מנהלות בהייטק האם זה טוב לעסקים?

יצא לכם לשאול את עצמכם מדוע בשנים האחרונות ישנן מנהלות רבות בהייטק? בעבר הדבר הזה היה נראה נדיר, וכיום הוא הפך להיות מאוד פופולארי. כל בחרה שממנה מנהל חדש בתחום כזה או אחר תרצה לדעת כי זה עושה לה טוב.

22.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מנהלות בהייטק האם זה טוב לעסקים?

freepik

 

במאמר הבא ננסה להסביר את היתרונות של מנהלות בהייטק בהשוואה לאפשר של מנהלים בהייטק. כמובן שזה לא אומר שאי אפשר לראות גם מנהלים במקצועות שונים. אך עדיין היתרון שמנהלת מביאה איתה הוא כזה ששווה לשים עליו את הפוקוס. אז מה אתם צריכים לדעת על שילוב של מנהלות בעולם ההייטק?

 

נראה טוב כלפי חוץ

כל חברת הייטק צריכה לחשוב כיצד היא מצטיירת כלפי חוץ. הרי לא מעט מההצלחה של חברת הייטק כזאת או אחרת באה לידיי ביטוי בלקוחות שונים. שילוב של מנהלות בהייטק הכרחי על מנת שיהיה אפשר להצטייר תוך החוצה. ברגע שאין אף אישה בתפקידי מפתח זה עלול להיתפס בצורה מעט בעייתית. אתם לא תרצו להיתפס בצורה כזאת שעשויה לפגוע בהצלחה של העסק. עד שבניתם חברה מובילה, מוטב כי היא תצטייר מעולה גם כלפי חוץ.

 

נשים שונות מגברים

הסיבה הזאת אולי היא זאת שהביאה לא מעט בעלי חברות לחשוש להעסיק נשים בתפקידי מפתח. אך השוני של הנשים מגברים הוא לא בהכרח חיסרון, יש כאלה שרואים את זה בתור יתרון. מנהלות בהייטק מביאות משהו שונה, משהו שגברים לא יכולים להביא איתם. ברגע שאתם מעסיקים בתפקידי מפתח גם נשים וגם גברים תוכלו להשיג יתרונות מכל אחד מהם. אין סיבה שתהיו נעולים על גברים או נשים בלבד בתפקידים מובילים בחברה.

 

עבודת צוות מנצחת

כל איש מנוסה יכול להגיד כי העבודה של נשים ביחד עם גברים היא יוצאת מן הכלל. ברגע שיש רק נשים שעובדות עם נשים ורק גברים שעובדים עם גברים התקשורת לוקה בחסר. מנהלות בהייטק משתלבות מעולה ביחד עם גברים בתפקידי מפתח. פתאום תוכלו לראות איך כל העבודה של הצוות הופכת להיות עבודה מעולה. כל אחד מבין באופן כמעט אוטומטי את מקומו ואת התפקיד שלו. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לקצור את הפירות.

 

נשים מביאות ערך מוסף

נדגיש כי גם גברים מביאים איתם ערך מוסף, אך הם כבר ככל הנראה נמצאים בתפקידי מפתח. מנהלות בהייטק מביאות איתן ערך מוסף שגברים לא מסוגלים להביא איתם. המשמעות היא שברגע שגם נשים יכנסו לתפקידי מפתח תוכלו לשמוע עוד עצות חשובות. הרי כל עצמה אמורה להיות זאת שתקדם את החברה למקום שבו היא אמורה להיות. בעולם ההייטק אי אפשר לעמוד במקום, מי שעומד במקום מוצא את עצמו מדשדש במקום. מהסיבה הזאת כל מה שאתם צריכים לעשות זה לנסות לשלב נשים בתפקידים חשובים בתוך החברה.

 

 

תגובות

מומלצים