשים להשתלות שיניים ולכתרים, תוכלו ליהנות ממאכלים פריכים, קשים, וכל מאכל אחר שהיה חלק מהתזונה שלכם במשך השנים.

זכרו שכול הדברים שרופא השיניים דחק בכם להימנע מהם בעבר, כשהגעתם לטיפולי שיניים במרפאה, עדיין נכונים גם לאחר ההשתלה הדנטלית.

לדוגמה, שבירת קרח עם השיניים אינה טובה לשיניים המושתלות, בדיוק כפי שהיא לא מתאימה לשיניים הטבעיות שלכם. עדיין אתם עלולים לשבור את כתר השיניים אם במקרה תנגסו בקליפת אגוז. זה אומר, שגם עם שתלי השיניים תצטרכו להמשיך ולנקוט באותם אמצעי זהירות שנקטתם עם השיניים הטבעיות שלכם.

לעולם שוב לא תצטרכו להתמודד עם תותבות נשלפות

אחד הדברים שתעריכו בשתלים הדנטליים שלכם, הוא שהם יישארו קבועים במקומם. שלא כמו עם שיניים תותבות, אתם לא צריכים להסיר אותן בלילה ואז להחזיר אותן שוב כשאתם מתעוררים למחרת בבוקר.

הודות לעובדה שבהליך השתלת השיניים, השתלים ממוקמים בתוך החניכיים, ומעליהם כתרים שנראים כמו שיניים טבעיות, אתם לא צריכים לדאוג שמא השן התותבת תחליק ממקומה.

להמשיך לצחצח ולנקות גם את השתלים הדנטליים

כדי לשמור על השתלים הדנטליים לאורך זמן, עדיין צריך לצחצח אותם פעמיים ביום, ממש כמו שצחצחתם את השיניים הטבעיות.

נכון שהשתלות דנטליות לא יכולות לסבול מריקבון, אבל אבנית ומשקעים אחרים עלולים להצטבר על פני השטח של השיניים המושתלות. זה יכול להצטבר גם על החניכיים, הלשון והחיך.

הדרך היעילה ביותר להסיר את השאריות הללו היא לצחצח שיניים לפחות שלוש פעמים ביום ולהשתמש בשטיפת פה לפחות פעם ביום.

קחו בחשבון שלא מדובר רק בדאגה שהחניכיים ושאר חלקי הפה יישארו נקיים. זה קשור גם להפחתת הסיכון לדלקת חניכיים ולמצבים רפואיים אחרים של הפה. חלק מהבעיות הללו עלולות להחליש את החניכיים ולשחרר את השתלות השיניים ממקומן.

כשאתם ממשיכים לטפח היגיינת שיניים תקינה, אתם שומרים על חיוך מושך ועל פה בריא.

אתם עדיין צריכים להגיע למרפאה לבדיקות ולניקוי שיניים

שמירה על שגרת ניקיון השיניים בבית אינה ההיבט היחיד כשמדובר בבריאות שיניים מתמשכת. בדיקה שנתית אצל רופא השיניים שלכם היא חובה. רופא השיניים יוכל לקבוע אם השתלת השיניים היא במצב תקין, ויבדוק אם קיימים סימנים למחלות חניכיים או לדלקת. גם הכתרים ייבדקו כדי להבטיח שאין בהם סדקים עדינים ושהם יחסית נקיים מכול שאריות מזון.

הביקורים במרפאת השיניים לא צריכים להיות מוגבלים לבדיקות שנתיות. עדיף להגיע כל שישה חודשים לניקוי השיניים. זה מבטיח שאפשר יהיה להסיר בבטחה את כל השאריות שפספסה מברשת השיניים שלכם, כולל את השאריות שהשתקעו בין השיניים.

היתרונות של השתלות שיניים

דיבור: שימוש בתותבות נשלפות עלולות להחליק בפה ולגרום לדיבור שלכם להישמע מלמול לא ברור. זה לא המקרה עם השתלות שיניים, כי אין תופעה של שיניים רופפות או מחליקות.

אכילה: תותבות רופפות או לא נוחות מקשות על הלעיסה. כאשר תותבת נעה חופשי בתוך הפה זה גורם לבעיות באכילה. השתלות שיניים, לעומת זאת, מתנהגות כמו שיניים אמתיות ומתפקדות כמו שיניים אמתיות.  

בריאות הפה: התקנת גשרים בשיניים כרוכה בפגיעה בשיניים הסמוכות, למרות שהן בריאות. השתלות שיניים לא זקוקות לתמיכה כלשהי מהשיניים הסמוכות והן משאירות אותן שלמות, תוך שהן גם עוזרות לשיפור היגיינת השיניים הכללית.

מראה: השתלות שיניים נראות אמתיות כמו השיניים המקוריות. הן אינן שונות משיניים טבעיות בין אם מדובר במראה או בתחושה. בנוסף, ככול שהשתל יתמזג יותר בעצם השן, השן המושתלת תהיה מקובעת יותר במקומה. קיים סיכוי קלוש שמישהו יוכל להבדיל בין השיניים הטבעיות למושתלות.

המאמר נכתב באדיבות המרכז לבריאות השן

https://www.drpetraro.co.il/

 

תגובות

מומלצים