מה זה מיקרוטופינג הטרנד החם בעולם עיצוב הבית

בשנים האחרונות החלו אדריכלים מובילים ומעצבי פנים מוכרים לשלב בעיצובים ובתכנונים שלכם חומר הנקרא מיקרוטופינג, זהו חיפוי בטון דקורטיבי ואטום למים, בעובי של מספר מילימטרים בלבד.

28.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מה זה מיקרוטופינג  הטרנד החם בעולם עיצוב הבית

 

החומר הייחודי מגיע במגוון רחב של גוונים, טקסטורות וגימורים. את המיקרוטופינג קל ליישם על משטחים שונים, לרבות חיפויי רצפה וקירות, וניתן ליישם את החומר העמיד והאיכותי גם על רהיטים, משטחי עבודה, מדרגות פנים וחוץ, דלפקים ועוד.

הבטון כמוטיב מרכזי בעיצוב הבית בישראל

בשנים האחרונות החל טרנד הבטון המוחלק, הטרנד החם כבש בסערה את מדינת ישראל, ורוב האדריכלים ומעצבי הפנים מציעים כיום תוכניות בנייה או עיצוב הכוללות שימוש בבטון כמרכיב מרכזי ומשמעותי בעיצוב הנכס.

חשוב לזכור כי תחומי האדריכלות ועיצוב הבית מבוססים מאז ומעולם על חדשנות, יצירתיות, מקוריות וייחודיות. עם השנים היצרנים החלו להמציא ולייצר חומרים חדשים לבנייה ולעבודות גימור לעיצוב בתים, דירות ומבנים. לכן, כאשר הבטון המוחלק הפך לסטנדרט ולטרנד חם בארץ ובעולם, חברות מובילות החלו לפתח חומרים חדשים ואיכותיים יותר המבוססים על בטון.

כך למעשה הגיע המיקרוטופינג לעולם, זהו חומר איכותי וחזק לחיפוי משטחים שונים, ואחד היתרונות של החומר הוא השכבה הדקיקה שיש ליישם על המשטח, תוך שליטה מלאה בגוון ובטקסטורה של החומר. את שכבת המיקרוטופינג ניתן ליישם על רוב סוגי המשטחים הקיימים והמוכרים, קל ליישם את החומר, הוא מתייבש במהירות ללא סדקים, וניתן להשתמש בחומר החיפוי האיכותי לצורך עיצוב מערכות ישיבה לבית ולחצר, לייצר ולבנות דלפקים וברים בשלל עיצובים מרהיבים ומקוריים, לציפוי משטחי עבודה (כולל משטחים למטבחי פנים וחוץ), לציפוי משטחים בחדרי אמבטיה, לחיפוי מדרגות, קירות ורצפה, וכמובן כדי לתכנן ולבנות מטבחי חוץ – טרנד חדש ומלהיב לא פחות בעולם העיצוב.

אפשרויות לעיצוב הבית

מיקרוטופינג הוא חומר חיפוי צמנטי המתאים למגוון רחב של שימושים ויישומים. החומר האיכותי עמיד מאוד בפני שחיקה, יש לו מאפיינים ייחודיים המאפשרים ליישם אותו בקלות על מגוון משטחים כמו בטון, פלדה, עץ, אספלט וכדומה. המיקרוטופינג נחשב לחומר מעולה ומושלם למגוון עבודות שיפוצים, לחידוש בטון ישן וסדוק ולבנייה. יכולת ההדבקה שלו יוצאת דופן לכן החומר מתאים ליישום על מרבית סוגי המשטחים והחומרים, וניתן ליישם אותו גם על רצפה, ובגלל השכבה הדקיקה אין השפעה על מרחב המחיה לדיירים.

כאמור, החומר מתאים למגוון שימושים, ובעיקר לחיפוי רצפה או קירות פנים וחוץ, לחיפוי מדרגות, לעיצוב חדרי רחצה, לעיצוב מטבחים, להלבשת הבית והקירות, לייצור ספי חלון, למטבחי חוץ ועוד.

אם אתם מעוניינים לעצב את ביתכם באמצעות חיפויי מיקרוטופינג בהתאמה אישית ובשלל עיצובים וצבעים לבחירה, כדאי גם לכם לפנות לחברת ארטן. החברה מתמחה בפיתוח חומרים חדשים ואיכותיים המבוססים על חומרי גלם אחרים, בהם גם בטון. הסטודיו ממוקם ברישפון, וחברת ארטן נחשבת למובילה בתחום חיפויי הבטונדה, החברה מציעה מגוון מוצרים ופתרונות מתקדמים לעיצוב הבית.

 

תגובות

מומלצים