מה כדאי לדעת על אשפוז בית אקוטי?

אם גם אצלכם אחד מבני המשפחה חולה ומצבו מתדרדר, טבעי שתנסו לבחור עבורו את הפתרון הטוב ביותר. איך מטפלים באותו אדם? והאם בית חולים סיעודי זו תמיד הבחירה הנכונה?

13.09.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מה כדאי לדעת על אשפוז בית אקוטי?

 

אם מדובר על אדם מבוגר, האם להעביר אותו לבית אבות סיעודי זה הפתרון היחיד? ומה עושים אם מדובר על אדם צעיר וחולה מאוד? חשוב שתדעו שהיום יש עוד כמה פתרונות למצבים קיצוניים כאלה, ואחד מהם הוא אשפוז בית לאנשים במצב אקוטי.

אשפוז בית אקוטי אומנם לא היה קיים בעבר, אך ככל שהזמן עובר אנחנו רואים שהאפשרות הזאת יותר ויותר נפוצה. אנשים בוחרים בכך במגוון רחב של מקרים, כמו למשל: כאשר מדובר על חולה הסובל ממחלות ריאה, דלקות חמורות ועוד.

 

איך מתמודדים עם אשפוז בית אקוטי?

 

אין על כך תשובה אחת נכונה, שכן בפועל זה מאוד תלוי במצב. על מנת שניתן יהיה לבחור באופציה כמו אשפוז בית אקוטי צריכים להיות תנאים מתאימים לכך. זה אומר שצריך מקום מגורים שיהיה נוח וצריך גם צוות מקצועי שיוכל לעזור ולתת את הטיפול הנדרש. חשוב להבין: במקרה של אשפוזים ביתיים אקוטיים לא מדובר על מצב בו מרימים ידיים או לא נותנים לחולה את מה שהוא צריך. ההפך הוא הנכון, שכן בפועל אנחנו רואים שאותו חולה מקבל את הטיפול הכי צמוד ואוהב שאפשר.

ההבל הוא שאותו חולה לא חייב לעזוב את ביתו כדי לקבל את הטיפול, שכן הוא מקבל את הכול ישירות במקום המוגן והמוכר שהוא אוהב, כלומר, בבית שלו. אין ספק שבמקרים רבים ביותר דווקא העובדה שהחולה נשאר בביתו גורמת לכך שהוא יתמודד טוב יותר עם הקושי ועם המחלה. פעמים רבות הסביבה המוכרת מסייעת והופכת את הכול להרבה יותר נעים. לכן, במידה וגם אצלכם אחד מבני המשפחה חולה, ברור מדוע כדאי לקחת בחשבון גם את האפשרות של אשפוז בית אקוטי.

 

האם זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה?

 

כפי שצוין לעיל, כאשר מדברים על אשפוזים ביתיים אקוטיים, מדברים על עזרה וסיוע שאותו חולה צריך לקבל. יש צורך במקצועיות חסרת פשרות ובלא מעט ציוד רפואי כדי להבטיח שהחולה יהיה בידיים טובות. לכן ברור מדוע צריך לבדוק לאיזו חברה מקצועית שעובדת בתחום הזה צריך לפנות. יש טעם לדבר עם מספר חברות ולראות איזה סוג של שירות הן יכולות להציע לכם.

האם מדובר על חברות מקצועיות? כמה הן גובות ומה בדיוק יכלול השירות? אין ספק שזו הוצאה כלכלית שצריך לקחת בחשבון ולראות איך אתם מתמודדים איתה, אך גם אין ספק שזו יכולה להיות דרך טובה להעניק לחולה שלכם את הסביבה התומכת שלה הוא זקוק. פנו עוד היום אל אנשי מקצוע טובים ותוכלו להבטיח שאתם מסייעים בצורה הומנית ונכונה לחולה.

 

 

תגובות

מומלצים