למה כל כך חשוב להשקיע בנדל"ן היום?

אחד מהערכים החשובים ביותר לאדם לאורך חייו, הוא ערך הבטחון והיציבות. זהו הערך שמניע את תעשיית הטריליונים של חיסכון ארוך טווח, קופות גמל וקרנות פנסיה וזהו גם הערך שבעידן המודרני הופך את התחום של השקעות נדלן לתחום החם ביותר גם בהיבט של חיסכון ארוך טווח.

20.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
למה כל כך חשוב להשקיע בנדל"ן היום?

 

איך הפך הנדל"ן לתחום כל כך אטרקטיבי בעיני אנשים הרואים פני עתיד ובעיני אנשים המחפשים את הבטחון והיציבות בחייהם? על כך בשורות הבאות.

העולם משתנה, האדם לא

מאז ומעולם השקיע האדם לא מעט מאמץ ומשאבים בניסיון להבטיח את עתידו ואת יציבותו הכלכלית. ככלל, והדברים עודם נכונים גם היום, הערוץ השכיח ביותר למטרה זו הוא ערוץ החיסכון הפנסיוני. יחד עם זאת, על אף הצורך האנושי בבטחון, צורך שלא משתנה ולא ישתנה לעולם, בפועל העולם בו אנו חיים חווה שינויים משמעותיים שכפי שמסתבר, פוגעים יותר ויותר בערוץ החיסכון הפנסיוני. שינויים אלה כוללים את עליית תוחלת החיים, העלאה מתמדת של גיל הפנסיה, התדלדלות הקופה הציבורית והיעדר אופק כלכלי לגמלאים. במצב דברים זה, מחפשים האנשים ערוצים אלטרנטיביים שיוכלו להבטיח את עתידם בכל תנאי, והערוץ שמספק את התחליף האולטימטיבי הוא הערוץ של השקעות נדלן.

כיצד מבטיחה השקעה בנדל"ן את היציבות הכלכלית שלנו?

יציבותנו הכלכלית תלויה כמובן בכמה וכמה גורמים ולא ניתן לומר באופן גורף שכל מי שמחזיק בנכס נדל"ן או כל מי שמשקיע בנדל"ן יכול ליהנות מיציבות כלכלית בטוחה לכל חייו. יחד עם זאת, בהחלט ניתן לומר שבמצב בו כל התנאים שווים, אדם שמשקיע את כספו בנדל"ן, יוצר לעצמו למעשה ערוץ הכנסות בטוח ויציב לאורך עשורים ארוכים ובכך מגביר מאוד את יציבותו הכלכלית.

את ההשקעה הזאת ניתן לבצע באמצעות רכישת דירה והשכרתה, אך בניגוד לתפיסה הרווחת, ישנן דרכים טובות ואטרקטיביות יותר ובראשן השקעות נדלן באמצעות קרנות השקעה המציעות בין היתר, גם ערוצים של נדל"ן מניב. קרנות אלה מספקות למעשה זרם רצוף של נכסים להשקעה, כשבכל אחד מהם קיים האלמנט של הכנסה פאסיבית מניבה לאורך זמן. את היציבות הכלכלית בערוץ זה של השקעה בנדל"ן, ניתן למעשה ליצור דרך כמה וכמה השקעות עוקבות, בדרך מדורגת לאורך זמן ללא משכנתא וללא הלוואות ותוך בנייה הדרגתית של מסה קריטית של הון אותו ניתן להמשיך ולהשקיע שוב ושוב ושוב ושוב, וליהנות מהכנסה פאסיבית לאורך עשורים שלמים גם בגיל הפנסיה.

 

תגובות

מומלצים