מה עושה מכון סקרים?

מסקרן אתכם לדעת מה עושה מכון סקרים וכיצד הוא יכול להועיל לכם? אם התשובה היא "כן", המשיכו לקרוא!.

29.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
מה עושה מכון סקרים?

 

מהו מכון סקרים?

ובכן, כשמו כן הוא. מדובר על מכון מקצועי, שעורך סקרים באופן מקצועי במטרה לקבל מידע אובייקטיבי מהשטח בנושאים שונים. לעתים מדובר על תחום הפוליטיקה, לעתים תחום הצרכנות או העסקים ועוד. ישנם מכוני סקרים, שעוסקים אך ורק בכך ולעומת זאת ישנם מכונים, שעושים גם דברים נוספים כדוגמת מחקר.

אופן הביצוע

סקרים יכולים להתבצע בדרכים שונות, כשהעיקריות שבהן הן דרך הטלפון או דרך האינטרנט. שתי הדרכים מבוססות על שאילת אנשים שונים שאלות זהות ובחינת התשובות המתקבלות. הסיבה לשימוש בדרכים שונות היא כדי להגיע ליותר אנשים ועל ידי כך להגיע לתוצאות אמינות יותר ואשר משקפות את המציאות טוב יותר.

הסקרים המוכרים

הסקרים הנפוצים ביותר הם אלו המתקיימים בכל ארבע שנים לכל היותר – לקראת בחירות. כמובן, הכוונה היא הן לבחירות לראשות הממשלה ולכנסת והן לבחירות לרשויות המקומיות. בעזרת סקרים אלו אנו יכולים לחזות את תוצאות הבחירות מבעוד מועד ולעתים סקרים אלו אף משפיעים על התוצאות, בעיקר משום שהן משפיעות על אחוזי ההצבעה. יחד עם זאת, לצד התחום הפוליטי והידוע, ישנם סקרים רבים בתחומים שונים שמתנהלים מדי יום. על הסוג הנפוץ הנוסף, נרחיב מיד.

דעת הקהל

כאמור, ישנו סוג נפוץ נוסף של סקרים, שנערך באופן יום יומי על ידי מכון סקרים כזה או אחר והכוונה היא למגזר העסקי. בתחום העסקי ישנן סיבות רבות לבצע סקרים ואפילו באופן שגרתי ולפניכם שתי סיבות עיקריות. ראשית, חשוב לבדוק מהי רמת שביעות הרצון של הלקוחות ובנוסף, חשוב לבחון את יעילות השיווק והפרסום.

למה לא לבד?

אם אתם תוהים למה עדיף לפנות למכון סקרים ולא לבצע את הסקרים באופן עצמאי, אז הסיבה הראשונה היא, שמכון סקרים יידע לשאול את השאלות הנכונות ולהוציא מהנשאלים תשובות מלאות ורלוונטיות. בנוסף, בדרך כלל הסקר לכשעצמו לא מספיק וישנו צורך גם בעבודת מחקר נוספת. כמו כן, ביצוע סקר דורש השקעה של כוח אדם והיות שזוהי העבודה של מכון סקרים הרי ששם הם ערוכים לכך! כמובן, גם הסקת מסקנות מושכלת מהווה חלק חשוב מהמחקר וזוהי המומחיות של מכוני הסקרים.

בחירת מכון סקרים

אם בחרתם לערוך סקר או מחקר באמצעות מכון סקרים, הגעתם להחלטה הנכונה! עכשיו נותר לבחור את המכון המתאים ביותר למטרה שלכם. אם כן, מומלץ לבחור מכון בעל ניסיון וותק מוכחים ואשר עובדים בו אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. כמו כן, מומלץ לבדוק מה עוד המכון יכול להציע לכם כדי להגיע לתוצאות אובייקטיביות ורלוונטיות עבורכם, אשר יוכלו לשרת אתכם ולעזור לכם להגיע אל המטרה, אליה אתם שואפים.

 

תגובות

מומלצים