להזמנת מזון לחתולים בזול

רבים אוהבים לגדל חתולים כחיות מחמד. הטיפול בחתולים שונה מאשר בכלבים ונחשב לקל יותר. חתול יודע לדאוג לעצמו ואילו בכלב צריך לטפל היטב כולל הולכתו לטיול, משחק עימו וכדומה. יחד עם זאת, גם לחתולים וגם לכלבים צריך לדאוג למזון.

03.03.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
להזמנת מזון לחתולים בזול

 

מזון לחתולים  איכותי ישמור על בריאותם והתפתחותם התקינה. גורי חתולים עד גיל  8 שבועות צורכים חלב ואם אין בנמצא חתולה מניקה ניתן לתת להם תחליף חלב חתולות המצוי בחנויות המיועדות. חתולים בוגרים  אוכלים לאורך כל היום ובכל פעם שהם רעבים. משום כך, השליטה על האוכל שלהם איננה חייבת להיות הדוקה.  היות והחתול יודע לווסת את כמות האוכל לה הוא נזקק. לכן, יש למלא את צלוחית האוכל כל פעם שהיא מתרוקנת. מזון לחתולים

כמויות נדרשות

כמות המזון שחתול בוגר צורך תלויה במספר גורמים. ראשית, משקלו וככל שהוא גדול יותר, אזי הצריכה רבה. פרמטר נוסף הוא רמת הפעילות שלו וחתול פעיל יצטרך מזון רב יותר. הפרמטר הנוסף הינו כמות הקלוריות שיש במזון. ככל שהוא עשיר יותר, כן, יצטרך החתול לאכול פחות. יש מצבים בהם החתול אינו נוגע במזון שבצלחת לאורך זמן רב, והסיבה העיקרית לכך היא שהוא אוכל גם מזון הנמצא בחוץ כולל נבלות ובעלי חיים אותם הוא טורף. סיבה אחרת היא כאשר המזון איננו טרי או מצוי זמן רב מחוץ לאריזה ומאבד מהארומה שלו. לכן, יש להקפיד להניח כל פעם מעט מזון מתוך קופסא אטומה או מאריזה קטנה. במקרה ומדובר על חתול גרגרן כדאי לווסת את הכמויות כדי למנוע השמנה ובעיות בריאות הנלוות אליה.

מחירים מוזלים

למרות שצריכת המזון של החתול נמוכה, יחסית, לכלב כדאי לרכוש מזון במחירים זולים על מנת להפחית את ההוצאות הכלליות הקשורות בהחזקתו. מבחינים במספר סוגי מזון. יש מזון יבש המגיע בשקיות אטומות בגדלים שונים. מזון זה הינו מעובד ומבוסס בעיקר על בשר, כבד ודגים. קיימות קטגוריות ביניים למזון כזה והן מתבטאות בתוספות הקיימות. יש עשיר בוויטמינים ומתאים יותר לחתולים בתקופת הגידול, יש שמיועד לבוגרים, למסורסים, לרגישים, לבררנים, כאלו החיים בתוך הבית ואשר פעילותם הגופנית מעטה, לכאלו עם נטייה לעלייה במשקל, כמו גם לחתולים מזדקנים שפעילותם מואטת והם רגישים למחלות כולל בדרכי השתן ועוד.

חטיפים ושימורים

בנוסף למזון יבש ניתן למצוא חטיפים ומעדנים מעולים אשר מומלץ לתת אותם בין הארוחות. כדאי להקפיד לא לתת יתר על המידה מהם, והיחס המקובל והרצוי הוא של כ15% מסך המזון היומי - כדי לשמור על תזונה נכונה ומאוזנת. צריך לזכור, כי חתול הינה חיה קטנה, ומשום כך, חשוב שגם כלל המזון והחטיפים יהיו באותו יחס לגודל גופו. מוצרי מזון אחרים הם שימורים בהם יש מגוון רחב של סוגי מזון מבוססי דגים ובשר. צריך לזכור, כי עיקר מזונם של החתולים מבוסס על חומרים מהחי ויש לבחור את אלו המבוססים באחוזים גדולים עליהם.

רכישה

מזון לחתולים בזול ניתן  לרכוש בחנויות לחיות, בסופרמרקטים, ובנוסף, באתרי אינטרנט ייעודיים. בכל אתר כזה יש קטגוריות של מוצרים ומזון למכירה. כל סוג מזון מצולם ומופיע לידו פירוט על תכונותיו, וכן, מידע חשוב נוסף לגביו. כן יש מידע רלוונטי טכני הכולל מחירים, תנאי תשלום, צורת משלוח ודמי משלוח אם קיימים וכדומה. מי שמתמצא היטב בסוג המזון האהוב על חתולו והרצוי לו, יכול להזמין ישירות. מי שמתלבט יכול לקבל ייעוץ ממומחים העובדים עם האתר או החנות ומוטרינרים. מומלץ לרכוש מזון לחתולים מחברה בעלת מוניטין בתחום.

 

תגובות

מומלצים