מה עושים עם הילדים בחופש הגדול?

הילדים מחכים ל-31 ליוני בכיליון עיניים כל השנה, הרי מי לא אוהב את החופש הגדול? ומה אתנו, ההורים? לרוב ההורים בישראל מדובר בתקופה לחוצה ועמוסה, בה נופלים על כתפינו לא רק נטל הפרנסה אלא גם נטל "הבידור".

12.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מה עושים עם הילדים בחופש הגדול?

 

נכון שאת חודש יולי אנחנו עוד שורדים בגבורה הודות לקייטנות השונות והמגוונות, שנותנות פתרונות חלקיים ולא תמיד זולים, אך גם זה מתקבל בברכה. החלק הקשה של הקיץ הוא דווקא חודש אוגוסט, בו די קשה למצוא קייטנה שתיתן מענה מעבר לשבועיים, וכך אנו בעל כורחנו הופכים לצוות הווי ובידור.

אז איך אתם מבלים את חודש אוגוסט?

חלקינו בוחרים לטוס דווקא בתקופה זו לחו"ל ולהראות לילדים את העולם, או לרבוץ בחופי יוון. אך חלקנו עדיין בוחרים להימנע מהבלאגן הכרוך בטיסה עם ילדים בתקופה הכי עמוסה בשנה, ולהישאר בארצנו הקטנטונת, המציעה חופים לא פחות יפים ושלל אטרקציות, החל קיאקים בצפון וכלה בקמפינג מדברי בנגב או בטן גב של 5 כוכבים באילת. 

הנה רק כמה הצעות לבילוי משפחתי בחופשת הקיץ

אז נכון שלא קל למצוא אטרקציה שתתאים לכל גיל, כך שגם בפעוט בן ה-3 וגם המתבגר בן ה-15 ייהנו ממנה באותה מידה, אך כהורים יצירתיים ולמודי ניסיון, הרי שרדנו כבר חופש גדול אחד או שניים, יש דברים שתמיד עובדים מצוין. מה למשל, אתם שואלים?

1. מסלול מים לכל המשפחה - הקיץ הישראלי הוא חם! ולכן טיולי מים תמיד עולים לנו בראש כאופציה הטובה ביותר לבריחה מהחום המעיק. יש לא מעט מקומות בארץ כגון המג'רסה, סחנה או פארק הירדן, בהם ניתן ליהנות משכשוך במים קרירים ונעימים ופיקניק משפחתי כיפי. אז ארזו סל עם ארוחת בוקר ישראלית לכל המשפחה וצאו ליום כיף בחיק הטבע.

2. אטרקציות מים - אם אתם רוצים להיות "הורים משקיעים" אז שלבו בטיול מים את אחת האטרקציות הקיץ המועדפות על הישראלים - קיאקים. נכון שבתקופת הקיץ רוב נחלי ישראל די יבשים, אך עדיין ניתן למצוא כמה מקומות בצפון, בהם יש מים זורמים כל השנה. רוב המסלולים מתאימים גם לפעוטות מעל גיל 5, כיוון שהזרימה אינה חזקה, אך מומלץ לברר מול אתר הקיאקים לאיזה גיל מתאימה האטרקציה. ישנם גם אתרים אשר מציעים סוגים שונים של סירות, אשר חלקן, כגון סירות הקאנו למשל, מתאימות למשפחות עם ילדים קטנים.

3. בילוי ממוזג - המזגן הוא חברנו הטוב יותר בקיץ הישראלי, אך אנחנו ממליצים לכם לבחור את הבילוי הממוזג בקפידה! בילוי בקניון היא האופציה הקלה ביותר, אך המתאימה פחות בדרך כלל! הליכה לקניון עם כמה ילדים הופכת בדרך כלל לסיוט לעיני רב ההורים. "תקני לי" ו"אני רוצה" במשך כמה שעות רציפות זה לא הבילוי המועדף עלינו. במקום הקניון המוכר והמעייף, השקיעו שעה של חיפוש באינטרנט, ומצאו סדנה איכותית שתעניין את הילדים שלכם, בין אם זה סדנת שוקולד או סדנת אפיה, סדנת גרפיטי או ביקור במרכז מבקרים כלשהו. בתקופת הקיץ האפשרויות כמעט אינסופיות.

לא חייבים להספיק הכל השנה, השאירו משהו לחופשה הבאה

נכון שעלות אטרקציות איכותיות בישראל די מרוקנת את התקציב המשפחתי של רב המשפחות, אך זכרו, אתם לא חייבים להתרוצץ כמו מטורפים כל יום, שילוב של אטרקציה מיוחדת אחת או שניים בשבוע זה די ויותר. ילדיכם ייהנו בבריכה העירונית או בים לא פחות מאשר בפארקי המים ברחבי הארץ, אשר עמוסים עכשיו במיוחד. ואם בא להם לרבוץ מול מסך יום אחד בשבוע, גם זה לא הופך אתכם להורים רעים, הרי זה "החופש הגדול"!!

 

תגובות

מומלצים