לימודי שוק ההון ומקצועות הפיננסים גם בחיפה וסביבתה

חיפה היא אחת הערים הגדולות והמפותחות ביותר בישראל, וככזו היא מציעה לתושביה ולתושבי סביבת הכרמל כולה מגוון רחב של שירותים בתחומים שונים. בעוד במשך שנים רבות נאלצו תושבי הכרמל לנסוע עד לתל אביב ומרכז הארץ על מנת לקבל שירותים שונים.

26.11.2017 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לימודי שוק ההון ומקצועות הפיננסים גם בחיפה וסביבתה

נראה כי כיום כמעט כל דבר שאנחנו צריכים אנו יכולים למצוא גם בחיפה ובסביבתה. 

דוגמה טובה לכך מהשנים האחרונות היא תחום הלימודים – בחיפה וסביבתה ניתן למצוא כיום מגוון עצום של מסלולי לימודים שונים, בכל תחום שרק ניתן להעלות על הדעת. אחד מתחומי הלימוד אשר צוברים תאוצה ופופולאריות רבה בשנים האחרונות, תחום אותו ניתן למצוא גם בחיפה, הוא התחום של קורסים בשוק ההון ולימודי הכנה לרישיונות במקצועות הפיננסים השונים.

לימודי הכנה לקבלת רישיונות בעולם הפיננסים – ייעוץ וניהול השקעות ועוד

מה כולל התחום המכונה בכלליות – "לימודי שוק ההון" או "לימודי פיננסים"? ובכן, בתור התחלה חשוב להבחין כי מדובר בתחום לימודים רחב ועשיר יחסית, הכולל כמה וכמה מסלולי לימודים שונים. גם במוסד הלימודים של האקדמיה לפיננסים בחיפה ניתן למצוא מסלולים אלו.

המסלולים הגדולים והפופולאריים ביותר הם לימודי ההכנה לבחינות הרשמיות של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר, בחינות חובה עבור המעוניינים והמעוניינות בקבלת רישיונות תעסוקה רשמיים מטעם המדינה. רישיון אלו מאפשרים לעסוק באופן מקצועי וחוקי בתחומים כמו ייעוץ השקעות, ניהול תיקי השקעות, ייעוץ ושיווק פנסיוני וסוכן ביטוח. עבור כל רישיון שכזה קיימת דרישה למעבר של כמה בחינות רשמיות מטעם הרשות לניירות ערך, ומסלולי הלימודים המדוברים הם קורסים המכינים את התלמידים באופן ייעודי וממוקד לבחינות אלו, ומעניקים להם את החומר התיאורטי והתרגול המעשי הנחוצים על מנת לעבור את הבחינה בהצלחה, ולעסוק במקצועות אלו באופן רשמי.

מסחר בורסאי ולימודי שוק ההון

חטיבה נוספת של לימודים מעולם הפיננסים מכונה "לימודי שוק ההון". חטיבה זו מכילה קורסים שונים העוסקים במסחר בורסאי, באסטרטגיות השקעה ובטכניקות שונות הקשורות לעולם ההשקעות והמסחר. קורס שוק ההון למתחילים, לדוגמה, מהווה נקודת פתיחה טובה ומעניק בסיס רחב הן למעוניינים לעסוק במסחר בורסאי באופן עצמאי והן למשקיעים, יזמים ושאר בעלי עניין בשוק, הפועלים בו בצורה זו או אחרת. קורסים נוספים ומתקדמים בתחום זה מציעים התפתחות נוספת והכשרה מקצועית מעמיקה יותר בעולם של שוק ההון, הן כשכירים והן כעצמאיים.

גופי הלימוד הפועלים בחיפה בתחום זה דוגמת "האקדמיה לפיננסים" מציעים גם קורסים מקצועיים שונים בעולם הנדל"ן. לימודי נדל"ן הוא תחום פופולארי ביותר בישראל בשנים האחרונות, ומומלץ עבור יזמים ומשקיעים, כמו גם עבור בעלי נכסים פרטיים המעוניינים לנהל את נכסיהם בצורה טובה יותר ולהכיר את שוק הנדל"ן יותר לעומק ובצורה מקצועית ומחושבת.

לסיכום, עבור תושבי הכרמל והסביבה המתעניינים בעולם הפיננסים, בשוק ההון, במקצועות כמו ייעוץ השקעות או שיווק פנסיוני או בעולם הנדל"ן, אין צורך לנסוע למרכז הארץ – אתם יכולים למצוא קורסים מקצועיים ואיכותיים בתחום גם ממש כאן בחיפה...

תגובות

מומלצים