לפתוח עסק מהבית באזור הצפון – האם זה משתלם?

הקמה של עסק מהבית יכולה להתאים לכל מי שיש לו מספיק אמביציה, הרצון להתפרנס ולהמציא את עצמך מחדש, הוא משהו שמשותף להרבה מאוד ישראלים מאז תחילת תקופת הקורונה.

27.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
לפתוח עסק מהבית באזור הצפון – האם זה משתלם?

 

הסבה מקצועית איננה עניין שהחל בשנה האחרונה, אך הוא תפס תאוצה בחודשים בהם פרצה המגפה, בעיקר אצל מי שהפרנסה שלהם נפגעה קשות, כמו שכירים במשרות זוטרות. אחת מהדרכים לייצר פרנסה בתקופה המאתגרת הזו, היא הקמה של עסק מהבית: להפוך את הבית כולו, או חלק ממנו, למקום שממנו ניתן לעבוד ולהרוויח כסף.

למי יתאים לפתוח עסק מהבית?

 

עבודה מהבית מתויגת אצל רבים, שלא בצדק, בתור משהו שניתן לעשות "על הדרך", תוך כדי ביצוע אחת מהמטלות הקבועות בבית, כמו הוספת אבקת כביסה למכונה, בישול או גיהוץ. למעשה כדי להצליח להקים עסק באשר הוא ולהביא אותו למצב של רווחים – חשוב להשקיע בו במלוא המרץ. ההשקעה היא כלכלית כמובן, אך גם נפשית, במיוחד אצל אנשים שכבר חוו עוגמת נפש בנסיונות קודמים להיות עצמאים.

מי שיתאים לו לפתוח עסק בתוך ביתו, הוא אדם שמבין עד כמה מדובר במשהו שיתפוס חלק ניכר מן היום וכי העובדה שאין צורך בשכירת משרד או חנות – לא מצביעה על "הנחות" שבעל העסק יכול לתת לעצמו. לפעמים זה בדיוק להפך, כלומר שכשהעבודה משולבת ממש בתוך החיים האישיים, העניין הופך להיות הרבה יותר מאתגר.

השלבים הראשונים לפני שמתחילים

איך תשווקו את העסק שלכם ותגיעו ללקוחות?

 

תגובות

מומלצים