מחיר שירות של מנעולן כמה זה אמור לעלות לכם?

שירותי מנעולן עשויים להיות מגוונים מאוד, מנעולנים מוסמכים עוברים מדי זמן מה השתלמויות שונות שנועדו להרחיב את הידע שלהם בתחום. לכן, המחיר שיגבה או ידרוש המנעולן תלוי בעיקר בסוג העבודה שהוא נדרש לבצע.

23.12.2018 מאת: פורטל הכרמל
מחיר שירות של מנעולן כמה זה אמור לעלות לכם?

כמו במרבית התחומים של בעלי מקצוע, יש מחירון שירותי מנעולנות ותוכלו להתרשם ולברר על כך מול בעל המקצוע (המנעולן) אליו תפנו. מחירי מנעולנים בישראל תלויים לא רק בסוג העבודה אלא גם במנעולן עצמו, ישנם מנעולנים שדורשים תשלום ותעריף גבוה יותר ממתחריהם.

לעיתים, המחיר והעלות תלויה בפופולריות ובכמות העבודה שיש למנעולן. ניתן להניח כי ככל שהמנעולן יותר מבוקש כך הוא יהיה יקר יותר – אך אין זה וודאי ובכל זאת, רצוי לשאול את המנעולן מה המחיר שהוא גובה בטרם מורים לו לבצע את עבודת הפריצה. להרחבה בנושא ראו כאן:

https://manulanfix.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%A0%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9F/

האם ניתן לברר כמה עולה מנעולן לפני שמזמינים את שירותיו?

בדרך כלל, תוכלו לקבל הערכת עלות מהמנעולן כבר בשיחת הטלפון הראשונה. בפועל, העלות יכולה להשתנות ברגע שהמנעולן יגיע אל המקום ויתרשם מהבעיה שעומדת בפניו. למשל, עלות פריצת מנעול נעה בין 250 ל – 700 שקלים ותלויה בכמה גורמים. למשל, סוג המנעול, סיבת הנעילה, משך העבודה וכדומה. יתכן והמנעולן יאמר בטלפון מחיר מסוים אך בשטח ידרוש מחיר שונה (נמוך או גבוה יותר). הדרך הכי הוגנת להתנהלות של בעל מקצוע מול לקוח תהייה שהמנעולן יציג טווח מחירים מסויים ולא יקבע חד משמעית מה וכמה תאלצו לשלם.

אילו עבודות פריצה יקרות יותר ואילו זולות?

טווח המחירים תלוי בסוג העבודה ולא פעם מנעולנים נאלצים להתמודד עם לקוחות מופתעים שלא דמיינו כי המחיר יקר / זול כל כך. למשל, עבודת פריצה בסיסית בדרך כלל קשורה לפריצת מנעול דלת או פריצה לרכב שננעל.

עבודות אלה ידועות לציבור כבסיסיות ופשוטות ולכן הם מצפים לשירות זול ומהיר יחסית. לעיתים, העבודה מורכבת יותר או מסובכת יותר ולכן בסוף התהליך המנעולן יכול לגבות מכם סכום גבוה. למשל, פריצה לכספת תהיה יקרה יותר מאשר פריצה לדלת של בית מגורים.

עבודת פריצה לכספות נחשבת למורכבת למדי ולא כל מנעולן מוסמך לכך. לכן, אם זה המקרה שאליו נקלעתם ואתם אכן זקוקים לעבודה מסוג זה, חשוב שקודם כל תבררו עם המנעולן אם יש לו את הרשות והאישורים המתאימים לבצע עבודה שכזו.

פריצת כספת עשויה לארוך מספר שעות, תלוי בסוג הכספת ומנגנוניה. על מנת לבצע פריצה לכספת צריך המנעולן לעבור הסמכה ספציפית ולקבל אישור מטעם רשויות החוק והמשטרה. למעשה, אדם שעוסק בפריצה כזו או אחרת מבלי לקבל הסמכה ואישור ייחשב למי שעובר על החוק.

לסיכום, בכדי לברר כמה יעלה לכם להזמין שירות של מנעולן תוכלו לשוחח עמו טלפונית ולבדוק על כך מראש. אופציה נוספת היא לעבור על האתר של בעל המקצוע, בדרך כלל תוכלו למצוא שם עלויות.

 

תגובות

מומלצים