מידע אבוד בכונן קשיח מה אסור לכם לעשות?

כל המידע שלכם מאוחסן על גבי כוננים קשיחים? קחו בחשבון כי יכול לקרות מצב שבו המידע ילך לאיבוד מסיבות כאלה או מסיבות אחרות. לכן תמיד אתם צריכים להכין את עצמכם למצב שבו המידע ייעלם, וכמובן שתצטרכו להבין כיצד יהיה עליכם לפעול.

01.03.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מידע אבוד בכונן קשיח מה אסור לכם לעשות?

צילום:freepik

 

כמו שכבר הבנתם כל פעולה שתעשו עלולה להביא איתה השפעה חיובית או השפעה פחות חיובית. במאמר הבא אנו נציג בפניכם את כל הדברים שאותם יהיה לכם אסור לעשות, דברים שעלולים לגרום למידע להיעלם לחלוטין.

אל תאחסנו מידע בכוננים קשיחים ישנים

בלא מעט מקרים שחזור כונן קשיח איננו אפשרי מכיוון שמדובר על כונן קשיח ישן במיוחד. כוננים ישנים דורשים התייחסות שונה, ולעיתים יהיה בלתי אפשרי לשחזר מהם את המידע. הכוננים החדישים מציעים אפשרויות מתקדמות להחזיר את המידע שהלך לאיבוד. כך שאם אתם כבר מתבססים על כוננים קשיחים בשמירה על המידע, תדאגו תמיד כי הכוננים הללו יהיו מתקדמים וחדישים. כך תוכלו להיות עם ראש שקט, כי בכל בעיה יהיה לכם מה לעשות.

אל תחפשו חברת שחזור כונן קשיח זולה

בכונן הקשיח שהמידע בו הלך לאיבוד יכול להיות מידע מאוד קריטי. לכן אם המידע הלך לאיבוד, עליכם לעשות כל מאמץ כדי לשחזר אותה בצורה הכי יעילה שיש. אל תפנו לחברות המציעות שחזורים בעלויות נמוכות, כי במקרה כזה התועלת תהיה גם היא באיכות ירודה. תבחרו בחברות המציעות שירות מוכח ומנוסה, ולא בכאלה המציעות מחיר זול. כי המידע שיש על הדיסק הקשיח יהיה ברוב המקרים יקר יותר מכל סכום שאותו תשלמו.

אל תנסו לשחזר את המידע בעצמכם

לא סתם אנו אומרים כי שחזור כונן קשיח זוהי עבודה של מקצוענים. מדובר על עבודה שמצריכה תשומת לב לפרטים הקטנים, והבנה מלאה של הבעיה שבגינה המידע נעלם. אם אין לכם את היעד או את ההכשרה הנדרשת, אין לכם מה לנסות לקחת את המושכות לידיים שלכם. במצב כזה ככל הנראה המצב רק יחמיר, ואתם תמצאו את עצמכם משלמים אף יותר לחברה שתהיה אחראית לשחזר את המידע. מוטב כי תפנו מיד עם היווצרות הבעיה לחברה מקצועית לשחזור המידע.

אל תגבו את כל המידע בכונן קשיח אחד

שחזור כונן קשיח זוהי פעולה אפשרית, וברוב המקרים לא אמורות להיות יותר מידיי בעיות בביצוע הפעולה. אך בפועל כאשר אתם מגבים את כל המידע בכונן קשיח אחד, אתם בעצם שמים את כל הביצים בסל אחד. האינטרס שלכם יהיה לפזר עד כמה שאפשר את הסיכוי לבעיות עם הכוננים הקשיחים שלכם. לכן ההמלצה היא לגבות את כל המידע במספר אופנים, כך שתוכלו להוריד את מפלס הלחץ. גם אם כונן קשיח אחד נהרס, זה לא אומר שכל המידע הלך לאיבוד.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים