כל מה שצריך לדעת על העלמת ורידים

ורידים בולטים יכולים להשפיע על הביטחון העצמי, ואנשים עם בעיה זו מנסים להתמודד איתה באמצעות שימוש באיפור על מנת לכסות ולהסתיר את הנימים הגלויים, או שאינם מרגישים בנוח ללבוש מכנסיים קצרים או חצאיות מיני בגלל ורידים גלויים ברגליים.

04.12.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כל מה שצריך לדעת על העלמת ורידים

 

אנשי מקצוע בתחום האסתטיקה מטפלים בסימפטומים אלה במגוון טכנולוגיות יעילות. אז הנה כל מה שצריך לדעת על טיפולי העלמת ורידים.

מה הן הסיבות להופעת ורידים בולטים?

ורידים גלויים ובולטים, הנמצאים בדרך כלל על הפנים והרגליים, נרגמים כתוצאה מהתרחבות קבוצה קטנה של ורידים סמוך לפני העור. במקרים רבים, הם נראים כפרצי שמש אדומים או סגולים, או כתבניות רשת, ושכיחים יותר אצל נשים. הגורמים הנפוצים ביותר להופעת ורידים ברגליים הם:

  • השפעות הגיל.
  • תורשה גנטית.
  • תנודות הורמונליות.
  • אחת מתופעות הלוואי של הריון.
  • מצבים רפואיים המשפיעים על זרימה תקינה של הדם.
  • עיסוק במקצועות הכרוכים בעמידה למשך פרקי זמן ארוכים.

באילו סוגי ורידים בולטים ניתן לטפל?

ניתן לבצע העלמת ורידים מכוערים מכל חלקי הגוף, כולל ורידים קטנים, עורקי ורידים ארוכים וורידים גדולים יותר. דליות הן ורידים מוגדלים שנראים כמו מיתרים המתפתלים ומתפשטים מתחת לעור, ומופיעים לרוב על הירכיים, השוקיים או בחלק הפנימי של הרגל. 

ורידי "עכביש" הם כמו דליות, אך הם קטנים יותר וקרובים יותר לפני השטח. הם נראים כמו קורי עכביש כחולים או אדומים, ויכולים להופיע על הרגליים והפנים.

איך עובד טיפול העלמת ורידים?

טיפול העלמת ורידים משתמש בטכנולוגיית לייזר כדי להקריש ולכווץ ורידים קטנים, גדולים ועמוקים, ללא צורך בזריקות כואבות. הטיפול מתאים לוורידים גדולים ומורחבים ולעורקי "עכביש" מוגדלים או עמוקים. אין צורך בהרדמה מקומית, שכן תחושת עקצוץ קלה נחווית בזמן הפעלת מכשיר הלייזר. לאחר הטיפול, אי הנוחות היא מינימלית עד אינה קיימת.

לאחר טיפול העלמת ורידים, ניתן לראות מעט אדמומיות או שטפי דם. טיפול בוורידים גדולים יותר עשוי לפגוע בפיגמנט של שיזוף או להבהיר מעט עור שחום, בתופעת לוואי שנמשכת מספר שבועות. ניתן לשוב לפעילויות רגילות באופן מידי, אך יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת במהלך היממה לאחר הטיפול. יש למרוח קרם הגנה על האזור המטופל.

מתי ניתן לראות תוצאות?

בהתאם למספר הטיפולים הנדרשים, ורידים אדומים קטנים הקרובים מאוד לפני השטח יכולים להיעלם כעט מיד. 

טיפול העלמת ורידים גדולים יותר מתחיל להניב תוצאות של שיפור משמעותי תוך שבועיים עד שישה שבועות מהטיפול. האזור יכול להמשיך ולהשתפר במשך מספר חודשים.

בשורה התחתונה, אין צורך להשלים עם מראה שאינו מטופח

מראה עור שאינו מטופח וחלק אינו צריך להתקבל כגזירת גורל, במיוחד כשטיפולי העלמת ורידים זמינים ויעילים. 

מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ במרכז שמתמחה בהליכים קוסמטיים ואסתטיים על מנת ללמוד עוד על אפשרויות הטיפול ועל האופן בו המומחים יכולים לעזור לכם להשיג את המראה האידיאלי.

 

תגובות

מומלצים