מדוע לא כדאי לוותר על שירותיו של יועץ משכנתאות?

​​​​​​​רוב הישראלים מגיעים בשלב מסוים בחייהם להבנה שהם לא רוצים להמשיך לממן את המשכנתא של בעל הבית וזה לרוב השלב שבו כולנו קונים דירות.

24.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
מדוע לא כדאי לוותר על שירותיו של יועץ משכנתאות?

 

 אומנם זה נכון שהמחירים כאן מאוד גבוהים, אך בסופו של דבר, עם עבודה קשה, עזרה מההורים ומשכנתא גדולה מהבנק, רוב האזרחים מגיעים ליעד הזה. זה נשמע לכם מוכר? גם אתם, כמו רבים אחרים, הבנתם שאתם רוצים לקנות דירה? אם כך, ברור שתצטרכו גם אתם לפנות אל הבנק לקבלת הלוואה. מה שכן, משכנתא זה עניין שעלול להיות מטריד ומאיים ולכן כדאי שתפנו אל יועץ משכנתאות. ליועץ שעובד בתחום המשכנתאות יש הרבה מה לתרום לכם כי הוא יעזור לכם לא רק לחסוך כסף אלא גם לבחור את המסלול הנכון ובעיקר לדעת מול מה אתם עומדים. לכן זה לא במקרה שכולם פונים ליועצים כאלה ובהחלט כדאי גם לכם לקחת את האפשרות הזאת בחשבון.

איך לבחור יועץ משכנתאות?

כמובן שהקושי הגדול הוא לא להחליט האם רוצים לפנות ליועץ שעובד בתחום המשכנתאות אלא לבחור את היועץ הנכון. לכן, אם גם לכם יש דילמה בנושא הזה, כדאי שתדעו שאפשר להבין אתכם. יש כל כך הרבה יועצים שרוצים לעזור לכם, אך האם כולם באמת מנוסים ומקצועיים? לצערנו הרב התשובה היא לא. זו הסיבה שבגללה, כאשר אתם מחפשים יועץ משכנתאות יש טעם לברר:

  • האם מדובר על יועץ שעוסק בתחום הזה מזה שנים?
  • האם מדובר על יועץ שיש לגביו לא מעט המלצות?
  • מה כולל השירות שהוא ייתן לכם?
  • האם זה יועץ שילווה אתכם גם לאורך השנים או רק במעמד בחירת מסלול המשכנתא?

יועץ שעובד בתחום המשכנתאות יכול לשנות בצורה משמעותית ביותר עם ההתמודדות שלכם עם ההלוואה הגדולה הזאת כי הוא יסייע לכם לבחור את המסלול הנכון. לכן יש טעם להשקיע ולבחור את איש המקצוע המוצלח ביותר שעליו אתם שומעים ולא כדאי להתפשר על פחות מזה.

כמה באמת תשלמו על השירות הזה?

לא אחת מה שמוביל בסופו של דבר אנשים לוותר על שירותיו של יועץ משכנתאות זה הרצון לחסוך כסף. לכן אפשר להבין מדוע גם אתם חושבים על כך, אבל האמת היא, שזה לא ממש מומלץ. אומנם זה נכון שאתם יכולים להיכנס לבנק ולחתום לבד על משכנתא כזו או אחרת, אך עלול להיות שתשלמו פי כמה לעומת משכנתא שהייתם בוחרים בעזרת יועץ. בסיכומו של דבר, אם תעשו את החישוב, אתם תראו שלמרות שאתם משלמים ליועץ מחיר לא נמוך, זה עדיין עדיף מאשר לוותר על שירותיו. מה שכן, קחו בחשבון כמובן את העובדה שלכל יועץ יש תעריפים קצת שונים. לכן יש טעם לדבר עם שניים-שלושה אנשי מקצוע מהתחום ולהשוות בין הצעות המחיר.

 

תגובות

מומלצים